Poročanje o embalaži za leto 2018?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
AvtoFun imaš morda še kakšno drugo telefonsko kot jaz (01 478 45 57). V času uradnih ur je stalno nedosegljiva, ko pa ni uradnih ur pa se nihče ne javi.

Nimam, jaz sem jih prejšnji teden na to številko dobil v prvo za eno vprašanje. Gospa bila prijazna, kot pa je nekdo omenil, nimajo kaj dost pojma. Ugibajo tako kot mi.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Sej una tam je prijazna k 100 bogov, ampak je sama baje in edina za embalažo, ko sem jo jaz dobil začetek januarja je bla čist zbegana in hin, je rekla da neve kje se je glava drži.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Že, ravno zato ker je sama za embalažo in ker je verjetno dala šolanja/predavanja skoz bi morala biti sedaj mojster. Zraven vseh teh vsakodnevnih ponavlajajočih se vprašanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Jaz se še nisem lotil naštudirati, ker za lani ne bom poročal (sem zaprl s.p. in imam sedaj frišen d.o.o.)
Kolikor pa sem poslušal kolega (pa ne vem, če ima najbolj prav, ker mislim, da ni vse "embalaža" pravi, da odvisno kako boš dlakocepil. V teoriji pa menda nekaj takšnega:

Vse skupaj je na paleti, zato zvagaš težo lesa in vpišeš v poročilo.
Potem je povito s streč folijo, da se ne razsuje med transportom. Zvagaš in v poročilo.
Zvagaš kartonske škatle,
zvagaš plastično flaško,
"zvagaš" papirno nalepko (deklaracijo) na flaški
Če imaš kak dozirni sistem (recimo ventilček s kovino spet zvagaš)

Ampak tega nihče ne dela. Vzameš neko povprečje in najmanjše zadeve zanemariš.

Kako zvagaš flaško, če pa zapakiran izdelek prodaš naprej?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zvagaš flaško z vsebino vred, na flaški pa je navedena neto količina, odbiješ neto količino pa si na gram natančen :evil:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
982
113
Celje
Obišči stran
Kako zvagaš flaško, če pa zapakiran izdelek prodaš naprej?

Verjetno si to mal za hec napisal ha? Al res misliš da to njih briga?
Ce ne da proizvajalec podatka pac ti to razdres, zvagas, popises.
Kako pa mislis da so to delale velike firme, ki ze dalj casa porocajo to? Sem bil na eni taki informatik pred leti. Ekipa ljudi in vsak dan v skladiscu vagali. Saj potem ko dobis mal obcutka lahko hitro na priblizno ocenis. Potem pa excel pa mal povprecja, pa zaokrozevanje na dol in si ze blizu ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Že, ravno zato ker je sama za embalažo in ker je verjetno dala šolanja/predavanja skoz bi morala biti sedaj mojster. Zraven vseh teh vsakodnevnih ponavlajajočih se vprašanj.
Jaz se tukaj vprašam, kaj dela njen šef? Ker to pomeni, da če gre ta gospa na bolniško, potem se zgodi kaj? Cela embalažna Slovenija obstane?
Še najmanjši kmet ve, da ne more vse sam delat oz. da mora imeti nekoga v rezervi, če se njemu kaj zgodi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ti dam prav ampak pazi... ona ni tam ker mora biti, to je verjetno njihova "dobra" volja da so nekoga tja postavili oz. toliko da ne bi podjetniki tulili da se nimajo na koga obrniti. Dejansko pa je tako da se lahko lepo jebeš saj ti vse piše v zakonu, idi prebirati in si tolmačiti. Če ne razumeš pa si najemi in plačaj strokovno pomoč :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ti dam prav ampak pazi... ona ni tam ker mora biti, to je verjetno njihova "dobra" volja da so nekoga tja postavili oz. toliko da ne bi podjetniki tulili da se nimajo na koga obrniti. Dejansko pa je tako da se lahko lepo jebeš saj ti vse piše v zakonu, idi prebirati in si tolmačiti. Če ne razumeš pa si najemi in plačaj strokovno pomoč :)
Itak, saj veš, da smo mi tam za njih in ne obratno.
Po možnosti je ta strokovna pomoč ravno tisti, ki je pisal zakon ali pa je za to formalno zadolžen.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kaj pa storitvena podjetja?
Kakšno poročilo damo iz rok v mapah. Je to tudi embalaža?
Ves material je kupljen v Sloveniji in je odpad 90% res papir, ki konča v kontejnerjih za papir ali v uničenju pri podjetju, ki se ukvarja s tem.

