Pralni stroj WA 62135

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Krtački sta po celotni kontaktni površini enakomerno izbrušeni, ni znakov, da ne bi pravilno nalegali na kontaktno površino rotorja.
Tudi kontaktni pritisk krtačk bi rekel da je dober. Rotor je lep, čist, tudi kontaktna površina.
Tudi ko ročno zavrtim boben ni slišati nobenega ( škripanja, cviljenja ) ali kakšnih podobnih zvokov. Le normalen zvok vrtenja bobna in jermenice.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.400
113
še v SLO - ampak komaj
1. vrni vse v stroj - postavi ga v vago - kontra zategni nogice

2. daj prazni boben na centrifugiranje

3. normalno nadevaj stroj - majice, gate in zokne - NIKAKOR kakšnih plaht, bund ali tenisk

4. namoči (ali program splahovanje ali kaj podobnega), na koncu daj centrifugirati - poročaj


Al pa zadnja alternativa - naj se baba ukvarja s pralnim strojem, ti pa idi na pivo.

Lahk se pa tudi sem obrneš po nasvet: eXHair in pralni stroj
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Glede na to, da sem najbolj sumil na napako amortizerjev, sem le te nabavil nove. Že ko sem jih odvil iz embalaže, sem takoj opazil bistveno razliko v uporu, ki ga nudi stari in novi amortizer. Zamenjal sem oba in razlika je bila več kot očitna.
Opravil sem še preizkusno pranje in nastavil največje obrate centrifuge in moram reči, da zadeva deluje brezhibno.
Napaka odpravljena, stroj ponovno deluje odlično. Hvala vsem za nasvete in pomoč, čeprav so bili nasveti zelo različni.
Lep pozdrav,
 
Nazadnje urejeno:

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
Imamo en podoben Gorenjev stroj, ki mu je nekaj mesecev nazaj tik pred iztekom garancije odpovedal motor. ........

in zakaj nisi servisiral če je bil še v garanciji?
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Na mojem whirpoolu sta se odtegnili obe uteži in je sekalo k pr norcih, Sem že gledal nove pralne stroje. Pol sem pa uteži zategnil in je že celo leto tiho.