Posojanje denarja med prijatelji

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
no, pozabijo povedat da je ta neznanka dobr izgledala

pa najbrž rekla da bo "oddelala" če ne bo mogla vrnt
wink-1.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Preden si vzamem čas in preberem temo, naj povem, da se je človeku razrešila situacija, saj se dobil od banke odobren višji kredit. Nisem vedel, da mu niso hotli dati več na podlagi zadnjih treh izplačil plač, saj je imel poleti nižja izplačila zaradi koriščenja nadur in s tem povezanih nižjih dodatkov k plači. Sedaj pa mu je božičnica popravila situacijo.
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Super. Torej sta ti ostala prijatelj in denar. Zdej ga pejta pa zapit, ker ta dnar je bil itakze odpisan.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Se ne strinjam da če posodiš denar da izgubiš prijatelja. Izgubiš morda kolega, prijatelja nikoli, sploh pa ne zaradi takšnega "drobiža" kot je 3000€. Če misliš da je res tvoj srčni prijatelj in če se ti bo zaradi 3k izneveril si zmagal, poceni si se ga rešil in ga boš za drobiž "razkrinkal". Ta navidezna prijateljstva te znajo v življenju v določenih situacijah stati dost več kot usranih 3k. Tako da če misliš da je res tvoj prijatelj mu takoj nesi ta keš.

Tudi ta "drobiž" ni padel z neba, ampak je bilo potrebnega veliko odrekanja, da me na stara leta ne bodo tuja vrata tepla po glavi.

Nazadnje sem posodil 600€ kolegu. Še isti večer je za ta denar pila celotna gostilna. Sem mislil, da me bo kap.
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Meni je pa kar všeč, da lahko naberem na kup zelo veliko denarja pa ne bo noben od teh slabo spal, ker mi je posodil.

Enkrat sem si sposodil od prijatelja, vendar je vedel, da je za "nadstandard". Nazadnje pa sem se premislil in si nisem sposodil dodatnega keša za nakup etrov pri 100 USD.
bonk.gif