Pralni stroj WA 62135

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Pozdravljeni

Imam pralni stroj WA 62135 star 7 let. Zadnje čase opažam, ko se vklopi centrifuga,
žačne stroj ropotat in sicer boben tolče znotraj ob straneh po ohišju stroja. Ko sem odprl zgornji pokrov pralnega stroja
sem lahko takoj opazil sledi udarcev ohišja bobna na obeh straneh znotraj ohišja stroja. Obe spiralni vzmeti sta videti vredu.
Ali so za napako krivi amortizerji?

Lep pozdrav,
 
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Če odpreš vrata in pogugaš boben levo-desno kaj pravi.
Predvidevam, da so fuč ležaji
tongue-1.gif
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
V tem primeru celotno ohišje bobna, ki je obdan s plastiko, udari znotraj v ohišje pralnega stroja, tako na levi kot na desni strani. Če dobro pogledaš, se to vidi na priloženi sliki.
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Tu na sliki se lepo vidi sledi udarcev bobna ob steno.
2282630-WP_000913.JPG
 

Priponke

  • 2282630-WP_000913.JPG
    2282630-WP_000913.JPG
    59,2 KB · Ogledi: 2.083
Nazadnje urejeno:

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Še slika amortizerja.
2282705-WP_000897.JPG
 

Priponke

  • 2282705-WP_000897.JPG
    2282705-WP_000897.JPG
    66,2 KB · Ogledi: 1.821
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Pri meni je podobno "divjal", razlog je bila odvita sprednja nastavljiva nogica, zaradi česar se je malenkostno gugal cel pralni stroj.
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Stroj stoji na ravni podlagi in nogice so pritrjene, tako da to je vredu.
Ko sem ga odprl, sem nasel dve vzmeti ampak tudi te so normalno pritrjene.
 

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Imamo en podoben Gorenjev stroj, ki mu je nekaj mesecev nazaj tik pred iztekom garancije odpovedal motor. Serviserja sem povprašal, kakšno prihodnost napoveduje temu stroju. Pošteno mi je povedal, da je danes življenska doba pralnih strojev sedem let in da je ena od večjih hib teh modelov ležaj za boben, ki je plastičen. Če popravljajo stroj s to okvaro, ga odpeljejo na servis za nekaj dni, cena popravila pa je nekje v rangu 300 EUR. Večina strank, ki se jim to pojavi po izteku garancije, se za popravilo ne odloči več, saj za ta denar dobijo skoraj primerljiv nov stroj s petletno garancijo.
Upam, da najdeš dobrega vaškega mojstra, ki bi to naredil ceneje. Jaz osebno razmišljam, da bi stroj sedalje, ko še deluje, prodal in nabavil novega s polno garancijo.
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Sem demontiral oba amontizerja. Nimam sicer izkušenj, koliko mora amortizer nudit upora. Vendar ko ga premikam z roko, daje res zelo malo upora. Poleg tega nima nobene vzmeti notri, plastično ohišje in kovinsko vodilo, to je vse.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.400
113
še v SLO - ampak komaj
Če bi imel amortizer fedro noter bi bilo malo čudno.
rolleyes-1.gif

Ta je sicer oljni - lahko pa zemnjaš olje s katerkoli kapljevino ali celo plinom.

150_amortizer_s_plinskim_tlakom.jpg


Bolj verjetno je šel ležaj - zato pa tako opleta.
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Amortizer nima nobenega olja, samo plastično ohišje in kovinsko cev,kot je na sliki zgoraj, to je vse.
Kar se tiče ležaja. Sem odstranil jermen in ročno zavrtel boben. Jaz ne opazim, da bi ležaj kaj ( šklopotal ) ali da bi
se kaj videlo. Se tak poškodovan ležaj na bobnu sploh opazi na tak način? Kako ga naj preverim?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alien_alien pravi:
Amortizer nima nobenega olja, samo plastično ohišje in kovinsko cev,kot je na sliki zgoraj, to je vse.
Kar se tiče ležaja. Sem odstranil jermen in ročno zavrtel boben. Jaz ne opazim, da bi ležaj kaj ( šklopotal ) ali da bi
se kaj videlo. Se tak poškodovan ležaj na bobnu sploh opazi na tak način? Kako ga naj preverim?

Ležaj slišiš, da je glasen in NIMA veze s skakanjem. Prav tako sem skoraj 100% prepričan, da z amortizerji ni nič narobe.
Kot sem že zgoraj omenil sem na podobnem stroju (samo da ima kovinsko kad, da sem lahko menjal tudi ležaj) praktično doktoriral.

Še enkrat za skakanje pri visokih obratih so skoraj zagotovo krive krtačke.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.400
113
še v SLO - ampak komaj
Nesporazum - ta na sliki je oljni. Tvoj je verjetno zračni in tako kot je zapisal igi najverjetneje OK.

Glede vzroka zakaj skače pa na daljavo bolj težko - ozr. bi enako lahko postavljali diagnozo ali imaš ledvične kamen ali so morda žolčni.

Igi - krtačke? Posledično neenakomerno delovanje E-motorja?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:


Igi - krtačke? Posledično neenakomerno delovanje E-motorja?

Ja pri nizkih obratih je zadeva delovala normalno, ko je moralo zavrteti na višje obrate pa je hotelo razbiti vse. Sem potem samo malo raztegnil vzmeti krtačk in je bilo OK kakšnih 14 dni. In vmes sem seveda pozabil naročiti nove in je odbilo še elektroniko čez čas.
Potem sem menjal krtačke in popravi elektroniko. Zadeva še danes deluje.