Posnetek pretepenega objavil na FB

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
"Everyone has their breaking point!"

Vsak od nas je lahko morilec - razlika je samo v tem na kateri točki se spremeniš v to. Npr. starš bo pripravljen tudi ubiti nekoga drugega, če bo s tem zaščitil svojega otroka.

Ne bi rekel, da lahko vsakega pripraviš do tega, kar je bilo storjeno na posnetku. Recimo, da bi določen delež ljudi v afektu samoobrambe lahko ubil napadalca, je pa tole povsem drugačna zadeva. Tudi kar se maščevanja tiče, bi redki ljudje dejansko poiskali krivca in se mu (subjektivno) primerno "maščevali".

Ampak ta 2 sta dejansko ubila svojega prijatelja.

Sama kazen je tu vprašljiva, ker ni šlo za (naklepni) umor, zadeva je padla na vseh stopnjah, izčrpana so bila vsa pravna sredstva, zato verjamem sodnikom, da so presodili prav.

(povezava do posnetka je bila moderirana, lahko pa posredujem link, če me vprašate preko PM)
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Runo pomoje si me narobe razumel. Ne pravim da lahko vsakega pripraviš do tega kar sta ta dva naredila, sploh ni bilo govora o tem. Tega kar sta ta dva naredila se ne da razložiti, ne da se pojasniti in niti zagovarjat tega kako je lahko nekdo sposoben česa takega, ker za moje pojme niti najbolj prizadeta oseba ni sposobna česa takega.
Jaz sem pisal bolj iz naslova maščevanja, se pravi da gledaš ta posnetek in vidiš kako se tvoj sin/brat/_____ (vstavi poljubno) muči in trpi, ta dva se pa izživljata. In glede tega sem pa prepričan da lahko vsak človek ob pravih okoliščinah in pravih razlogih postane "morilec" (naklepno, nenaklepno, vseeno je...govora je o tem da nekomu vzameš življenje iz naslova zadoščenja - ker roko na srce, to kar je sodišče določilo 22 let ni nič... itak pa bosta čez ene 8 let že zunaj).
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ja, to se pa strinjam. Fajter je še na videu povedal, da se je žrtvin brat takrat pojavil na Fb in gledal stream. Ne vem, kaj ti naredi v glavi, če doživiš kaj takega. Verjamem, da bi marsikdo vzel sekiro, si rekel "Ok, fuck it, to je to ..." in šel v akcijo.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
in kaj si pol ti drugacen? razen da tega verjetno nebi objavil na fb.

vsi imajo polna usta glede mascevanja, pa ce pogledamo koliko sorodnikov se je mascevalo za kaksen umor, vidimo da je to samo napihovanje.
Zdaj ce si predstavljamo kako "narava gleda" na tole in ce je prva naloga zivih bitij ohranjanje svoje vrste in ce en clen potamani drugega, je verjetno cisto naravno, da se tisti clen pospravi oz. onemogoci (zapor v razvitem svetu).

Btw, komentarji so pa tudi pogumni....zanimivo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
zapor bi bil seveda cisto na mestu.

ce bi gledal naravno, pac sibkejsi izgubi. v naravi ni mascevanja.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Je ok, ce ni ohranjanje vrste glavna prioriteta. Ce je, pa tak clen ne more/sme obstajat, ker onemogoca nalogo... ce tak gledas..