Gorenje serviser in kraja denarja.

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Hud biznis majo tile serviserji, oz tajkuni nad njim. Za nič popravit, za nič odšraufat, za nič stroška, za nič od niča, še kar je rabil orodja smo mu morali mi dati, je zaračunal za 2 x po 5min dela neverjetnih 80,52€. Čestitke, res. To je urna postavka 483.12. Ni slabo
zmaga.gif



uf-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Hud biznis majo tile serviserji, oz tajkuni nad njim. Za nič popravit, za nič odšraufat, za nič stroška, za nič od niča, še kar je rabil orodja smo mu morali mi dati, je zaračunal za 2 x po 5min dela neverjetnih 80,52€. Čestitke, res. To je urna postavka 483.12. Ni slabo
zmaga.gif



uf-1.gif

Ja, to pa je svinjarija. Pripeljal si mu na dom za popravit, da mu ni treba imeti poslovnih prostorov, da se ne bi zamudil s potjo, namesto izobraževanja si mu ti povedal, kako in kaj naj popravi, potem je pa tip še računal?!?

Šit, ej, kako si šele nezadovoljen, če ti zobar na hitro zob porihta. Naj koplje in ruva par urc, da bo urna postavka prava!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Policisti si lahko oddahnejo....eXhair ma nove sovraznike
smile-1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
A kofe si mu skuhal?
Res ne zastopim; mašina ni delala, mudel se je naslikal, si sposodil faznprifer, porihtal, zdaj dela.

- materialni stroški: 0,0€
- potni stroški: 47km × 0,37€/km = 17,39€
- vrednost znanja kaj narediti s sposojenim faznpriferjem: 63,13€
---------------------------------------------------------------------------------------------
Skupaj: 80,52€

Za ta denar je to to.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma men je blo tud skrajno butasto...če sem pa kaj obladal še bolj kot zdaj je pa to popravljanje PCjev in nekatere sem rešil res v dveh sekundah in to tudi take, za katere vem, da se bi marsikater "serviser" jebal v nedogled, potem pa hardware menjal.

Kako pa naj pol računam 5s, ker sem že enkrat recimo ure jeb** s prvim takim primerom? Takrat v srednji šoli in delno faksu sem tako vrgel skozi okno polno denarja, ti ljudje pa dvomim, da so mi bili kaj hvaležni.

Potem se pa še ono obratno naredi, da nisem hotel nič računat, pa so mi tisti z malo denarja stisnili vsaj 2 jurja v roko, tisti ki pa majo pa nič, še za kofe ne al pa obljubili pir, katerega nikoli ni bilo.

Na delovnem mestu imam nekaj gajb še v zraku. Eden, ki je dolžan ene dva platoja na ta način je že v penziji.
hysterical-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Če se ne motim Gorenje zaračuna začetni pavšal za servis vsakega stroja. Ta če se ne motim znaša cca. 40€ po stroju + material.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik eXHair pravi: je zaračunal za 2 x po 5min dela neverjetnih 80,52€.

Tole mi ni čisto razumljivo.
Je prišel dvakrat, vsakič za 5 minut?
Če je tako, potem račun ni nenavaden, vsaka začetna ura se obračuna.

Če pa je bil le enkrat, se še vedno od Gorenje servisa lahko zahteva specifikacijo računa in se jo pošlje inšpektoratu.
Sicer po mojih izkušnjah ti serviserji naloge z opisom dela in stroškov materiala izpolnijo kar precej natančno in jo dajo v podpis stranki.
Vsaj pri meni je bilo tako.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Bistvo zgodbe je v tem, da so exHairu domači (al domača
grims-1.gif
) že dva meseca najedali, da stroj ne dela kot mora in da naj pri ljubem Bogu pogleda kaj se da narediti. In, ker je exHair zabijal čas s peko DVDjev za policaje, seveda ni imel časa pogledati kaj je s strojem.
Potem so domači (al domača) pač poklicali servis - le-ta je priletel v exHairovo vukojebino - pogledal kaj je narobe (ker pač domači (al domača) niso znali točno opisati problema) - ugotovil na prvo žogo, da je rele, ki regulira vklop / izklop, šel rakom žvižgat in se vrnil nazaj na servis po del (po poti nazaj je še dva-trikrat sekal ovinek - na enem posnetku ga ima tudi exHair
tongue-1.gif
).
Čez dan-dva se je vrnil z relejem in ploščatim izvijačem (šraufencigarjem, če ima kdo problem z imeni orodij) - ko pa je le-tega hotel zamenjati je ugotovil, da je problem v bistvu v slabem stiku napajalnega kabla in namesto, da bi šel v vozilo po križni izvijač, prosil za tega direkt v stanovanju. Zategnil vijak, pospravil rele v žep - izvlekel blok in svinčnik, svinčnik oslinil (špuknil na špico) in napisal račun.
No - tu je potem exHairu zihrunge pometalo.
Ko pa so domači (al domača) potem še exHairu rekli: "A ti nismo že dva meseca nazaj rekli da poglej!?!" je pa šel še FID.

Rezultat pa post na Alterju.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Dobr, ker mu še ni nihče povedal kolk je prišparal, ko se zadeve ni sam lotil:
Npr. se loti popravila in prišpara v uri njegovega dela 483.12. (kot je sam naračunal) X št ur dela, ali pa celo kontra dokončno skuril zadevo in bi si enostavno novo omislil :ewil: