Izklapljanje FID-a

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zanimiva omarica. V staro omaro nasravfan okvir z DIN letvama in zbiralkama.
Nimas nobenih gradbenih del z odstranitvijo stare omare in vgraditvijo nove.
Nule je kar po tri/4? V en tulec stiskal.
Ti privoscim da bi problem resil.
Si na starem kablu nasel kaksno poskodbo?
Kaj ce je v okvari zunanji porabnik?
Se ne spoznam na omarice. Objekt je sicer novogradnja, notri smo 5 let. Kar je bilo naknadno delano je le ta zunanja elektrika.
Torej kot sem rekel so bile prej tri posamezne žice, sedaj sem pa napeljal trožilni kabel. Po zelo hitrem preletu nisem opazil kakšnih očitnih poškodb, na enem delu je bila sicer ena zelo oguljena do belega, ampak da bi bilo do same žice pa ni bilo videti.
Porabniki dvomim da so vzrok, saj mi je metalo ven tudi če sem imel varovalke izklopljene.
Sicer pa kar dvomim da sem rešil problem, upam pa. Bom pa lahko vsaj izločil eno možnost.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Zastopim da zmeckas elektro cev, zdrobis kanalizacijo (sivo) , ampak da alkatenko stisnes? S cim ze? Ce bi valjar direkt na njo zapeljal (na betonski podlagi) ne pa zasuto v zemlji
Nisi gradbene stroke?
Čisto enostavno: neutrjena podlaga, neprimerno zasutje, preostri loki, potem se teren neenakomerno malo posede in je
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Spet jaz :)

po pol leta brez težav mi je zopet vrglo ven.
Merim z multimetrom tam kjer najbolj sumim kaj bi sploh še lahko bilo.
Prilagam sliko. Levo in desno stikalo, kjer so modre pusčice so luči, ena znotraj ena zunaj. Na teh izmerim 185V, je to OK? Na sredinskih stikalih - rolete izmerim cca 240. Zakaj taka razlika?
Občasno se mi na stikalu zunanje luči pokaže napetost 6v kljub izklopljeni varovalki. Je možno da je tu kakšna napaka? Je možna napaka na stikalu da mi enkrat pokaže teh 6v drugič ne?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Sedaj sem zmeril še na drugi strani sobe kjer so stikala za ostale luči pa je povsod cca 185 - 190v

le pri zunanji luči mi kaže napetost 6v pri zklopljeni varovalki. Druge od 0.2 do 1
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Še slika..
 

Priponke

  • IMG_7009.jpeg
    IMG_7009.jpeg
    427,8 KB · Ogledi: 52

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Nekaj vsekakor ni OK, če izmeriš 185 V tam, kjer bi moralo biti 230 in napetost tam, kjer je ob izklopljeni varovalki ne bi smelo biti.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ja tudi meni se ne sliši ok. Vsa stikala za luči so na isti varovalki. Vse se nahaja v dnevi sobi. Ce pa vrzem ven še varovalko za vticnice dnevne sobe pa izgine tudi teh 6v.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Potem mora biti napetost povsod med 220 - 240 V. Dobro, da ti vsaj FID dobro dela, drugače bi lahko bil že na drugem svetu. A kakšnega sposobnega električarja pa nimate tam okrog?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ni. Se na veliko gradi okoli, tako da si noben ne vzame časa. Spomladi sem končno enega pripravil da je prišel. Vzel si je 2 min. Odklopil izemljitev na roletah in šel. Mene ni bilo dol takrat. Od takrat se niti ne javlja več, kot tudi ostali.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ok, kako najti napako. Jaz sem si zamislil, da bi odklopil postopoma vsako luč in gledal, če je kakšna sprememba? Je teoretično možna tudi okvara na sami varovalki?
Kaj dejansko sploh lahko povzroči padec napetosti? Slabi stiki?