potni stroški

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.462
113
Obeta se mi šiht od doma in razmišljam, da bi se tudi tja preselu.

Kje se zna zakomplicirat, če podpišem papir da je zdaj tisto moj začasni naslov tam.

Se razumemo, potne stroške bi še zmeraj rad dobival
grin1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Potni stroški se ti potem računajo od začasnega prebivališča. In podjetja to vedno bolj nadzirajo od kje se kdo vozi, ker tudi podjetje po žepu udari, če jih inšpektor dobi, da izplačajo preveč potnih stroškov.

lp
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Če boš prijavil začasno bivališče, ga moraš sporočiti tudi v službi. To posledično pomeni, da boš potne stroške dobival plačane od začasnega bivališča do službe. Načeloma se lahko tja preseliš, ampak tako, da nihče ne ve in vlečeš potne stroške od stalnega prebivališča. To sem sprovajala kar nekaj let, pol se mi pa ni dal več skrivat. Folk pa zaradi foušije rad hitro blekne naprej.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Obeta se mi šiht od doma in razmišljam, da bi se tudi tja preselu.

Kje se zna zakomplicirat, če podpišem papir da je zdaj tisto moj začasni naslov tam.

Se razumemo, potne stroške bi še zmeraj rad dobival
grin1.gif

Oprosti ampak tvojega post-a ne razumem dobro.

Obeta se mi šiht od doma za mene pomeni, da se ti obeta delo od doma, kar bi pomenilo, da potnih stroškov ne dobivaš.

Če si želel s tem napisati, da se ti obeta služba oddaljena od doma si upravičen do stroškov glede na to kje prebivaš ne glede na to ali si prijavil začasno bivališče ali ne. Lagati delodajalcu oz. zamolčati dejsvo je lahko razlog za prekinitev delovne pogodbe (skoraj vse imajo člene, da mora zaposleni vse spremembe sporočiti v roku X dni).
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Preseli se, ostani prijavljen tukaj kjer si sedaj. Pa ne okol govort
grin1.gif


Preverjajo pa vec ali manj samo tiste ki so res FUL oddaljeni. Ampak je pa tudi odvisno od firme. KAksen privatnik z 10 zaposlenimi bo to sigurno preverjal. Samo po drugi strani ti pa nihce nemore dokazat, da ne zivis tam kjer si prijavljen, pac reces da hodis k nekomu na obisk pa je.

Moj sodelavec se je preselil blizje sluzbi (500m), pa je koristil izredni dopust 2 dni za selitev, pa mu se vedno placujejo prevoz za 22km.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pač ene firme s prevozom povečujejo plačo. Ker jim je ceneje nekomu plačevat prevozne stroške do Kopra, kot mu povišat plačo.
crazy1.gif

Če bi bilo to prelivanje plače v potne stroške tako preprosto, kot se tu piše, bi cela Slovenija kao živela v "Minkenu" in se dnevno vozila na delo v Brežice.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Potni stroški se ti potem računajo od začasnega prebivališča. In podjetja to vedno bolj nadzirajo od kje se kdo vozi, ker tudi podjetje po žepu udari, če jih inšpektor dobi, da izplačajo preveč potnih stroškov.

lp

Tako ja, tko so moja dva sodelavca dobil. Eden je odšel iz firme, drugi je pa vse vrnil in ostal
smirk-1.gif


lp
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Kdo jih je dobil, delodajalec ali inšpekcija? Kako pa te lahko dobijo? Kaj ima inšpekcija od tega? Za delodajalca že razumem
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Tudi meni ni najbolj jasno, kdo mora kontrolirat, kje delavec dejansko stanuje.
A delodajalec bo zdaj še detektiva najemal in ugotavljal, kam se Janez vsak dan vozi domov?
Če delavec reče, da stanuje v Celju, je delodajalec po moje krit, če mu izplačuje potne stroške iz Celja vsak dan.
Če pa inšpektorju to ni všeč, pa je to zadeva med njim in delavcem.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Kdo jih je dobil, delodajalec ali inšpekcija? Kako pa te lahko dobijo? Kaj ima inšpekcija od tega? Za delodajalca že razumem

Jaz mislim da sta bila zacasno prijavljena, dobivala pa prevoz iz stalnega. Ni napisal tocno.

Ampak moja fora se vedno drzi, se preselis ampak ostanes prijavljen doma. Nihce ti nic ne more.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Če pa inšpektorju to ni všeč, pa je to zadeva med njim in delavcem.

Ah, kje pa.

