Popravilo avtomatskega menjalnika

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Če bi me poznal bi videl da nisem nakladač ampak pustimo to, ti pojasnim, sicer sem že v eni temi vse napisal ampak ti nahitro ponovim. Situacija je bila cca 5-6 let nazaj, avto je bil star 3 leta z cca 130k prevoženimi. Ker je bil servisiran na pooblaščencu ti načeloma pripada garancija.. Vsaj tako so razlagali ženi katera je avto v dobri veri vozila servisirat tja. . Ko je začel menjalnik jebat, na servisu (AutoDelta) niso hoteli niti slišat karkoli o garancijskem popravilu ker garancija pri njih krije samo menjalnik, čep in tesnilo. Torej v primeru, da spusti tesnilo, izteče olje in zariba menjalnik ti krijejo tesnilo in olje, drugo je na tebi.. Čudna garancijska politika, vem.. Verjetno imaš prav, to niti ni garancija :) Ker se mi z njimi ni dalo zajebavat sem peljal avto k titu kjer je porihtal kakor je treba za 400e. Od takrat ima pri meni vse točke, ker je zrihtal kakor je treba, zato ga lahko brez problema priporočam komurkoli. Sem pristranski? Nebi rekel, sem bolj zadovoljna stranka.. Naj ti omenim še, da sem prejšnji mesec dal zamenjat olje v drugem avtomatiku.. Zopet se je izkazal in porihtal kakor je treba, menjalnik šalta lepše kot prej.. Te zanima še kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Na drugi del in direktno vprašanje ne boš odgovoril?
Ali je glava v pesek in seveda ti nisi še slišal kritike za TIT?
Pa da se razumemo: meni je jasno, da je s pravnega vidika vse bilo tipitopi. Stranka prišla, storitev opravljena, plačilo izvedeno.
Vprašanje je bilo, če se ti zdi to poštena/korektna poslovna praksa?

Mislim, da sem na drugi del vprašanja odgovoril z pojasnilom zakaj nisem priporočim pooblaščenca...

Za kritike sem slišal na forumu, osebno od nikogar. Pa sem mu zrihtal preko 50 strank. Niti eden kolega ali znanec me ni poklical in karkoli pojamral. Pa dvomim, da si nebi upali..
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.485
1.266
113
Iskajoč brata
Ko je začel menjalnik jebat, na servisu (AutoDelta) niso hoteli niti slišat karkoli o garancijskem popravilu ker garancija pri njih krije samo menjalnik, čep in tesnilo. Torej v primeru, da spusti tesnilo, izteče olje in zariba menjalnik ti krijejo tesnilo in olje, drugo je na tebi.. Čudna garancijska politika, vem..
Tole se tudi meni zdi čudno.... ne rečem da ni res, ampak zelo čudno...
Vedno so iz garancije izzvzeti deli ki se obrabijo... vendar je vedno v garanciji motor in menjalnik..
Pa bi rekel da bi bilo veliko več zgodb o avtomatskih menjalnikih v garanciji na spletu.... tako pa to prva, ki jo slišim...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
S-Tronici v A4-A6 imajo težave tudi v garanciji.
Kolega kupil A6ko, ki je imela pri 70.000 menjan menjalnik. Izgleda na pooblaščencu, kjer je avto dejansko imel garancijo in ne načeloma garancijo. :evil:
Pa TIT je malo daleč iz Nemčije :).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Avtodelta ni nek pojem dobrega pooblaščenca, tko da kdorkoli je lahko boljši od tega in to ne more bi referenca. Kar se pa TITa tiče, dec zelo rad naklada, še posebno po parih pirih in po mojem vtisu z njim mu ne bi dal niti rikše popravit, kaj šele menjalnika. Je pa res, da je bla to debata za šankom in mogoče kdaj dobi šanso pokazat to kar je nakladal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
950
113
Titograd
Saj nasploh ni krš, kot je meni povedal mojster, je menjalnik mehansko predimenzioniran in gladko zdrži samo z sw adaptacijo duplo več moči in tudi skorajda ni primerov ko bi bilo z njimi kaj mehansko narobe, da je kar nekaj slabših menjalnikov kjer so stvari noter tudi pomlete (ford powershift). V glavnem so samo mehatronike problem. Dsg 6 ima precej manj težave, ja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Cosimo v Pesnici, Premium car servis Maribor. Je tudi tukaj v eni starejši temi bil omenjen kot ok. Tudi zastopništvo za Ravenol ima.

Ne folga menjavat mehatronik na teh 7 gang dsgjih, za mano je v par dneh še 3 dobil z istimi simptomi :bonk: tak da se vprašam kak krš je ta menjalnik?

Kateri Passat? Letnik? Kilometrina? Suha sklopka?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.019
9.174
113
40
MB
Cosimo v Pesnici, Premium car servis Maribor. Je tudi tukaj v eni starejši temi bil omenjen kot ok. Tudi zastopništvo za Ravenol ima.

Ne folga menjavat mehatronik na teh 7 gang dsgjih, za mano je v par dneh še 3 dobil z istimi simptomi :bonk: tak da se vprašam kak krš je ta menjalnik?
kak ti je pa ratalo prit do njega v par dneh? ker jaz sem klicaril za redni servis pa je bila misija nemogoče :D
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: zino

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
950
113
Titograd
Če si ga te dni klical, je imel takoj za mojim servisom zaprto za 2 tedna. Na FB grupi vw/audi se mi je javil kaj bi lahko bilo narobe, ko sem tam vprašal, mi je tudi rekel naj ga v ponedeljek pokličem in sma se zmenila, pripeljal na tester in kar tam avto pustil, v četrtek je avto že bil popravljen. Zaenkrat je vse ok, upam da je porihtano 4ever. Zdi se mi zelo korekten možakar. Videl sem sicer še nekaj drugih vozil na parkingu, nisem pa imel občutka da bi imel ful neko gužvo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.019
9.174
113
40
MB
baje da si naroci en avto na dan, sem pa ga klical že nekaj mesecev nazaj.

sem potem videl da ima talisman v edcju enostavno za menjat (na 2 čepih spustiš olje ven) pa je kar mehanik zamenjal pri rednem servisu
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: zino

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
dsg7 je krš ja :) nevem zakaj niso pustili dsg6 v avtih
DL501 dsg Stronic 7gang je OK menjalnik, mokra sklopka - če bi le povezave na mehatroniki bile OK, ampak tudi za to se dandanes že dobi reparatursatz
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Jaz imam DL382, poznam pa na hitro vsaj 7 ljudi ki ga tudi imajo in nima noben težav. Nekaj od teh avtov ima že kar bajne kilometre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shootek