Potekla registracija in tehnični

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Nisem opazil, da bi se kdo posebej sekiral glede kazni. Razprava teče o tem, kaj če se ob nepravem trenutku znajde na nepravem mestu in je nesreča ...
 

Mitja peric

Zelenc'
10. nov 2019
3
0
1
Ok sem na novo tu, ampak vidim, da je prevec pametnih tle... kazen, ne glede na to, ali je registracija pretekla za 1 dan oz. 1uro, je ista, kot če je pretekla za 1 mesec ali več. vožnja z neregistriranim vozilom se kaznuje z globo 500 eur, če se ponovi oz. Če voznik nima veljavnega vozniškega dovoljenja se vozilo zapleni.
V italiji, recimo, pa če se voziš z neregistriranim (torej po preteku tehničnega, zavarovanja ipd.) Se vozilo zapleni, voznik pa v pripor. Pa kazen je okoli 800 eur +odvoz.
Ni za riskirat.
 

Mitja peric

Zelenc'
10. nov 2019
3
0
1
a ni tko, če ni poteče tehnični je avto nereg. kar pomen za policaje 500 evrov kazni....na zavarovalnici pa velja še 1 mesec.
Ne. Polica velja dokler velja, po poteku ne velja več niti minute po polnoči.
Kazen je 500 eur, čim ni v prometnem podaljšana registracija. In teh 500 je 500, ni 250 polovička, ampak je 500.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.863
113
No ne bit pameten v prvo, boš hitro dobil brco v rit.

Zakon o motornih vozilih, 25. člen:
(7) Ne glede na prejšnji odstavek se voznik vozila, ki mu je veljavnost prometnega dovoljenja potekla, pa od poteka veljavnosti prometnega dovoljenja ni preteklo več kot 30 dni, kaznuje z globo 100 eurov.

Zavarovalniško združenje, termin "respiro rok":
Rok, znotraj katerega se po formalnem poteku zavarovalnega obdobja podaljšajo medsebojne pravice in obveznosti zavarovalnice in zavarovalca. Pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti je ta rok 30 dni po poteku zavarovalnega obdobja.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.229
2.057
113
SV SLO
Imaš zavarovalnice, ki veselo kasirajo za odjavljeno vozilo pod pretvezo, da je zavarovano. Avto sem odjavil, ker sem ga prodal, potem pa nekako "pozabil" zavarovalnici sporočiti, da sem vozilo odjavil (bil sem prepričan, da velja za prekinitev zavarovanja datum odjave iz prometa) pa so mi zaračunali še dva obroka po 50 eur pa še 20 eur za preostanek meseca. V obrazložitev so mi zapisali, da je bil avto pač zavarovan z njihove strani. Tako poslovno prakso imajo AdriaticSlovenca, WIZ in Generali.
 
  • Jezen sem
Reactions: Hanzi