PC iz danes na jutri vec ne dela

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Pozdravljeni

Zadeva je sledeca. V nedeljo zvecer se normalno delam z PCjem, v ponedeljek popoldan pa zadeva vec ne dela (od sebe ne da ne U ne MU). Edina stvar, katero sem se zasledil v nedeljo ko sem naredil shut down je bila, da mi je delal 2 updejta in to je bilo to. Naslednji dan pa je bil mrk, ko sem ga hotel zagnat.

Zdaj ker ne vem, kako se naj lotim zadeve z ugotavljanjem kaj je zanic, me zanima, kaj mi vi predlagate.

Sem pa ze odprl novo temo oz. vprasanje, kjer pac iscem nekaj novega za do 500€, ce se tega vec ne bi dalo za male pare usposobit, saj je zadeva ce dela vredna gajbo piva :) (AMD X2 4200, 3Gb rama, ...). Ampak za to, za kaj sem ga uporabljal, mi je se zadostoval, zato nebi vlagal v njega več kot npr. 50€ (za to dobim npr. nov napajalnik, za maticno pa vec nisem ziher :)

hvala za odgovore oz. pomoc
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
napajalnik. že večkrat videno. danes dela, jutri tema. updejti tukaj nimajo veze.
no, ko boš že odprl zadevo, pa preveri kondenzatorje na matični...
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Poskusi še odklopiti vse kable, tako na matični kot zunanje, (monitor, tipkovnica ... ) tudi jaz sem že menjal napajalnik v podobnem primeru in se ni tudi z novim zagnalo. Ko sem potem vse ven pobral (ram, grafična, ...) in ponovno sestavil je začelo delati z starim napajalnikom in dela še danes po 1 letu.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Poglej na matično ploščo, če ima kakšen indikator napetosti. Moja prastara P5K ima zeleno diodo, ki sporoča, da je pod napetostjo (tudi, ko je PC ugasnjen). Ko mi je crknil napajalnik, tudi to ni gorelo..
Najverjetneje je šel napajalnik, kar je strošek približno 15€.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Poglej na matično ploščo, če ima kakšen indikator napetosti. Moja prastara P5K ima zeleno diodo, ki sporoča, da je pod napetostjo (tudi, ko je PC ugasnjen). Ko mi je crknil napajalnik, tudi to ni gorelo..
Najverjetneje je šel napajalnik, kar je strošek približno 15€.
napajalnik za 15€ običajno zahteva še dobro zavarovalno polico proti požaru, tako da ne počnite tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo