Prestigio 5700 oz. 5500

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Prehod z zadnjo Monolitovo in NQ karto med Slovenijo Avstrijo in Italijo ni problema.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Informiral sem Cash-a in ne tebe in upam, da s tem nisem ovrgel nobene tvoje informacije kvečjemu sem jo samo potrdil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, sej je v redu, ne se kregat. Hvala vsem, ki ste mi pomagali v tej temi....skratka, sem kar naročil 5700 verzijo, ki je najnovejša od Prestigio firme. Ima baje kaljeno steklo in aluminijasto ohišje, kot iPhone. Dobim ga jutri....najbolj mi je pa bilo važno, da ima Slovenija Monolitove in Hrvaška Navigo karte. Hvala še enkrat fantje
nahrung002.gif


Bom potem potalal vsem 5 zvezdic...zdej ne morm, ker sem na šihtu
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Enaa...pa še 2%popusta sem dobil na promocijsko kodo, tko, da me je prišlo cca 152 € + stroški dostave
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Jaz sem vzel 5500mf..neki.

Na cdju ali na škatli imaš link do nekega programa Naviextras. Naredi profil in updejtaj GPS če slučajno niso zadnje karte. Če sem prav razumel imaš do prve uporabe 30 dni časa za free updejt.

Ko sem ga posodobil so bile karte res top. Celo kolovoz ki gre moje bajte in povezuje dve manjši cesti je notri.
To je to kar jaz hočem pri GPSu ok prvi updejt potem pa da mi dela brez, da se j,,em z njim.

Žal pa mi ga je brat zaplenil.....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
zakaj nisi vzel raje 5700? 5500 je kao starejši model, mar ne?

slabo berem, si vzel 5700.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, ja, 5700 BTFMHD sem vzel, ja. No, danes sem ga dobil. Prve ocene so pozitivne. Aluminijast rob, zadnja stran je kaljeno steklo in sprednja stran pač plastičen sloj. Zelo je podoben iPhonu 4...čudno, da jih niso tožili
write.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
no, naj povem prve izkušnje...moti me to, da išče gps signal dlje časa, kot moja prejšnja navigacija (IGO8 na mio S600), pa če morda kdo ve, če bi vpisal pravilne porte v SYS datoteko, če bi jih prej najdlo. Pa kje ima Primo opcijo obdrži položaj na cesti, ker me je večkrat vrglo kar na vzporedno cesto. Na igo 8 vem, da je bila ta opcija, da si obkljukal "obdrži položaj na cesti"
 
Nazadnje urejeno:

NNxxNN

Pripravnik
30. jun 2011
39
0
6
To je pa čudno!? Meni je samo prvikrat dolgo iskal GPS signal, cca. 5 minut...zdaj je pa ok. Najde ga prej kot v minuti. Imam pa vse original - mape in sys file...nisem nič spreminjal. Sem pa napravo updajtal na Naviextras.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
no, sej meni ga tudi najde prej ko v eni minuti, samo se mi to zdi malo preveč. Prejšnji mi je najdu v cca 5-10s, tale pa recimo ja, slabo minuto...
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Iz tvoje izkušnje je razvidno, da imaš res probleme s kvaliteto GPS signala, zato te pa tudi meče na vzporedne ceste. To se dogaja takrat, kadar imaš slabo natančnost sprejema. Hitrost začetnega sprejema je predvsem odvisna od tega, kdaj si nazadnje uporabljal napravo - namreč, ko jo po uporabi ugasneš, se shranijo tudi podatki o zadnji lokaciji satelitov in če ti naprava stoji dlje časa, potem posledično tudi malo dlje išče satelite. Si vmes kaj menjaval tudi avto? V nekaterih vozilih tudi A-termično steklo vzame svoj davek..

Za mio naprave serije S je pa res hitrost sprejema satelitov zelo očitna, to je dejstvo saj imajo SiRFstar III InstantFix GPS čipovje, ki po hitrosti sprejema prekaša tudi Wayteq-ovega SiRF Atlas V 64 kanalca!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Avto je isti. Prejšnji iGO 8 je na Mio S600 delal ko "Bog i batina". Zdej mi je kar malo žal, da sem ga prodal. Predvsem sem ciljal na IGo Primo, pa da ima najnovejši čip SirfStar noter, zato sem tudi prejšnjega prodal in nabavil tega, ker sem mislil, da bo še hitrejši. Sem pa že nabavil Miota 487 in s tem ni problemov. Ima pa zame osebno zelo neposrečen ženski glas, pa če veš slučajno, kje bi staknil dodatne ženske glasove za Miota? Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Postavljanje na vzporedno cesto je težava v napravi. Meni je recimo multimedija radio z GPS po vsakem tunelu iskal par 10 sekund in potem ga je praviloma vedno vrglo na kako vzporedno cesto in šele po kake pol minute na AC.
Pomagala ni sprememba SW, pa tudi zunanja antena ni bila kriva - pač slaba naprava.
Na vseh drugih se mi postavlja tja kamor je treba.
Mi pa Becker Z107 tudi zadnje čase rabi po minuto ali malo več, da po vklopu poišče satelite. Seveda gre hitreje če stojiš pri miru in se ne voziš,
wink-1.gif