Popravilo v garancijskem roku

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Pozdrav vsem!

Upam ,da mi lahko kdo pomaga, pri svetovanju kaj se da narediti. Moj primer; operaterja bom navedel namenoma (upam da bo moderator imel dovolj razumevanja) ker imajo mačehovski odnos do strank, se pravi tudi do mene in potrebujejo nekaj slabe reklame! Pri simobilu (alias šitmobilu) sem lani decembra kupil telefon, za kar sem se moral vezati za dve leti, da sem dobil aparat po subvencionirani ceni. po nekje dveh mesecih uporabe se je na aparatu pokazala napaka. Seveda sem aparat takoj nesel nazaj in ga dal v popravilo. Telefon je takrat bil popravljen dokaj hitro, nekje v 8 dneh. Po dobrih dveh tednih se je na telefonu ponovno pojavila napaka. Seveda sem telefon spet nesel nazaj na popravilo. No telefon je po dveh mesecih prišel s popravila in kolikor je meni znano je rok v katerem morajo telefon popraviti 45 dni ali pa ga zamenjati z novim. No ker oni tega niso storili, prav tako me niso obvestilo kaj se s telefonom dogaja se sedaj poraja vprašanje; kako sedaj postopati, kaj lahko naredim oziroma kakšne so moje pravice in dolžnosti simobila. Ali lahko jaz prekinem pogodbo ki poteče šele decembra 2010, ter jim pustim telefon, ali lahko zahtevam tudi povračilo denarja za plačani telefon?
Aja še to, ta teden (kar je že krepko čez 45 dni) so me obvestili da lahko pridem po telefon.

Hvala vsem za pomoč in informacije,

LP
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zajebo si se, ker si uveljavljal garancijo. Uveljavljat bi moral stvarno napako pri prodajalcu - Simobilu. Pogodbenih obveznosti vezave se ne bi mogel losat na noben način, bi pa lahko takoj zahteval nov telefon. No glede na to, da se ti napaka ponavlja - domnevam, da je vedno ista, pač lahko sklepamo, da prvotna napaka še vedno ni odpravljena in so že krepko čez rok 45 dni. Jaz bi od servisa zahteval nov telefon. Prekinitve aneksa pri Simobilu, pa na žalost ne moreš zahtevat.

Drugače pa tole sodi v Mobilno telefonijo in ne v Zavarovalniško pravni kotiček.
smile-1.gif


Ogo
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
To je zdaj vse prepozno. Na 45 dan popravljanja se pošlje zahtevek za nov telefon in ga tudi dobiš. Ne pa da ga vzameš po 60 dneh in se pol preseravaš. Šola za drugič. Z vezavo pri operaterju pa to nima čisto nič.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ja zahtevek že, vendar ni nikjer določeno v kakšnem cajtu dobiš nov telefon
bonk.gif


Vem ker sm se isto j., in tut preverjal pr zavodu za potrošnike.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Ja zahtevek že, vendar ni nikjer določeno v kakšnem cajtu dobiš nov telefon
bonk.gif


Vem ker sm se isto j., in tut preverjal pr zavodu za potrošnike.

Jaz sem imel tak primer, poslal zahtevek in so mi takoj dali nov aparat. Morda ne bi škodilo gor napisati še rok 7 dni ali kaj takega, če ti ga v tem roku ne dajo, imaš pa pomojem že osnovo, da ne spoštujejo zakona.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz ..

Lahko pa napišeš prijazen mail SiMobilu, kaj se je dogajalo in prosiš, če ti lahko zadevo uredilo (z ali brez prekinitve aneksa).

Jaz sem imel podobno zadevo, pa so mi potem aneks zbrisali, telefon vzeli nazaj, denar pa vrnili.

Lahko pa rečem, da sem imel srečo.

Vem, kako se počutiš. Tudi jaz sem se. Pobrskaj po zgodovini ..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Ja zahtevek že, vendar ni nikjer določeno v kakšnem cajtu dobiš nov telefon
bonk.gif


Vem ker sm se isto j., in tut preverjal pr zavodu za potrošnike.

Jaz sem imel tak primer, poslal zahtevek in so mi takoj dali nov aparat. Morda ne bi škodilo gor napisati še rok 7 dni ali kaj takega, če ti ga v tem roku ne dajo, imaš pa pomojem že osnovo, da ne spoštujejo zakona.

Se popolnoma strinjam
smirk-1.gif
čist tko sem samo omenil, ker je res glupo da ni nikjer določeno tega roka.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
To je ena izmed najbolj možnih glupih lukenj v zakonu.. Ti pripada nov telefon-nikjer pa ne piše, kdaj, po kolikšnem času itd... Vsi se ***** jo na 45 dnevni garancijski rok, sami pa nevedo, da če v to zapičjo, so lahko brez telefona o-ho-ho-hoho časa...
grin1.gif