Premikanje avtomobila naprej pred semaforjem

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Že par let opažam tole: stojijo avti pred semaforjem, se ustaviš za njimi in zadnji v koloni premakne avto pol metra ali meter naprej in čaka na zeleno (je postavljen 2m za prednjim avtom in se mu potem približa)
confused-1.gif


Sem najprej mislil, da je z mojo vožnjo kaj narobe in se mogoče preblizu postavim, pa sem probal nekaj časa tak ustavljat, da sem se ustavil 3m pred zadnjim v koloni, pa se je isto dogajalo.

Vem, da je banalna zadeva, pa me vseeno zanima v čem je fora, ker to folk nonstop počne. A so prepričani, da če se jim bo kdo v rit zaletel, da se bodo lahko pravočasno umaknli?
stupid-1.gif
So to kakšna nova pravila iz avto šole?
 

blazzzzz

Pripravnik
18. avg 2007
107
0
16
što
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Že par let opažam tole: stojijo avti pred semaforjem, se ustaviš za njimi in zadnji v koloni premakne avto pol metra ali meter naprej in čaka na zeleno (je postavljen 2m za prednjim avtom in se mu potem približa)
confused-1.gif


Sem najprej mislil, da je z mojo vožnjo kaj narobe in se mogoče preblizu postavim, pa sem probal nekaj časa tak ustavljat, da sem se ustavil 3m pred zadnjim v koloni, pa se je isto dogajalo.

Vem, da je banalna zadeva, pa me vseeno zanima v čem je fora, ker to folk nonstop počne. A so prepričani, da če se jim bo kdo v rit zaletel, da se bodo lahko pravočasno umaknli?
stupid-1.gif
So to kakšna nova pravila iz avto šole?

nestrpnost
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Morda off topic. A date iz prestave pred semaforjem?

Osebno imam taka pravila:
- če poznam semafor vedno dam ven iz prestave do par sekund pred zeleno
- če ne poznam dam vedno ven, če sem nekje od tretjega mesta dalje v koloni. Pri slovenskem speljevanju namreč imaš več kod dovolj časa, da prestaviš v prvo potem ko je rdeča. Seveda pozorno opazujem kdaj je rdeča.
- če ne poznam in sem na prvih dveh mestih, dam v prvo takoj, ko se ugasne luč za pešce
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja samo potem bi bilo logično, da bi se ustavili za ritjo tistemu pred njimi, ne pa da počakajo, da pride nekdo za njih in se potem premaknejo naprej.

mtl - tak nekak jaz tudi naredim, ker v sloveniji tak počasi speljujejo, da imaš čas še nivo olja preverit
rolleyes-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Ni ravno pravilo je pa "varnostna razdalja" pomembna tudi ko stojiš zadnji v koloni .. če imas pred sabo par metrov placa je še vedno bolje da dobis samo nalet "od odzadaj" kot pa da si v sendviču!
evil.gif


S stališča ne-povzročanja zastojev pa je bolje se postaviti čimbližje vozilu spredaj.

Ko to kombiniraš dobiš tako vožnjo kot si opisal! Mogoče pa je res malo živčnosti vmes prisotne ...
smirk-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Morda off topic. A date iz prestave pred semaforjem?

Osebno imam taka pravila:
- če poznam semafor vedno dam ven iz prestave do par sekund pred zeleno
- če ne poznam dam vedno ven, če sem nekje od tretjega mesta dalje v koloni. Pri slovenskem speljevanju namreč imaš več kod dovolj časa, da prestaviš v prvo potem ko je rdeča. Seveda pozorno opazujem kdaj je rdeča.
- če ne poznam in sem na prvih dveh mestih, dam v prvo takoj, ko se ugasne luč za pešce

Se strinjam .. včasih pa odvisi tudi od vozila pred tabo; če je 40 tonski šlepar je vseeno tudi če počakaš par sekund ko že on spelje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Glede na to, kako ljudje vozijo nekak ne verjamem, da imajo v mislih varnostno razdaljo v primeru trka.

Jst to počnem in to ravno zaradi varnosti!
crazy1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.113
113
39
MB
mene bol moti to, da ko je zelena prvi spelje 3m, pa komaj drugi spelje .. pa ko je 3m naprej tretji .. pa pi.da sej pa cela kolona vidi semafor pa, če bi en za drugim lepo vozli bi šlo dost več avtov na interval.


na ono drugo vprašanje .. če sem prvi v koloni pustim v prestavi drugač pa ruknem ven ..
wink-1.gif
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
On-topic: morda vidijo, da zavzemajo preveč prostora, pa ga malo več naredijo s tistim premikom. Lahko pa zaradi občutka varnosti pred naletom za njimi ...

