Nakup vozila

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
Sem lastnik vozila s polnim popustom, reg še pol leta. Imam ogledan en drug avto 80km stran. Mislil sem vzet preizkusne tablice in prepeljat avto domov. Potem bi tega prodal in šele nato sklenil novo zavarovanje tega pa imam preko G24.
Preizkusne so skoraj 50 evrov/5 dni. Tablice bom moral doplačat, če ne bom ponovno reg. v 2 tednih. Torej tablice so 20 evrov, 45 preizkusne.
Ali pa opcija 2. Se kar reg. nov avto in s tem izogne preizkusnim in tablicam. Vse ostale zavarovalnice so dražje od G24.Ampak potem mi tečeta dva zavarovanja in dve cestnine.
Ne vem kako ste ostali naredil. Zaenkrat je vse splavalo po vodi, ker nimam prevoza, dveh pa ne morem vozit istočasno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.552
9.230
113
Kupiš avto in se z agentom dogovoriš, da ti upošteva popust, ker boš prvi avto prodal v roku par dni. Če nimaš agenta in si zavarovanje urejal preko spleta, preveri če ti bodo upoštevali popust naknadno. Torej za drugi avto plačaš polno zavarovanje le za par dni, dokler prvega avta me prodaš, kar je drobiž.
 

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
Če se da zavarovanje delat za 2 tedna pri kaki drugi zavarovalnici bi šlo.
Ampak kot vem moraš delat zavarovanje za celo leto oz. do tehničnega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.552
9.230
113
Ne razumeš. Ti narediš zavarovanje za novo vozilo za celo leto in ko prodaš staro vozilo enostavno greš na zavarovalnico in rečeš, da ti upošteva na novem vozilu ta popust in dobiš vrnjeno razliko. Oz. vzameš zavarovanje na obroke in se zadeva skompenzira. Torej ne sklepaš zavarovanja za par dni.
 

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
saj sem rekel, da mi tečeta potem dva zavarovanja, avta pa tud en moreš prodat kar tko čez noč, zih traja 1 mesec +
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Kdo se bo pa vozil s tisto kračo ki nikamor ne gre. 911 se vsaj kam premakne.
Avto za pametno ceno prodaš v enem dnevu,če hočeš dobiti nek max, potem prodajaš tedne in mesece, če imaš nerealno ceno, ga ne boš nikdar prodal.
Sam sem enega prodal v nekaj urah, ko sem bil mlajši sem pa enega pa res prodajal precej dolgo, je pa res da je bilo takih avtov v slo.manj kot prstov na roki in nekako ni bilo kupca.