Potekla registracija

mlinar

Pripravnik
21. jan 2008
103
4
18
Avto imam namen prodati, registracija pa mi je potekla. Pred tem, bi še ga rad peljal na servis, tehničnega, ga dal počistit, etc, torej za ca. 1 teden zadevo potreboval "legalno" za vožnjo. Kaj priporočate, če mu podaljšam registracijo, koliko sem na "zgubi", a denar od zavarovanja dobiš nazaj do dneva natančno pa cestnina? Registracija je potekla pred več kot mescem dni, tako, da je sedaj kazen za vožnjo neregistriranega vozila ca. 500eur.

tnxvnaprej.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik mlinar pravi:
Avto imam namen prodati, registracija pa mi je potekla. Pred tem, bi še ga rad peljal na servis, tehničnega, ga dal počistit, etc, torej za ca. 1 teden zadevo potreboval "legalno" za vožnjo. Kaj priporočate, če mu podaljšam registracijo, koliko sem na "zgubi", a denar od zavarovanja dobiš nazaj do dneva natančno pa cestnina? Registracija je potekla pred več kot mescem dni, tako, da je sedaj kazen za vožnjo neregistriranega vozila ca. 500eur.

tnxvnaprej.

prodajaj taksnega kot je. ce bos dobil kupca, ki bo hotel registrirano vozilo, bos to naredil naknadno...
koliko pa je vreden avto?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Zavarovanje pa zdaj plačaš za celo leto, potem pa dobiš vrnjen neizkoriščen del (točno po dnevih). Cestnina se pa vrača po mesecih.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Kot so ti rekli, cestnino plačaj za 1 mesec (na šalterju boš moral sicer malo sitnariti), zavarovanje pa polno.

Ko prodaš avto, ga kupcu odpelji do tehničnega, parkiraj avto, in ga nato odjavi iz prometa, tako da boš dobil odjavljeno prometno v roke in vrnjen denar od preostalega zavarovanja. Tako bo z vsem skupaj daleč najmanj zajebancije.
Tablice ostanejo novemu lastniku, če jih želi imeti...

Če pa boš vmes že kupil nov avto, in rabiš bonus, ki je na starem imaš pa ali opcijo PR tablic (ne rabiš plačevati tehničnega itd., vendar ne vem, če jih lahko dobiš za več kot teden dni) ali pa spet registracijo brez bonusa - pretehtaj, kaj se ti bolj splača...
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Zavarovanje dobiš povrnjeno od dneva ko novi kupec zavaruuje vozilo in nič prej.

Tako da je najbolje z novim kupcem skupaj zavarovati avto, da dobiš takoj v roke kopijo njegove nove police.

Razen če se je to kaj v zadnjem letu spremenilo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:
Zavarovanje dobiš povrnjeno od dneva ko novi kupec zavaruuje vozilo in nič prej.

Če odjaviš vozilo iz prometa, nima novi kupec nič zraven... Vsaj mene so tako učili...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Ampak potem zavarovanja ne plačaš po dnevih, ampak po 'kratkoročni tabeli'. To pa pomeni, da plačaš:
- do 3 dni = 5% celoletne premije
- do 5 dni = 7% celoletne premije
- do 7 dni = 10% celoletne premije
- do 15 dni = 15% celoletne premije
- do 30 dni = 20% celoletne premije
- do 60 dni = 30% celoletne premije
...
...

Zato se bolj splača enostavno zavarovat za celo leto, pa potem prekineš zavarovanje ko avto prodaš/odjaviš. Pa tudi celega zneska ti ni potrebno plačat takoj, samo cca 10% celoletne premije, ostalo pa daš na trajnik, ki se itak potem stornira ko prekineš zavarovanje.