potekla registracija

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Ima kdo kakšne izkušnje s tem, da so ga dobili pri vožnji z avtomobilom, ki mu je pred kratkim potekla registracija? Meni namreč 5. maja poteče registracija, vendar bom 20. maja kupil drug avto (tega pa prodal). Tako, da se mi za teh 15. dni ne splača zavarovat za celo leto. Vem, da bi potem sicer dobil denar nazaj in bi dejansko plačal samo 15 dni zavarovanja, vendar gre to zraven najmanj en mesec preden ti dajo denar nazaj, jaz pa le tega rabim že 20., ko dobim drug avto... Ali imajo policaji kaj tolerance, glede na to, da je samo 15 dni odkar je potekla registracija?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
15 dni ni glih zanemarljivo malo in če sešteješ še možnost, da se ti v tem času lahko kaj zgodi (ni nujno, da si sam krivec), se sam s tem raje ne bi igral. Če že nočeš podaljšati registracije, potem raje avto parkiraj za ta dva tedna v garažo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mislim, da zavarovanje velja še 1 mesec po izteku, tako da če povzročiš nesrečo vseeno plačajo
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
jp.. se mi zdi da je tako. Vendar če te ustavi policaj oz ugotovi(vedno ne
tongue-1.gif
) plačaš neko kazen. Najbolje da pokličeš na zavarovalnico in se pozanimaš.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja 1 mesec po preteku ti se velja zavarovanje....kar se pa kazni tice, je pa 86 evrov se mi zdi.... se pravi 1 mesec po preteku. Ce pa vec kot 1 mesec, je pa zeo visja.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Preizkušnja?? Mislm da se jih dobi najmanj za 3dni (okol 35€)
 
Nazadnje urejeno:

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ja 1 mesec po preteku ti se velja zavarovanje....kar se pa kazni tice, je pa 86 evrov se mi zdi.... se pravi 1 mesec po preteku. Ce pa vec kot 1 mesec, je pa zeo visja.
a bi lahko dal prosim kak link, kjer bi to "uradno" pisalo? jaz ne najdem nič..
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
mislim, da zavarovanje velja še 1 mesec po izteku, tako da če povzročiš nesrečo vseeno plačajo

Od kod vam takšna ideja?

@avtor...ne ga srat, zavaruj v vsakem primeru. Itak ob prodaji dobiš vrnjen sorazmerni delež...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Zavarovanje velja do datuma, ki je naveden na polici.

Ampak če se ti v roku 30ih dni po izteku zgodi škodni primer, imaš pravico uveljavljat (podaljšat) preteklo zavarovanje s plačilom celoletne premije. To je kar se tiče zavarovalnice.

Kar se tiče policije in kazni za neregistrirano vozilo pa to nima nobenega vpliva.

Sicer pa se lahko zavarovanje vzame na obroke.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Zavaruj na novo in ko boš dobil nov avto si prenesi zavarovanje na novo vozilo.In isto nardiš s tehničnim in cestno takso...plačaš in potem zahtevaš nazaj.

Če te dobijo policaji.....potem bo pa kazen...nema tolerance....je treba napolnit državni proračun :D
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
mislim, da zavarovanje velja še 1 mesec po izteku, tako da če povzročiš nesrečo vseeno plačajo

ja samo če se ti to naredi....moraš plačati zavarovanje za celo leto šele nato izplačajo...
temu se reče respiro rok
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Zavarovanje velja do datuma, ki je naveden na polici.

Ampak če se ti v roku 30ih dni po izteku zgodi škodni primer, imaš pravico uveljavljat (podaljšat) preteklo zavarovanje s plačilom celoletne premije. To je kar se tiče zavarovalnice.

Kar se tiče policije in kazni za neregistrirano vozilo pa to nima nobenega vpliva.

Sicer pa se lahko zavarovanje vzame na obroke.


ehhh si me prehitel...sem šele kasneje videl
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
hvala vsem za odgovore. potem je res bolje it registrirat, kot pa da so problemi... nekaj me še zanima, a potem ko prodaš vozilo in ga odjaviš iz prometa, dobiš nazaj tudi cestnino sorazmerno obračunano ali samo zavarovanje?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
cestnino in zavarovanje.........to je sigurno ki sem jaz dobil nekaj mescev nazaj.........gre pa hitro zadeva....v nekaj dneh sem dobil denar na račun.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Vožnja z vozilom, kateremu je potekla registracija, je kaznivo. Policaji te lahko kaznujejo (nekateri se izmažejo z opozorilom). Zavarovanje pa velja, če je vozilo tehnično brezhibno. Torej tehnični pregled.

Jaz delam za kot zastopnik dve zavarovalnici.

1. Če pri ZM plačaš za eno leto npr. 200 EUR premije, v določenem času ti neporabljenih npr. 170 EUR takoj obračunam in odštejem pri plačilu zavarovanja novega avta. Pri plačilu z gotovino je 4 % popust.

2. Pri Generali pa se naredi zahtevek za vračilo in v roku en teden (približno) dobiš vračilo na svoj TRR. V bistvu je pri Generali res malo neugodno v primeru, ko prodaš avto.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
2. Pri Generali pa se naredi zahtevek za vračilo in v roku en teden (približno) dobiš vračilo na svoj TRR. V bistvu je pri Generali res malo neugodno v primeru, ko prodaš avto.
Generali ima dosti boljšo rešitev za stranko, morda je le ti kot agnecija ne moreš uporabiti(?)
Znesek preveč plačane premije po prekinjeni polici lahko prenesem na novo polico, naknadno pa čez nekaj tednov dobim domov po pošti še položnico za plačilo preostanka premije po novi polici. Tako da ob sklenitvi nove police ne plačam nič, plačilo razlike pa celo zavlečem za par tednov, oziroma par mesecev do 4. opomina.
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kazen nikakor ni 500 eur.Do 1ega meseca ja kazen majhna pa tudi ce se kaj zgodi krije zavarovalnica. Ce se pa vozis se po 30ih dneh po poteceni registraciji je pa kazen 500 eur in odvzem tablic.