Poveza LCD in dvd

markourleb

Zelenc'
29. nov 2008
4
0
1
Kupil sem LCD in hišni kino. Sedaj želim imeti zvok TV preko hišenga kina. Kupil sem kabel HDMI kabel in sem ju sedaj tudi povezal. Zvoka še vedno ni! Kaj bi še moralkaj nastaviti na DVD-ju?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
knjizica z navodili?
smirk-1.gif


pred uporabo preberite
evil.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zvok iz Tvja se načeloma ne dobi iz HDMI kabla. Ta kabel je samo za digitalno povezavo, zvoka in slike. Najlažja povezava in najcenejša je klasična povezava s stereo chinch kablom. Torej na tvju vklopiš kabel v "audio out" konektor, na DVD kino pa v "TV in, AUX in, Audio in".
p.s. katerega ponudnika tv signala imaš?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Iz česa bi imel zvok na hišni kino? Iz TV? Iz DVD? Iz obojnega?

Jaz imam tak - DVD na LCD sliko s komponentnim kablom, zvok s optičnim kablom na hišni kino. Zvok iz TV na hišni kino pa s cinch kablom.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst bi pa tak naredil:

T2 in DVD s čim manj kabli v hišni kino, tako potem iz hišnegfa kina potegneš samo en kabel do tv-ja.
če ima T2 ne rabi še en kontra kabel iz tv-ja za zvok.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
DVD rabi 2 izhoda...eden je prenos slike (in načeloma tudi zvoka) na TV - za to uporabi HDMI kabel,
drugi pa je prenos zvoka na reciver...tu pa poglej kak kable ppotrebuješ na DVD predvajalniku (torej kak izhod ima)...po vsej verjetnosti bo Digitalni koaksialni kabel, ali pa digitalni optični kabel (hm....za zadnjega nisem siguren če sem prav napisal
crazy1.gif
) v glavnem.....eden od teh dveh bo...cenovno p anekje 20 EUR po kablu prek spleta (mogoče, če imaš boljš DVD boš imel zadaj 2 hdmi priklopa - torej boš priklopil na reciver še z enim HDMI kablom).


Seveda ti mora tudi reciver omogočati priklop s kabom, ki ga potrebuje DVD za izhod zvoka na reciver (običjano ima vsaj 3 - 4 opcije) - si pa poglej v navodilih od DVD-ja - ti bo točno pisalo kak način priklopa je oz. kak kabel potrebuješ (v eni od vezalnih shem). Ter v navodilih d reciverja, kam boš potem tisti kabel priklopil.

In to bo nekako to.

(Pa ko boš imel vklopljen zvok na reciverju, ne pozabi zapreti zvoka na TV-ju).
 

brzi

Pripravnik
23. jul 2007
40
0
6
Maribor
Se bom priključil pri tej temi. Kupil sem DVD player z coaxial digitalnim izhodom. Kako bi na ta izhod priklopil zvočnike 5.1. Ali obstaja kakšen adapter oziroma je rešitev samo ojačevalec z digitalnim vhodom in 5.1 izhodi?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
obstaja, samo je skor tolk drago kot pocen ojačevalec s 5.1 izhodom. pa še zelo težko se dobi. sem tut jst včasih sanju o tem, pa sem potem rajš opustil. cena previsoka, pa v slo ni blo nikjer za dobit.
 

markourleb

Zelenc'
29. nov 2008
4
0
1
Dvd imam povezan s skart kablom (slika) in hdmi kablom (za zavok). Tako so mi vsaj rekli v trgovini.

Zvok pa še vedno ne dela na tv-ju. Če pa gledam na DVD-ju pa dela zvok.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
so ti že gor rekli, da moreš vrjetno v tv-ju nastavit kam ti gre zvok.
morda tvoj tv ne podpira audio out
imaš na scartu vse pine polne?
imaš na tv-ju še kak audio izhod (naj bi bli chinci)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik markourleb pravi:
Dvd imam povezan s skart kablom (slika) in hdmi kablom (za zavok). Tako so mi vsaj rekli v trgovini.

Zvok pa še vedno ne dela na tv-ju. Če pa gledam na DVD-ju pa dela zvok.

po tem kar si napisal se ne da ugotoviti kak imaš priklopljeno....

Zvok ti ne dela preko česa, na kaj?

Če imaš DVD predvajalnik, TVin reciver (ter kabelsko, ki ne potrebuje svoje 'škatlice').

Potem narediš takole:
DVD priklopiš na TV s HDMI kablom (mora delati zvok in slika).
DVD priklopiš z reciverjem z izhodom, ki ga imaš na DVD-ju (optični koaksialni oz. optični digitalni kabel).

In to je to. Zvok bo na TV-ju kakor tudi na reciverju - kar boš pač izbral - obeh hkrati itak ne moreš poslušat.

Scart pa....shrani za kaj drugega.ž

'Slabost' hdmi kabla je v tem, da ti TV ne raztegne slike ako s črn robovi (torej vidiš film točno tak kot je posnet).

V kolikor pa iša še 'škatlico' za kabelsko (a la T-2 komunikator) potem pa rabiš priplejaš še iz te škatlice kable na TV (scarta ali hdmi...spet slabost hdmi-ja je vtem, da ti potem teletekst ne dela)...seveda pa, če boš želel poslušati zvok iz kabelske tudi na reciverju, pa moraš potegnit še ne kabel na reciver (točno kater pa nebi vedel, ker je potrebno pogeldat hrbtno stran komunikatorja oz. 'škatlice').