Poroka - poročno potovanje - dokumenti

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
en jajc...

drug mesec se poročiva, en teden po poroki pa bi šla na potovanje v ZDA. Rok za spremembo dokumentov je 30 dni. Moji je potekel potni list prejšni mesec. Za ZDA nimava še nič urejeno, sem se danes spravil urejat...

Kaj narest?
- Prestavit potovanje na kasnejši termin, ko urediva vse papirje?
- Naj naredi zdaj novi potni list na stari priimek in potuje po poroki s starimi dokumenti ( pač cca. 30€ strošek za en mesec)?
- ali so lahko težave, če potuje s starimi dokumenti? za vsak sluaj bi vzela fotokopijo poročnega lista s sabo

confused-1.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
nov potni list ti naredijo v nekaj dneh. Torej v ponedeljek takoj po poroki zaprosiš za nov PL - potem ko urediš spremembo.
Sicer pa je še ena rešitev - žena obdrži priimek in naredi PL sedaj. ;-).
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Pomoje je tukaj se viza, zato predlagam, tako kot predhodnik, takoj v ponedeljek na UE in izdelati nov potni list ter doplacati ekspresno izdelavo (v enem dnevu), potem pa hitro na konzulat.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Za potovanje v ZDA v trajanju do 90 dni iz Slovenije ne rabiš vize. Moraš pa predhodno izpolnit ESTA spletno prijavo.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Potni list ti naredijo v enem dnevu, če:
- ga dražje plačaš
- prideš na upravno enoto zgodaj zjutraj
- ga greš popoldan sam iskat v Celje
Tako sem jaz naredil enkrat, ko je bila panika
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
ni vize, ESTA je, ki je urejena v nekaj minutah.
Ma včeraj me je malo panika zagrabila, ampak bom naredil tako da, če bom prej našel letalsko karto, jo bom rezerviral na njen nov priimek, potni list bo pa po poroki dala ekspresno narest.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Na ESTA avtorizaciji so podatki o pasošu. Če bo nov pasoš, je treba tudi novo avtorizacijo delat.
Tudi ko se pojaviš na letališču morajo potem zadeve med karto in osebnimi dokumenti - pasošem, klapat. Te zadeve se ni za zajebavat, priimek malo simo, malo tamo. Mora biti tako, kot bo na dokumentih.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Saj ESTA bi naredil, ko dobi nov potni list. Nevem pa glede letalskih kart... Ko sem spraševal na agenciji, po najcenejši varianti, mi je dala predlog, da mi rezervira na novo ime, ko bo pa nov potni list narejen, pa dokončamo rezervacijo in naredimo ESTA. Ja, v izogib težavam, mora vse klapat.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
podatke na letalski karti se da tudi spremenit, samo v nekaterih primerih moraš to (do)plačati.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Pust dokumente stare. Zardi imen ne spreminjat.
Pazi ESTA ni za srat. Podatki morajo biti ENAKI kot na dokumentu za v ZDA.
Dvomim, da boš časovno novi podatki - novi dokumenti - ESTA - letalska karta.
jebeštrga pa poroka. Pojdi na dopust v kakšno britansko/nizozemsko kolonijo, dokler je še v EU. Ne rabiš doc za prehod meje, sam osebno
smile-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
sej osebno izdelat traja isto časa kot potni list.

Z malo googlanja pa najdeš tole:

KAKO JE Z DOKUMENTI NA POROČNEM POTOVANJU?
Priporočljivo je, da odhod na poročno potovanje načrtujeta tako, da bosta lahko po poroki pravočasno zamenjala vse dokumente. Upoštevati je treba, da morata dokumente zamenjati v 30 dneh. Torej načrtujeta odhod šele po zamenjavi potovalnih dokumentov (potnega lista ali osebne izkaznice) ali načrtujta potovanje, ki ne bo trajalo več kot 30 dni po dnevu sklenitve zakonske zveze, ob kateri se spreminja osebno ime. V takšnih primerih se običajno poročno potovanje rezervira pred poroko, kar pomeni, da je rezervirano na stari priimek. Če nameravata oditi takoj po poroki, lahko vzameta s seboj stare dokumente, nove pa bosta uredila, ko prideta domov. Vseeno je priporočljivo, da s seboj vzameta rojstni list in poročni dokument, lahko tudi kopijo. Tako se na vajinem poročnem potovanju ne bi smelo nič zalomiti
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
sej osebno izdelat traja isto časa kot potni list.

Z malo googlanja pa najdeš tole:

KAKO JE Z DOKUMENTI NA POROČNEM POTOVANJU?
Priporočljivo je, da odhod na poročno potovanje načrtujeta tako, da bosta lahko po poroki pravočasno zamenjala vse dokumente. Upoštevati je treba, da morata dokumente zamenjati v 30 dneh. Torej načrtujeta odhod šele po zamenjavi potovalnih dokumentov (potnega lista ali osebne izkaznice) ali načrtujta potovanje, ki ne bo trajalo več kot 30 dni po dnevu sklenitve zakonske zveze, ob kateri se spreminja osebno ime. V takšnih primerih se običajno poročno potovanje rezervira pred poroko, kar pomeni, da je rezervirano na stari priimek. Če nameravata oditi takoj po poroki, lahko vzameta s seboj stare dokumente, nove pa bosta uredila, ko prideta domov. Vseeno je priporočljivo, da s seboj vzameta rojstni list in poročni dokument, lahko tudi kopijo. Tako se na vajinem poročnem potovanju ne bi smelo nič zalomiti
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Zakaj si pa ne dokumentov oz. spremembne priimka enostavno uredi pred poroko. Bodoči priimek je znan, poroka gor ali dol!
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
805
113
Če se za spremebo priimka odločiš "kar tako" je treba plačati več, kot če priimek spremeniš zaradi poroke.
Sprememba "ob poroki" pa pomeni "v 6 mesecih".

Torej lahko se poročita, ona obdrži priimek, da ni težav z dokumenti, gresta na potovanje, potem pa ima 6 mesecev časa, da naredi nove dokumente "po znižani" (poročni) tarifi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.591
113
Ali pa gre v sredo popoldne na upravno enoto in se poročita. Civilna poroka je podpis neke oblike pogodbe
smile-1.gif
.
Resno poroko pa imaš še zmeraj s svati.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
@pablohasan seveda sem guglal in našel tudi to kopirano... teorija...

dopust sva zamaknila za en teden. Gremo počas pa po vrsti
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: