Preverjeno: Test bencina

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Bedarija. Tankala je liter. Če se prav spomnem še posebaj piše da se ne točijo količine manjše od 5l. Točila je v neatestirano embalažo.
Zakaj niso testirali dizla, predvsem iz tistih bencinskih ki so bile kritične glede kvalitete.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Danes zjutraj sem zasledila nekaj o tem. Kakšni so bili rezultati?

Tankala je 1l plastenko (cez palec), sproti nekaj polila, pri drugi voznji je odpovedala bencinska pumpa in se je vmes
popravljalo.... itd itd

Razmerje je bilo 29,x VS 35.x km
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Ta test je bil karneki....
Če bi hotela tankat, bi morala tank izpraznit do konca ročno, potem pa tankat na eni črpalki in se vozit. In to ene par tankov porabit. Potem isto ponovit za drugo črpalko...Pol pa preračunat, koliko km je naredila z posameznim gorivom. Pa še to bi morala biti vožnja recimo po kakaem krogu, da bi recimo dal tempomat na 130 in se vozil konstantno recimo 1000km. Pol bi pa že bila malce boljša primerjava. To je pa karneki zdej.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Sam imam zapisane vse podatke in lahko rečem, da ni bistvenih razlik. Tankal na INI, na Petorolu, na OMV in ni sprememb v porabi. Sedaj sem 3 tanke natankal 100 oktanskega in je poraba celo nekaj višja, skratka vse skup se mi zdi bedarija.

So pa kazali analize, kjer so ugotovili, da imajo vsi naši bencini veliko žvepla, za razliko od bencinov v Avstriji in na Madžarskem, torej smo tudi po bencinu še na balkanu.
crazy1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja pa kaj se spravljate na babo, je lepo povedala da je test bil laičen in da zato ne bo niti povedala s katerim je prevozila več...



Se pa z rezultati Hrvatov popolnoma strinjam, z MOL-ovim 98 oktanskim bencinom vedno prevozim več (včasih tudi 100 km na tank!) kot z OMV 100. Petrolovega 98 pa raje niti ne vlivam not ker vsakokrat ko ga iz nuje (pač nikjer OMV ali MOL v bližini) je avto šel kot da bi mu pol konjev vstrelil... In to na vseh štirih mojih zadnjih avtih, tankanih na različnih lokacijah po sloveniji! Kakšni so rezultati za 95 pa ne vem - tam baje OMV in Petrol iz istega skladišča črpata.



Agip pa sem sprobal mislim da samo 2x, pa nisem opazil neke razlike od OMV in MOL (ampak 2x je seveda premalo za primerjavo).



Glede komentarja tistega tovornjakarja, da se dogaja, da ljudje natočijo 2 litra več kot je volumen goriva - tudi sam sem na vseh avtih in na različnih črpalkah že večkrat natočil več kot je uradno volumen, pa po mojem to ni zaradi nepravilnega merjenja črpalke (oz. upam da :p ) ampak zato ker mora rezervoar imeti še določen procent prostora ko je napolnjen do konca in če ta prostor napolniš dobiš tistih 2 litra več brez problema.
 
Nazadnje urejeno:

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
povedala ni dobesedno kateri je a in b..je pa pokazalo na koncu tekst iz foruma (bloga) kjer je pisalo da je s petrolom naredil (cca) 600km s OMV pa 650...in je zenska rekla da te trditve iz forumov drzijo...torej je s tem povedala da je s petrolovim naredila manj!

Je pa res da je oni mehanik pri vlivanju bencina - prvega, polil najmanj deci in se veselo smejal zraven
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
ksz...

Ko sem še imel bencinarja sem tankal kakšni 2 leti omw 100, skoraj od začetka... Bil ful zadovoljen, poraba malo nižja...Če je višja je zato, ker folk bolj pritiska (na plin, ne kam drugam)...
grin1.gif


Petrola niti povoham ne...

Zdaj pa tamkam zopet na omw, pol leta odkar imam ta avto, še nisem bil niti enkrat na petrolu in tudi ne nameravam it. Vmes sem še bil enkrat na Tuš oil, mol, drugega goriva pa nisem tankal... Sem zadovoljen z omw!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Meni je občasno kak tank žrl nenormalno, sem komaj 400 km naredil, to se mi je zgodilo in na omv in na petrolu. Pomoje je bolj ali manj isti šit glede teh 2
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz z OMV-jevo stotko naredim približno 10% več kilometrov kot s Petrolovo župo. Na Petrol grem tankat res le v zadnji sili.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Jaz sem tudi mislil da bo tak, da ma omv boljši bencin. edini zaključek kar lahko rečem je da manj kuri 98 in 100 oktanski bencin, pa ni važno kje ga tankam, kot pa če bi kuril 95-ko. včeraj sem 95-ko moral tankat v sili, števec je bil čisto na dnu, pa edina pumpa do katere sem še prilezel je imela samo 95-ko in dizl
bonk.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hehe, hvala enako - pred Trojanami se mi prižge lučka, zavijem dol na Blagovico, bencinska sredi popoldneva zaprta, grem dalje do Vranskega in imajo samo 95 oktanskega. Sem nalil tistih 5l da je zdržalo naprej do Lopate in do OMV 100 :D
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
no da se jaz povem za dizla... velja pa to bolj sedaj za zimo, ki se bliza..
S kolegom imava popolnoma enak avto le, da je njegov eno leto starejsi... on vedno tanka Petrol, ker mu je pac vseeno in letos januarja ko je bilo v nasi dolini -15 ob 6h zjutraj, on avta ni mogel vzgati niti pod razno in ga je pustil do popoldan na mestu da se je ogrelo... meni je vzgal iz prve brez problema...
Se pa pridrzujem splosnemu mnenju, da je petrolova brozga najslabsa pri nas...
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
jaz že od nekdaj tankam zgolj na Petrolu. Zakaj? NImam nekega trdnega razloga, zakaj ne bi
grin1.gif
) in ni bilo kakšnih večjih razlik v prevoženih kilometrih. Seveda so bile manjše, saj se nisem vozil po istih cestah z enako težko nogo, tako da v tele hude razlike glede kvalitete na lastnih izkušnjah ne verjamem.