To je tako, kot bi trgovec rekel "Kaj me buzerirate s to mišjo v kruhu????!!!! Če je žito reklo, da je tu notri 100% moka brez miši, je zame 100% moka brez miši. Če vam kaj ni všeč, se kar z Žitom pojdite menit!!!".

Kot se kupec ne bo šel je.bati z Žitom, se tudi DURS ne bo igral sodnika in solo obračunaval z delavcem.
Z njim se naj ukvarja kar lepo delodajalec, če meni, da ga je delavec nategnil.
Bo pa sigurno oba žlajfnu, ker sta oba kršila zakonodajo.

Saj mi ni treba posebej poudarjati, da je DURS daleč najbolj pikolovski ravno pri prevoznih stroških in potnih nalogih?
grims-1.gif

(triki, ki jih delajo vsi, niso več triki.press)
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.462
113
No če potegnem črto. Nikakor ne smem podpisati kakšne prijave o začasnem prebivališču, pa bo vse uredu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pač ene firme s prevozom povečujejo plačo. Ker jim je ceneje nekomu plačevat prevozne stroške do Kopra, kot mu povišat plačo.
crazy1.gif

Če bi bilo to prelivanje plače v potne stroške tako preprosto, kot se tu piše, bi cela Slovenija kao živela v "Minkenu" in se dnevno vozila na delo v Brežice.

Leta nazaj sem delal v eni bolj čudni firmi in so nam del plače dali v obliki potnih stroškov+resnični potni.

Kako je pa sedaj pa ne bi vedel.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pač ene firme s prevozom povečujejo plačo. Ker jim je ceneje nekomu plačevat prevozne stroške do Kopra, kot mu povišat plačo.
crazy1.gif

Prevoz imas placan posebej
confused-1.gif

Seveda
17758-icon_confused.gif
prevoz je svoja postavka, kako pa nej bi bilo???? Od tega se ja ne plačuje dohodnine!

Poznam veliko firm, ki ali najamejo detektive, če sumijo, da jih nekdo goljufa s prevozom ali pa to počne nekdo od zaposlenih. In kaj hitro ti lahko dokažejo, da živiš v LJ in ne KP (tudi, če nisi prijavljen). Ker če ti vsako jutro zmečkan prideš iz stanovanja, ki je namesto 120km od službe oddaljeno le 5 km in bi oni lahko pri prevozu prišparali 400€, verjemi da boš letel iz službe.
Poznam pa tudi veliko primerov, ki so izplačevali povišanje plače v obliki prevoza. Npr. oseba živi v Domžalah, kjer nima prijavljenega začasnega bivališča. Dobiva prevoz do Domžal (iz LJ), ker je delodajalca obvestila, da ne živi v MB (kjer ima stalno bivališče), ampak Domžalah. Pride do pogajanja za višjo plačo. Zmenijo se, da bodo tej osebi plačevali po novem prevoz do stalnega bivališča, torej od LJ do MB. To je za njih povišanje plače. Sicer se res veliko pozna, vendar ne pri osnovi za penzijo.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Tudi meni ni najbolj jasno, kdo mora kontrolirat, kje delavec dejansko stanuje.
A delodajalec bo zdaj še detektiva najemal in ugotavljal, kam se Janez vsak dan vozi domov?
Če delavec reče, da stanuje v Celju, je delodajalec po moje krit, če mu izplačuje potne stroške iz Celja vsak dan.
Če pa inšpektorju to ni všeč, pa je to zadeva med njim in delavcem.

Misliš da je delodajalcu to všeč, da nekaj isplačuje kar sploh delavec ne koristi. Tu inšpekot nima nič, on sam pomaga to odkrit, da delodajalcu prišpara denar. Pomoje ga firma tut za to najame.
Drugače pa ja, detektivi se najemajo.

lp
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
No če potegnem črto. Nikakor ne smem podpisati kakšne prijave o začasnem prebivališču, pa bo vse uredu.

Pa nikomur ne smeš tega omeniti, ker lahko izve delodajalec; pa nihče te ne sme tam redno videvati, ker lahko izve delodajalec; pa ne smeš...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
V bistvu je tako - vse je dovoljeno in hkrati vse prepovedano.
grin1.gif


Dokler delodajalcu ustrezaš in te rabi, je marsikaj dovoljeno, ko mu boš stopil na žulj, bo na vse kriplje dokazoval, da se mu sanjalo ni, od kje se kdo v resnici vozi (pa četudi mu boš mahal z rojstnodnevnimi slikami, ko si praznoval doma in se napijal z njim).

A ni fino, da je življenje ena taka razburljiva in dinamična zadeva?
zmaga.gif
: