Predogled Garmin Nuvi 765T

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Se pravi, pobrišem vse, uvozim priljubljene in jih preimenujem v priljubljene.gpx. Potem pa samo, ko mi paše pobrišem novo nastal file curent.gpx in priljubljene mi kljub vsemu ostanejo. Malo noro je to, da ima priljubljene in poti v istem filu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, uvozi priljubljene in jih preimenuj ter na roko prekopiraj na Nuvija.

V current.gpx je not "vse" kar se da uvoziti, sledi, rute, priljubljene. Sledi kasneje arhivira kot veš, ostalo pa tam ostane.
Mislim pa da lahko tudi rute tako pošiljaš v Garmina, s poljubnim imenom gpx datoteke.

Malo sem že pozabil, bi se moral malo poigrati.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko boš uvozil ruto na nuvija jo poimenuješ naprimer zakon1.gpx in ko boš to ruto hotel odstranit samo izbrišeš zakon1.gpx.
Če boš izbrisal current.gpx boš s tem izgubil vse priljubljene in sledi.

Če bi pa rad pobrisal rute preko nuvija pa greš pod orodja in tam pod funkcijo rute in ti tam v meniju ponudi izbris rute,ki jo hočeš.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:


Če bi pa rad pobrisal rute preko nuvija pa greš pod orodja in tam pod funkcijo rute in ti tam v meniju ponudi izbris rute,ki jo hočeš.
ne-ne-1.gif


V mapi moji podatki ne gre izbrisat, ravno tu je caka. Pobrisat gre samo tiste, ki jih imaš v menuju (glej sliko)
nm1-images.jpg


Te ki so v označeni mapi, pa ne gredo (glej sliko)

nts-images.jpg
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tiste,ki sem jih ročno dodal lahko pobrišem nisem pa nikoli uvažal iz MS direktno na nuvija.
Potem je pa očitno edina rešitev,da jih izbrišeš v mapi GPX.

p.s.
Kaj pa če geš pod to ikono na zadnji sliki (custom routes) tu jih tudi ne moreš izbrisat?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Pobrišeš, lahko, ampak samo tiste, ki si jih ročno naredil na napravi ali, pa si jih uvozil iz mape moji podatki. V mapi moji podatki, pa žal ostanejo. Bom izbrisal .gpx in ponovno uvozil priljublene, ter jih preimenoval v priljubljene.gpx. Naslednjič bom, pa samo izbrisal current.gpx in to je to.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, rute ostanejo še vedno v fajlu temp.gpx.

Obstaja pa elegantna rešitev
smile-1.gif


Izvažaj rute iz MSja na SD kartico...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se popravljam, te rute, ki jih ne moreš pobrisati, so shranjene v current.gpx.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Če prav razumem, bi Zakon rad izbrisal pot, ki si jo je naložil preko MS ? Poi točke, ki jih nalagaš preko MS ( alter radarji, recimo ) se tudi ne dajo izbrisati preko naprave. Mogoče Zakonu poti nalaga kam drugam, kot pri 37xx in 34xx in ne c current fajl.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ko ruto uvoziš na SD kartico se v mapi
\garmin\ kreira folder \userdata\ notri pa je fajl userdata.adm

Ko zaženeš Nuvija pa ta iz kartice avtomatsko prekopira v current.gpx, tako ideja s kartico ne prinese rešitve.

Bo treba priljubljene shranjevati v posebno datoteko ali kot poi, ni druge.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem pa opazil, da če current izbrišeš, priljubljene vseeno ostanejo, ker so očitno shranjene v delu pomnilnika, ki ni viden.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Če prav razumem, bi Zakon rad izbrisal pot, ki si jo je naložil preko MS ? Poi točke, ki jih nalagaš preko MS ( alter radarji, recimo ) se tudi ne dajo izbrisati preko naprave. Mogoče Zakonu poti nalaga kam drugam, kot pri 37xx in 34xx in ne c current fajl.

Naloži jo v current file in to je napaka, ker z izbrisom le tega izgubiš poleg uvoženih route, tudi priljubljene. Po moji logiki, bi moralo biti recimo avtomatično takole: priljubljene current.gpx, route pa routes.gpx in stvar bi bila simpl.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kaj pa če current fajl odpreš z MS, pobrišeš, kar hočeš, pa nazaj shraneš ? Nisem bral celotnega topica, mogoče so ti že to predlagali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Če prav razumem, bi Zakon rad izbrisal pot, ki si jo je naložil preko MS ? Poi točke, ki jih nalagaš preko MS ( alter radarji, recimo ) se tudi ne dajo izbrisati preko naprave. Mogoče Zakonu poti nalaga kam drugam, kot pri 37xx in 34xx in ne c current fajl.

Naloži jo v current file in to je napaka, ker z izbrisom le tega izgubiš poleg uvoženih route, tudi priljubljene. Po moji logiki, bi moralo biti recimo avtomatično takole: priljubljene current.gpx, route pa routes.gpx in stvar bi bila simpl.

Ko zbrišeš current.gpx priljubljene ostanejo
smile-1.gif
probaj, boš videl.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na 760ki ce pobrisem Current.gpx izginejo tudi priljubljene....no ko najde satelite naredi novo current datoteko s tremi priljubljenimi tockami...Garmin USA, Garmin EU in Garmin Asia.

LP
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
To je to. Ko izbrišeš v mapi GPX current.gpx in temp.gpx se izbrišejo vse načrtovani poti, ki jih imaš v mapi "Moji podatki". Vse priljubljene in že načrtovane poti, ki niso poslane iz MS, pa ostanejo.
cheer.gif