Pravnik

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
A imamo kakšnega pravnika ali pa študenta prava na forumu, da ga povprašam za en nasvte?
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Tudi lahko. Rabim sporazum o delitvi premoženja. Ena pot je notarski zapis (ki je drag ko hudič), druga pa je ta, da sam (oz. s pomočjo) spišem ustrezen sporazum in ga le notarsko overim. Logično je, da mi je druga pot bolj všeč, vendar pa rabim pomoč.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Saj lahko vse sam natipkaš - pač za vsako stvar posebej, kakor se dogovorita-e. Potem pa gresta na občino overit.

Drugače te pa notar opili jaz sem plačal 350 eur za brezveze, samo imena pa številke zamenja, pa kakšno malenkost v pogodbi.

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Tako kot je rekel predhodnik, napiši zadevo na list, spodaj pa še vrini dodaten člen da se oba strinjata s takšnim načinom oz. s takšno delitvijo in da kasnejših zahtevkov ne bosta uveljavljala da je to dokončno in konec. Potem pa greš na občino in ti poštemplajo za 1 euro. Sicer nevem kakšne so omejitve za overitve na upravnih enotah. Vem samo da ne moreš overit kupoprodajnih pogodb, ki se vpisujejo v ZK, vsaj tako mi je bilo rečeno!
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Ni tolk enostaven. Overovitev mora biti notarska, ker pa gre za delitev nepremičnin, mora biti notri pravilno zapisano zemljiško-knjižno dovolilo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
A sedaj je samo eden "uradni" lastnik na nepremičnini? Če gre za ločitev ne bi bilo lažje nepremičnine prodat in si denarja razdelit? Ali pa da kdo koga raje izplača, pač npr. da ti njej odplačaš pripadajoči delež stanovanja?
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Torej je vsak 1/2 lastnik? Kaj bi ti torej delil? Saj je že razdeljeno? Ni mi najbolj jasno... Torej napišita samo neke vrste sporazum da se s takšno delitvijo premoženja oz. s takšnim stanjem kot je sedaj v ZK na tej pa tej nepremičnini oba strinjata in da ne bo kasnejših zahtevkov, do notarja, žig in konec.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Grobo ti kar vprašaj na sodišču, na začetku sem jaz to sam pisal, nazadnje pa sem dobil nek obrazec, kjer samo na črtice vstavljaš! Lahko pa ti Karakala napiše!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
cel pameten tak kot v vsaki drugi temi....

srce-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Pismu si gorenc... jaz sem pravnik pa se ne bi spravil tega sam delat iz kar nekaj razlogov (to so samo primeri): če ne boš imel pri notarju overjeno boš imel kot prvo težave pri vpisu v ZK (brez podpisa notarja ali odvetnika ne gre pri nepremičnini) in kot drugo ti bo čez pol leta bejba hlinila "relativno neprištevnost" v času podpisovanja, ali pa da si jo "prisilil v podpis", kar bo pri notarju odpadlo. Skratka če se ti da zaradi 100k€ ali več vredne zadeve jebat še naslednjih par let namesto tistih 300-400 ojrov go ahead (aja, sam dva primera sem ti dal, se pa da še kakšnega naštet). Če se ti bejba pusti našopat od drugega kje piše da bo čez pol leta ko jo boš izplačal in bo spušila tist kar si ji dal mir? Lej, skiciraj na list papirja kaj bi rad in kako razdelil, potem pa k notarju, pa imaš mir za vse življenje (še pred notarjem overjeno in sestavljeno je lahko predmet kakega čezmernega prikrajšanja, kaj šele brez tega). Da ne boš čez pol leta novo temo na mojo vsebino odpiral...
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Še en (bodoči) pravnik se javlja...

...za delitev premoženja, najsibo inter vivos- učinek med živimi ali mortis causa- učinek po smrti, je potrebna obličnost v obliki notarskega zapisa, le tako se lahko z zemljiškoknjižnim dovolilom vpišete v ZK. Kot je napisal predhodnik, ne šparat, ker si lahko nakopljete težave. ;-)
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Bemu boga vsi pravniki in bodoči pravniki na vseh forumih ste isti. Za karkoli drugega vprašaš za nasvet, ti bodo strokovnjaki s področja zagotovo poizkušali pomagati, pravniki pa spravite iz sebe en ali dva namiga in dobronameren nasvet, da je to preveč zaj.... da bi delal sam in da se raje obrni na pravno pomoč. Po moje mora biti to eden izmed najbolj pomembnih izpitov prvega letnika :)
Drugače pa za mojo situacijo ni nujen notarski zapis, je dovolj ustrezen sporazum, ki mora vsebovati tudi ustrezno ZK dovolilo (katerega sem za čuda celo našel).
@Karakala: hvala za dober namen
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Saj sem ti že zgoraj napisal grobo, da z uveritvijo na UE ne bo šlo ker gre za vpis v ZK! Vse ostale listine pa načeloma lahko daš tam overit ampak kot so ti vsi napisali, ne se igrat s takšnimi stvarmi in ne šparat tam kjer se ne sme. Daj tistih nekaj 100€, pa naj bo to 500€ in si miren... Nikoli ne veš kako se drugemu v glavi obrne...