Popravilo avtomatskega menjalnika

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
949
113
Titograd
Štajerska kaki mojster za ta isti avtomatik, DSG7 na Passatu 150 konjev? Na avtocesti, ko sem ga vmes imel v ročnem načinu, ga dal v avtomatski in v istem momentu mi je napisalo opozorilo, da je v zasilnem načinu in da nimam vzvratne prestave. Takoj ustavil, sicer sem odklopil akku in čakam kaj bo... vendar bom rabil nekoga, da zadevo vzame v roke
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Popravilo je odvisno od okvare. Menjava olja v DSG 240eur, servis na 60k.

Kontakt : 031-399-199

Ma daj no, samo k TIT-u ne.. Tukaj v Trebnjem je na zelo slabem glasu. Pa ne da ne bi znal, ampak nateguje ljudi na polno.

Imam jst kontakt od enega "vsaj tako dobrega", predvsem pa poštenega mehanika, če kdo rabi.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: AvtoFun in zino

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ma daj no, samo k TIT-u ne.. Tukaj v Trebnjem je na zelo slabem glasu. Pa ne da ne bi znal, ampak nateguje ljudi na polno.

Imam jst kontakt od enega "vsaj tako dobrega", predvsem pa poštenega mehanika, če kdo rabi.


Tole so težke besede. Prosim če podkrepiš z konkretnimi primeri sicer je tvoj komentar zgolj slovenceljska foušija... Andreja dobro poznam, mu bom omenil tole. Se pa priporočam za kontakt tvojega poštenjakarja da vidim kdo je tvoje "vsaj tako dober"..

Meni je TIT zrihtal menjalnik na audiju in v mercedesu. Prav tako je poštimal menjalnike popolnoma vsem katerim sem ga priporočil.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Štajerska kaki mojster za ta isti avtomatik, DSG7 na Passatu 150 konjev? Na avtocesti, ko sem ga vmes imel v ročnem načinu, ga dal v avtomatski in v istem momentu mi je napisalo opozorilo, da je v zasilnem načinu in da nimam vzvratne prestave. Takoj ustavil, sicer sem odklopil akku in čakam kaj bo... vendar bom rabil nekoga, da zadevo vzame v roke
za enega iz Malečnika vem, je kolegu dsg-ja zrihtal u nulo za spodobno ceno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.272
5.847
113
Tole so težke besede. Prosim če podkrepiš z konkretnimi primeri sicer je tvoj komentar zgolj slovenceljska foušija... Andreja dobro poznam, mu bom omenil tole. Se pa priporočam za kontakt tvojega poštenjakarja da vidim kdo je tvoje "vsaj tako dober"..

Meni je TIT zrihtal menjalnik na audiju in v mercedesu. Prav tako je poštimal menjalnike popolnoma vsem katerim sem ga priporočil.
Nimam pojma kako se spoznajo na menjalnike, sem pa imel pri njih sam par "zanimivih" izkušenj z druge vrste servisi in se jih, če se le da, ogibam. Tiste malenkosti kar je bilo so bile opravljene OK, je bila pa vsakič ena izkušnja "po gostilniško" in potem pride dvom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Dejstvo je, da nekdo od te firme živi. Firma živi od njegovega dela in delno tudi od firminega dobrega imena.

Zato bi bilo korektno biti konkreten kolikor je le mogoče...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.251
3.401
113
Dejstvo je, da nekdo od te firme živi. Firma živi od njegovega dela in delno tudi od firminega dobrega imena.

Zato bi bilo korektno biti konkreten kolikor je le mogoče...
Recimo g. Živec kateri je pooblaščen serviser za Piaggio mopede na netu nima zapisa ene dobre besede o njem in firmi, ampak on vseeno živi od firme in od tega slabega imena. Vedno ima polno strank.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.272
5.847
113
Zato bi bilo korektno biti konkreten kolikor je le mogoče...
Ok no pa povem kaj mi ni blo čisto všeč. Nič drastičnega, ampak v 3 od 4 primerov, ko je šel avto k njim za kakšno brezvezarijo ali redni servis je bilo nekaj. Stvari, ki jih na uradnih servisih pač ne doživim. Kot rečeno, delo je bilo opravljeno vedno OK.

Enkrat so izgubili prometno, pa je potem trajalo in trajalo in se čakalo, če bo prišla od nekje nazaj. Pa je blo treba jih klicarit itd. Saj tistih par € za novo prometno so dali b.p., pa vseeno.

Enkrat sem nahitro pripeljal avto, če mi lahko naredijo diagnostiko, ker mi je dan pred odhodom na dopust v jebovcih vrglo avto v "limp mode". Njihov "strokovnjak za ople" je s telefonom skakal okoli avta in ugotovil, da računalnik ni nič zabeležil in da z avtom ni nič narobe (točno to sem ugotovil tudi sam s svojim telefonom). Pri tem mi je arogantno razložil kakšne motorje vse ima ta vrsta avta in da moj avto nima 131 konjev ampak 125. Vredu, če tako praviš, ampak moj avto ima še vedno 131 konjev, ti pa nimaš prav veliko pojma. Kar se tiče napake je šel avto direkt potem na uradni servis, kjer je komplet diagnostika potrdila, da z avtom ni nič narobe. Napaka se že 5 let ni ponovila. Razlago zakaj naj bi vrglo v limp mode sem tudi dobil in je po mojem "solid".