Da odgovorim kar na svoj post. Morda komu pride prav.
Sem dobil res prijazno teto na Arsu in ji razložil svoj primer. Pravi, da ne rabim nič poročat, ker ne uvažamo in ne ustvarjamo nove embalaže s svojo dejavnostjo.
Me je pa napotila na prilogo 1 tega zakona, kjer je bolj natančno opredeljeno kaj je embalaža.
Če ste se pa morda že prijavili na njihov portal in niste dolžni poročat pa morate oddati obrazec z 0 ali pa se odjaviti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ok gremo dalje... A je kdo skapiral kaj pomeni pri oddaji poročila naslednje:

Način izpolnjevanja obveznosti ravnanja z odpadno embalažo v preteklem koledarskem letu (1. odstavek 26. člena Uredbe)

1. Vključen sem v skupni sistem ravnanja z odpadno embalažo (družba za ravnanje z odpadno embalažo)

ali

2. Vzpostavljen imam individualni sistem ravnanja z odpadno embalažo

Torej če označim da sem vključen v skupni sistem ravnanja z odpadno embalažo mi ponudi pod vsakim materialom posebej nekaj firm torej v mojem okolišu je za večino odpadkov (les, papir, plastika) zadolžena firma Gorenje surovina d.o.o..

Če pa označim da imam vzpostavljen individualni sistem ravnanja z odpadno embalažo se pa ne zgodi nič ampak koliko sem brskal to pomeni da bi moral biti vpisan v neko evidenco Ministrstvu za kmetijstvo in okolje. Berite spodaj:

Če želi embaler, pridobitelj blaga, proizvajalec embalaže ali pridobitelj embalaže svoje obveznosti izpolnjevati preko individualnega sistema, se mora najprej vpisati v evidenco individualnih sistemov ravnanja z odpadno embalažo pri Ministrstvu za kmetijstvo in okolje. K vlogi za izdajo potrdila o vpisu v evidenco individualnih sistemov mora priložiti dokazila o izpolnjevanju predpisanih pogojev in načrt ravnanja z odpadno embalažo.


Torej če letno ustvari 20kg odpadne embalaže kaj sem potem jaz? :valjamse::bonk:
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Izbereš 1. točko:
Ni mi treba zagotavljati predpisanega ravnanja z odpadno embalažo (36. člen Uredbe)
Vir: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV6416#

36. člen
(izjeme zaradi majhnih količin embalaže)
(1) Ne glede na določbe od 25. do 34. člena te uredbe osebam iz prvega odstavka 25. člena te uredbe in končnemu uporabniku iz 34. člena te uredbe ni treba zagotavljati predpisanega ravnanja z odpadno embalažo, če letna količina embalaže ne presega 15.000 kg.
(2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za plastične nosilne vrečke, za embalažo iz plastike iz polimerov iz vinil kloridov ali drugih halogeniranih olefinov, za embalažo, v katero je embalirano nevarno blago ali če ravnanje z embalažo urejajo posebni predpisi.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Top, hvala! Sem mislil da se ta točka "Ni mi treba zagotavljati predpisanega ravnanja z odpadno embalažo (36. člen Uredbe)" nanaša da te povratne embalaže in ostale "eko" variante!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer pa me malo bega to in sicer v ARSO aplikaciji mi vrže samo:

Vrsta embalažnega materiala, kjer napišem koliko kg določene embalaže spravim v promet kot embaler, spodaj pa mi potem piše:

Način izpolnjevanja obveznosti ravnanja z odpadno embalažo v preteklem koledarskem letu (1. odstavek 26. člena Uredbe)

ter

Način izpolnjevanja obveznosti ravnanja z odpadno embalažo v tekočem koledarskem letu (1. odstavek 26. člena Uredbe)

Torej če prav razumem se ti načini izpolnjevanja ne nanašajo na embalažo ki jo dajem v promet temveč za odpadke ki jih ustvarim?


Zakaj vprašam, namreč, v promet dajamo plastično embalažo kot embalerji, 36. člen Uredbe pa govori:
(2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za plastične nosilne vrečke, za embalažo iz plastike iz polimerov iz vinil kloridov ali drugih halogeniranih olefinov, za embalažo, v katero je embalirano nevarno blago ali če ravnanje z embalažo urejajo posebni predpisi.

Torej verjetno se to ne nanaša na plastično embalažo ki jo damo v PROMET, pomeni verjetno embalažo iz plastike ki jo ustvarimo kot odpadek in ostane na firmi ali...?
 

B81

22. jul 2007
34.467
8.941
113
KSZ

A to boš delal sam ali prek kakšne Surovine, Recikla, Interseroha, Slopaka itd?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
A tole prav razumem: Če uvozim izdelek kjer je 1kg transportne embalaže ter potem 20 izdelkov ki so zaviti v svojo embalažo katero celo prodam (npr 200g/embalaže na izdelek) potem moram poročat 1kg + 4kg?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Da se navežem na to temo. Z letošnjim letom naj izjeme za poročanje in plačevanje ne bi več veljale. A je kdo že to si uredil za pavšalno vključitev v shemo?
Izgleda bo treba za 1 računalnik in 1 telefon na leto plačevati še x EUR in se ukvarjati s 1001 poročanjem.
Kateri so najugodnejši za to?