Prenovljeni mobilni portal Planet

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Na Planetu je brezplačno brskanje v Mobitelovem omrežju. Plačajo se SAMO PLAČLJIVE vsebine, pri teh pa si pred nakupom zelo nedvoumno seznanjen s ceno, ki jo moraš potrditi.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ravno danes sem imel debato z kolegom, ki me je želel prepričat, da browsanje po planetu ni zastonj. Drugače pa upam, da se bojo kmalu spomnili mobilne TV, po možnosti zastonj (prenesel bi kakšen reklamni insert za ceno zastonjskosti...)
 

Monad

Zelenc'
1. okt 2007
19
0
1
Ja.. Mobila brezplačna TV bi bla super - zarad mene lahko z reklamami.. Sploh sedaj ko bodo hitrosti vedno večje.. 7,2 mbit je ze kr orenk..

2008 bo leto mobilnega interneta..
 

artie

Pripravnik
23. avg 2007
87
0
6
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Ravno danes sem imel debato z kolegom, ki me je želel prepričat, da browsanje po planetu ni zastonj. Drugače pa upam, da se bojo kmalu spomnili mobilne TV, po možnosti zastonj (prenesel bi kakšen reklamni insert za ceno zastonjskosti...)

Nekje sem brala, da so evropejci manj zainteresirani za mobilno TV, čeprav po odzivih na forumih tega za slovence skoraj ne morem trditi. Ah tele zadeve z reklamami pa so vedno triki, rajš nekaj plačam, kot pa da mi po določenem času dajejo vedno več in več reklam.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik artie pravi:Nekje sem brala, da so evropejci manj zainteresirani za mobilno TV, čeprav po odzivih na forumih tega za slovence skoraj ne morem trditi. Ah tele zadeve z reklamami pa so vedno triki, rajš nekaj plačam, kot pa da mi po določenem času dajejo vedno več in več reklam.
Največja težava mobilne TV je to, da moraš na javnih mestih uporabljati slušalke, če želiš da je zadeva funkcionalna. Doma itak raje prižgeš plazmo.
smile-1.gif
Glede plačljivosti in reklam bi pa lahko dober zgled bil Joost, zastonj in na petnajst minut oglas. Če je nekaj zastonj folk veliko bolj navali.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Mobilna TV je commodity, uporabna v specifičnih primerih. >Nikakor kot broadcast zadeva, bolj kot on-demand video z obveznim network PVR-jem, ki zmore tudi streaming preko klasičnih linij na IPTV (in ne zgolj na mobilca). Skratka, konvergenca v smislu neodvisnosti od naprave, na kateri nekaj gledaš. Zanimiva bi bila tudi opcija, da lahko uploadaš na server svoje posnetke (v spodobni kakovosti) in jih potem gledaš wherever/whenever. Preko IPTV ali streaminga na mobilca.

Mobilna TV je lahko DVB-H (one way - radiodifuzija) ali streaming (to kar ima recimo Planet). Prva varianta ne omogoča personalizacije, on-demand, povratnega kanala ipd. Je pa primerna za vsebine, ki bi jih spremljale mase ljudi. Pri streamingu zaradi kapacitet omrežja ni mogoče zagotoviti, da bo zmagovalni gol svetovnega prvenstva naenkrat gledalo 50.000 ljudi. Vsa mobilna omrežja bi pokleknila. Pravzaprav se moram dopolniti - najprej bi pokleknili streaming serverji pri operaterjih. Itak so tako dimenzionirani (strojno in licenčno), da njihova zmogljivost ne presega zmogljivosti networka.

Streaming varianta je cool, ker je dvosmerna in lahko v celoti personalizirana. Omogoča tudi interaktivnost - gledaš streaming na mobilcu, vmes imaš kontekstualne vsebine, do katerih lahko prideš s klikom, lahko recimo kaj kupiš/plačaš (TV prodaja na zelo učinkovit način), vse skupaj lahko povežeš z lokacijsko platformo - prideš na Bled, sistem ve, kje okvirno si, dobiš "Info" kanal z znamenitostmi v tvoji okolici, v navigacijski softver se ti prenese ruta, POI, sistem po nekaj urah predvideva, da si lačen in te usmeri na nekaj gostiln v okolici ipd ipd. Možnosti je ogromno in vse to se bo nekoč zgodilo tudi v Sloveniji. Pa še veliko, veliko več.

DVB-H je tukaj out of game in samo še en primer, kako izgleda politično vsiljevanje tehnoloških rešitev s strani EU, bolj natančno Vivan Reding.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Men je zdaj, ko sem ležala v bolnici, zelo prav prišel ta brezplačen Planet. Si ne bi misla, ampak tud brat sem se naveličala in mi je pršlo prav, da sem lahko vmes mal posurfala.

In je bilo zelo jasno napisano, če sem prišla na kaj plačljivega.
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Citat:
Uporabnik artie pravi:
Nekje sem brala, da so evropejci manj zainteresirani za mobilno TV, čeprav po odzivih na forumih tega za slovence skoraj ne morem trditi. Ah tele zadeve z reklamami pa so vedno triki, rajš nekaj plačam, kot pa da mi po določenem času dajejo vedno več in več reklam.

A pol raje plačuješ nacionalko kot se sprijazniš s tistimi reklamami na komercialkah?
wink-1.gif


Okej, šalo na stran, ampak oglasi so še posebej v zadnjem času omogočili marsikatero zastonjsko storitev. Samo poglej koliko takih primerov je na internetu (Google, YouTube, Facebook...). In slednji je btw. vreden 15 milijard dolarjev! Slišal sem, da baje easyjet razmišlja o čisto zastonj prevozih (razen takse jasno), živel pa naj bi le od reklam.

Je pa res, da so reklame neprijetne in tudi to, da je stvar osebne preference, ali ti je morda še manj prijetno dati nekaj keša vstran.

No, da ne zaidem preveč - kar se mobilne TV tiče samo pozdravljam tako idejo.