Enkrat so me povprašali kdo mi feltne gor šraufa, ker so boljš švoh zategnjeni šraufi (jaz, z momen ključem) in da so zdaj oni prišraufali tako, kot je treba. Naslednjo pomlad sta morala dva 120 kilca skakat po ključu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Ce smem še jaz en zapis, ki je bil tukaj na Aterju. Ne spomnim se kdo. Kodiaq shodil menjalnik, avto še v jamstvu. Meni se zdi, da bi bilo korektno, če bi svetovali stranki, da gre na pooblaščenca, ker bo 99% brezplačno zanjo. No, nekaj jurjev kasneje je bila noter vgrajena baje močnejša sklopka, če se prav spomnim.
Meni pač takšne zadeve malo dvignejo obrvi. Če pa bi ji najprej setoval, da naj gre na pooblaščenca, bi si pa to jaz tudi zelo zapomnil.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.272
5.847
113
Ce smem še jaz en zapis, ki je bil tukaj na Aterju. Ne spomnim se kdo. Kodiaq shodil menjalnik, avto še v jamstvu. Meni se zdi, da bi bilo korektno, če bi svetovali stranki, da gre na pooblaščenca, ker bo 99% brezplačno zanjo. No, nekaj jurjev kasneje je bila noter vgrajena baje močnejša sklopka, če se prav spomnim.
Meni pač takšne zadeve malo dvignejo obrvi. Če pa bi ji najprej setoval, da naj gre na pooblaščenca, bi si pa to jaz tudi zelo zapomnil.
uporabnik olfa

tukaj (naprej in nazaj) se je govorilo o temu: https://www.alter.si/tema/dsg-napaka.2673990/post-3086377

no avto je bil takrat definitivno še pod jamstvom in bi bilo fer, da bi mu svetovali obisk pooblaščenca... par jurjev kasneje je sicer odšel zadovoljen z delujočim avtom
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.265
270
83
38
Ljubljana
Štajerska kaki mojster za ta isti avtomatik, DSG7 na Passatu 150 konjev? Na avtocesti, ko sem ga vmes imel v ročnem načinu, ga dal v avtomatski in v istem momentu mi je napisalo opozorilo, da je v zasilnem načinu in da nimam vzvratne prestave. Takoj ustavil, sicer sem odklopil akku in čakam kaj bo... vendar bom rabil nekoga, da zadevo vzame v roke

ti delajo prestave 1-3-5-7 ?

če ja potem je mehatronika

obnova cca. 400 eur + olje + delo (kalibracija)
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
Tole so težke besede. Prosim če podkrepiš z konkretnimi primeri sicer je tvoj komentar zgolj slovenceljska foušija... Andreja dobro poznam, mu bom omenil tole. Se pa priporočam za kontakt tvojega poštenjakarja da vidim kdo je tvoje "vsaj tako dober"..

Meni je TIT zrihtal menjalnik na audiju in v mercedesu. Prav tako je poštimal menjalnike popolnoma vsem katerim sem ga priporočil.
Jaz imam tudi dobro izkušnjo. Servis brez problema... popravilo pa drago :( ampak take so cene. Ne verjamem da bi kje prišel ceneje skozi.

Sedaj pa ali je res vse se pokvarilo, kar mi je opisal... pa žal ne morem vedeti... ko ti pokaže kaj je menjal, so lahko zobniki od tovornjaka :)
ampak to je pri vsakemu mehaniku lahko...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
949
113
Titograd
ti delajo prestave 1-3-5-7 ?

če ja potem je mehatronika

obnova cca. 400 eur + olje + delo (kalibracija)
Točno to! S tem da če ustavim ga iz prve več ne dobim, dokler pa sem v premikanju z napako pa uporablja te prestave.

Aha ok, torej se da to obnoviti? To bi bilo top, ker ni tako drago kot komplet nova mehatronika.

Peljem danes na tester v Pesnico k Cosimu, pa se bo točno videlo kaj je.
 

B81

22. jul 2007
34.627
9.048
113
Če je bemfla, se gre na kitehnik, v Pesnici pa je oni "doktor" za avtomatike..
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.265
270
83
38
Ljubljana
Točno to! S tem da če ustavim ga iz prve več ne dobim, dokler pa sem v premikanju z napako pa uporablja te prestave.

Aha ok, torej se da to obnoviti? To bi bilo top, ker ni tako drago kot komplet nova mehatronika.

Peljem danes na tester v Pesnico k Cosimu, pa se bo točno videlo kaj je.

komplet nova mehatronika je cca. 1200-1300 brez popusta