Postopek deložacije?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Torej. Recimo da je moja hiša prodana na dražbi. Dobim poziv, da se moram v mesecu dni izseliti.

A se lahko pritožim in podaljšam agonijo?

Na kakšen način in po kolikšnem času me lahko nov lastnik prisilno deložira?

A mi lahko odklopi elektriko, vodo ipd?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Odvisno, kaj piše v pozivu. Načeloma je tako, da piše nekaj v stilu "pritožba ne zadrži izvršitve uradnega dejanja". Pritožiš se torej lahko, do določenega datuma pa se boš moral vseeno izselit.
Če pa ni nikjer v deložaciji omenjeno, da je pritožba ne zadrži, potem pa kar. V vsakem primeru bi bilo dobro, da si poiščeš strokovno pomoč - odvetnika. Ker če recimo pritožba ni popolna, ti jo gladko zavrnejo in je enako, kot da je sploh ne bi pisal.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Če ti pa odvetnik ne bo znal pomagati pa za sostanovalce povabi kakšno romsko družino.
Ti bodo po tem pomagale vse skupine za zaščito človekovih pravic.

p.s.: sorry za off ampak tako je stanje v Slo
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zanima me kaj se zgodi če se ne izselim. Vem da lahko dobi izvršitelja. Kaj bo pa ta naredil?

Novi lastnik je vpisan v zemljiško knjigo....

Zanima me glede tistih odklopov. Zdajle pozimi ne bi bilo ravno prijetno.
grims-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Na dražbi ko se je zadeva prodala, bi moral reči da želiš postati najemnik v tej nepremičnini, pa bi lahko bil notri še dlje, za profitno najemnino.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
LMGTFY

Klikni na prvi rezultat. Skratka, da se zavlačevat. Sicer pa mora lastnik stanovanja plačevat vse stroške.

Predlagam ti, da narediš nekako tako, kot je predlagal numy.

edit: si odgovoril pred mano
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

ZIZ

192. člen

(Izročitev nepremičnine kupcu)

Po pravnomočnosti sklepa o domiku in po položitvi kupnine izda sodišče sklep, da se nepremičnina izroči kupcu in po pravnomočnosti sklepa v zemljiški knjigi vpiše nanj lastninska pravica na nepremičnini ter izbrišejo tiste pravice in bremena, za katere je to določeno s sklepom o domiku.
V sklepu sodišče tudi odloči, kdaj se je dolžnik dolžan izseliti iz družinske stanovanjske hiše ali stanovanja. Sklep je izvršilni naslov za izpraznitev in izročitev nepremičnine.
Sklep o izročitvi nepremičnine kupcu vroči sodišče vsem, katerim je vročilo odredbo o prodaji.
Nepremičnino izroči sodišče kupcu še pred pravnomočnostjo sklepa o izročitvi.

**************
Pomeni, da dobiš prvo sklep-izvršilni naslov, kdaj se moraš skadit iz hiške...

Če ne greš prostovoljno ven mora upnik vložiti predlog za izvršbo, da te z izvršiteljem zabrišejo na cesto, lahko celo zahtevajo pomoč policije, če so problemi.

Tako, da vse skupaj še malo traja.

Sklep iz 192. člena mora biti seveda pravnomočen-izvršljiv, da lahko upnik predlaga izvršbo na izselitev.

Ko pa sodišče izda sklep o izvršbi (govorim za izselitev) pa ugovor ne zadrži njegove izvršitve, te lahko postavijo na cesto...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Ko pa sodišče izda sklep o izvršbi (govorim za izselitev) pa ugovor ne zadrži njegove izvršitve, te lahko postavijo na cesto...

A ta sklep dobi tudi kupec (novi lastnik)?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ta sklep primarno dobi kupec=upnik, saj on predlaga njegovo izdajo oziroma izselitev.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Zanima me kaj se zgodi če se ne izselim. Vem da lahko dobi izvršitelja. Kaj bo pa ta naredil?

Novi lastnik je vpisan v zemljiško knjigo....

Zanima me glede tistih odklopov. Zdajle pozimi ne bi bilo ravno prijetno.
grims-1.gif

Po mojem si malo v zmoti.
Vpis novega lastnika ni tako hiter - zaradi počasnega sklepa sodišča.
Ali pa si ti spal na lovorikah.
Spet je važno, ali je bilo zavarovanje hipotekarno ali izvršba na tvojem premoženju zaradi neplačil. Ni enako oz. če nisi na dražbi izrazil želje, da bi bil najemnik, je vseeno, ker si zamudil...
Sicer pa smo o tem (vključno s tabo) pisali že cca pol leta nazaj na tem forumu.

Glede odklopov pa: Če je novi lastnik že vknjižen v Z.K. oz. tudi če ne bi bil in ima pravnomočen sklep o domiku, lahko takoj prepiše odjemna mesta na svoje ime in dela z njimi kar hoče (beri: odklopi). Žal.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Vpis novega lastnika ni tako hiter - zaradi počasnega sklepa sodišča.
Ali pa si ti spal na lovorikah.

Ko je izdan sklep o izvršbi je vpis v ZK avtomatski. Se pravi slab mesec.

Izseliti se je treba v 60. dneh ane?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Če si cigan te ne izselijo ampak ti naredijo bajto. Lahko ti jo pa vsaj legalizirajo ali pa ti brezplačno komunalno opremijo parcelo, katero kupiš za 4€/m2.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Vpis novega lastnika ni tako hiter - zaradi počasnega sklepa sodišča.
Ali pa si ti spal na lovorikah.

Ko je izdan sklep o izvršbi je vpis v ZK avtomatski. Se pravi slab mesec.

Izseliti se je treba v 60. dneh ane?


Sklep o izvržbi je samo osnova za licitacijo...

Ko je licitacija je pomembno, ali imaš hipotekarni kredit. Če ga imaš, pomeni, da si se, ko si ga vzel, zavedal, da zastavljaš svojo npr. hišo in te lahko po pravnomočnosti "izbacijo".

Če pa si dolžan iz drugačnega razmerja - npr. neplačilo položnic, imaš pa možnost najema tvoje "bivše" hiše še za max tri leta - po tržni najemnini. Samo to moraš povedati na licitaciji.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Ej, good luck kakorkoli boš že uredil & lepe praznike polne optimizma.
Prišli so težki časi za vse. :-(
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če se ne motim, je patriot novi lastnik hiše.
grims-1.gif


@patriot: Moj oče je raje prodal eno zemljo (zazidljivo) v vaših koncih precej pod ceno. Na njej so (še vedno) cigani. Z njimi se pa nič ne da narest, če nisi amoralna in še kakšna oseba. Vso srečo pri izseljevanju.
uf-1.gif