Off-topic: tudi jaz večinoma delam tako, se pa včasih dobim, da kar sklopko držim. Ponavad še smernik vklopim, ko prestavim v prvo, no odvisno od križišča.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kot prava kokoška - jaz imam ves čas v prvi. Saj mi ni problem tistih par sekund sklopko držat.



Zato mi pa gredo neskončno na živce ljudje, ki kao "gledajo, kdaj se bo pešcem ugasnila zelena, da bodo potem seveda takoj prestavili v prvo in samo še čakali v nizkem štartu, kdaj se jim zgodi zelena". Iz preprostega razloga - zato, ker niti najmanj ne spremljajo prometa tako budno, kot se ponavadi trkajo po prsih. Če smo čisto natančni, še nekaj sekund po tistem, ko se celo že njim (!!) prižge zelena, iščejo šalthebl, da ga bodo ja končno premaknili v prvo in potem - ko smo že vsi obupali - končno speljali.
stupid-1.gif




In potem se človek čudi, zakaj zeleno na križišču med slovensko in tivolsko prevozi max 5 vozil.
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
vedno dam ven iz prestave..... ko se vklopi oranžna dam v prvo in ko speljem se lih vklopi zelena.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
KSZ

Sam se ustavim nekaj metrov pred zadnjim v koloni, kadar je kolona v ovinku, ali pa je nepregledo, ali pa so velike hitrosti, pa še to se potem počasi približav zadnjemu, ko vidim, da me je nekdo za menoj že "videl"...

Drugače se ne ustavljam z prevelikim razmakom pred zadnjim v koloni.

Kot so že napisali, tudi dam v prosti tek, opazujem pa semafor za pešče...
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
@southpark

To ni še nič, nekateri vozniki, ki so prvi v križišču oziroma pred semaforjem, se ustavijo skoraj za dolžino avtomobila pred polno belo črto.


@mtl
Če sem prvi v koloni in imam prednost, imam vedno v prvi prestavi. Če sem pa drugi ali še bolj zadaj, je vedno ročna ali pa če zavijam levo v križišču.


Na spolni organ mi pa grejo vsi, ki morajo speljati že ob rumeni, da se premakne ob zeleni. Se naježim, da . . . uf . . . že sama misel na to me razburi.
10.gif
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Preveč imate časa. Jaz se lepo ustavim pred semaforjem, dam iz prestave in čakam. Ko je rumena, speljem, če sem prvi. Kaj počnejo ostali me ne briga. Ko enkrat stojim, stojim. Če se kolona pred mano premakne za 2 metra naprej, je to njihov problem.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Prav si ugotovu. Tud jaz počnem to in to prav zaradi izkušnje, ki si jo navedel. Pravzaprav sem imel že dvakrat tak primer, ko mulc ni uspel pravočasno ustavit za mano in mi je zadnji branik "poravnal". Enkrat pa sem tako uspešno ušel in zmanevriral na stran ob cesti, ker je imel nek zaljubljenc veliko za razložit svoji ljubici in ker je moral med razlaganjem skoz ljubico gledat namest na dogajanje pred sabo. Je orenk škripalo. Le zakaj morajo nekateri vozniki med debatiranjem v avtu gledati sogovornika?
Dokler ne vidim v špeglu, da se je tisti zadaj res ustavu, ali da se vsaj namerava ustavit, si za vsak slučaj vzamem kak meter ali dva rezerve pred mano stoječim.
Z leti in z izkušnjami človek postane previdnejši in moder. A je kaj narobe s tem?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Z leti in z izkušnjami človek postane previdnejši in moder.

jaz pa sem mislil da postaneš siv
hysterical-1.gif


eni res sanjajo za volanom ja .... ko da sami na cesti
bonk.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Mojga sodelavca moram kar naprej opominjat, da se lahko pogovarja in hkrati gleda naprej, ko vozi. Z mano govori pa vame gleda in z rokami krili, pa še z premajhno varnostno razdaljo vozi. Je prava flavzarska čenča.
Skoraj ne mine leto, da sodelavec nebi koga pred sabo nasadil, pa ga ne izuči nič. Je skoz pri kleparju.
Ja drži, obstajajo tudi starejši nezreleži.