Covid-19 Popolni LockDown 20.Novmeber 2021

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Zmagajo pa itak starši, ki se repenčijo, da se pa njihov otrok že ne bo testiral, ne bo nosil maske a hkrati pa seveda pametujejo, da boh ne daj, da bi se šolali od doma. To oni resno, a so to kakšni novodobni FB attention whores?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.464
113
Ukrepi so premili glede na stanje! Lockdoun bi skoraj bil nujen.
Predstavljaj si izraz na obrazu večine zdravnikov, ko so v petek izvedeli za predlagane "ukrepe" :bonk:

Dosti jih je za popolni lock down, večina pa vsaj za delni, ker imajo norišnico. Ne samo v bolnicah, ampak tudi na primarnem nivoju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Zmagajo pa itak starši, ki se repenčijo, da se pa njihov otrok že ne bo testiral, ne bo nosil maske a hkrati pa seveda pametujejo, da boh ne daj, da bi se šolali od doma. To oni resno, a so to kakšni novodobni FB attention whores?
O kar resno. Sploh v mestih je tega še več kot na vaseh.

Sam osebno ne vidim problema v testiranju, sploh, če potem odpade 10 dnevna karantena za celotni razred. Zaradi mene lahko vsak dan. Seveda bi hkrati lahko odpadle tudi maske, če so pa vsi testirani in negativni.

To bi bila moja logika. Tako pa bo vse na pol, od testiranja, karantena ostaja, neke maske za ene ja, za ene ne, skratka zmeda brez učinka.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Mislim da je bilo nekaj besed o tem da UKC MB poka po šivih. Res pa zdaj nimam ne energeji ne volje izkat.
Otrok v intenzivni je nekaj kar ne privoščim nikomur, poznam še predobro kako je. Kljub vsemu gnevu čez našo stroko in zdravstvo, mislim, da so tam odlični strokovnjaki, ki vedo kaj delajo. Otroci so pa itak mašine, ki brez pritoževanja včasih dajo čez veliko več kot mi odrasli.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ja 20. novembra kot kaže ne. :evil:
bone so že naštimal da bodo še drug let veljavni tako da možno je vse.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Tak lockdown kot ga pri nas uvajajo je brezveze, na žalost. Lockdown s 2317 izjemami ni smiselen. Edine izjeme bi morale biti, bolnišnice, zdravstveni domovi ter lekarne, potem temu lahko rečeš lockdown.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ma saj avstrijski ni tok zelo boljši.
če se gre lahko na šiht pa v špara pol to ni to.

ma kdo kakšne info kakšen je bolj podrobno zgledal v avstraliji?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
ma saj avstrijski ni tok zelo boljši.
če se gre lahko na šiht pa v špara pol to ni to.

ma kdo kakšne info kakšen je bolj podrobno zgledal v avstraliji?
Avstrija ima odprto gospodarstvo (razen trgovin, kjer so odprte le špecerije), odprte šole in odprte odhode od doma (nobenih omejitev kar se lokacij tiče, zbiranja, itd.). Avstralija je imela bolj rigorozno (za praktično 0 okuženih).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Tak lockdown kot ga pri nas uvajajo je brezveze, na žalost. Lockdown s 2317 izjemami ni smiselen. Edine izjeme bi morale biti, bolnišnice, zdravstveni domovi ter lekarne, potem temu lahko rečeš lockdown.
Japajade.
Pred 14-timi dnevi ste pisali tak PCT pogoj, kot je pri nas je žalost, ker se množica šverca s tujimi potrdili. In vsi ste za množico okužb krivili tiste, ki so se švercali.
Evo potem so kontrolo zaostrili, PCT preverjajo povsod, noben se ne šverca, a je število okužb kaj manjše? Prav nič. Kdo je pa sedaj kriv ?

Enako je s s temi lockdowni. Smo ga imeli lani par mesecev, pa policijske ure, pa občine, okužbe pa kar niso nehale. Takrat so bile pa zidanice, martinovanja, in podobne izmišljotine.
In tudi če se teoretično prav vsi zapremo za 14-dni, da ne bo nobenega prenosa, in vsi prebolimo v tem času, tako da bomo vsi zdravi, ne bo nič pomagalo. Ker bo čez 3 tedne nekdo šel čez mejo, prinesel virus in gremo spet od začetka. Pa saj poleti nismo imeli dosti primerov okužb.

Lockdowni služijo samo za ustrahovanje naroda in demontažo demokracije in uvedbo diktature, v epidemiološkem smislu pa to nima nobenega vpliva.


No, kako da sedaj, ko se vsi 100% držimo PCT pogoja, noben se več ne šverca (krivci od prej), število okužb ni drastično padla, kot bi pričakovali, če so res tisti, ki so se švercali bili okuževalci? Zna kdo to obrazložit?
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Jaz sem samo napisal kaj dejansko bi bil lockdown in ne kaj bi nekdo smatral pod tem. Če imaš ti praktično vse odprto to zame ni lockdown. Tudi lani sem vodji civilne zaščite pri nas povedal, da ne vidim smisla da so male trgovine zaprte, v velikih se pa lahko gužvaš. Ampak tako smo imeli. Tudi policijska ura z oh in sploh izjemami, ali pa švercanjem ni rešitev, niti ne vidim slednje kot rešitev.
Edina stvar (moje mišljenje) ki bi mogoče bila je testiranje in pa dosledno spoštovanje karantene. Če ti povem za primer naše družine ko smo bili lani pozitivni, vrata zaklenjena, ven smo šli zgolj da smo nesli pepel ven, pa še to tako zjutraj da ni bilo možnosti koga srečat.
Sam se testiram, tudi danes sem se že, čeprav nisem še šel v službo, pač tako je organizirano. Tudi nekih kod ali kajjazvemkaj nisem uporabljal, pač če ne izpolnjujem pogojev ne grem nikamor.
Kaj pa predlagajo "naši" me pa tudi kaj dosti ne briga, včasih imam občutek kot da bi zajemali vodo s preluknjanim vedrom, sej nekaj se jo zajame, ampak če nisi dovolj hiter tudi slednja izteče ven.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Japajade.
Pred 14-timi dnevi ste pisali tak PCT pogoj, kot je pri nas je žalost, ker se množica šverca s tujimi potrdili. In vsi ste za množico okužb krivili tiste, ki so se švercali.
Evo potem so kontrolo zaostrili, PCT preverjajo povsod, noben se ne šverca, a je število okužb kaj manjše? Prav nič. Kdo je pa sedaj kriv ?

Enako je s s temi lockdowni. Smo ga imeli lani par mesecev, pa policijske ure, pa občine, okužbe pa kar niso nehale. Takrat so bile pa zidanice, martinovanja, in podobne izmišljotine.
In tudi če se teoretično prav vsi zapremo za 14-dni, da ne bo nobenega prenosa, in vsi prebolimo v tem času, tako da bomo vsi zdravi, ne bo nič pomagalo. Ker bo čez 3 tedne nekdo šel čez mejo, prinesel virus in gremo spet od začetka. Pa saj poleti nismo imeli dosti primerov okužb.

Lockdowni služijo samo za ustrahovanje naroda in demontažo demokracije in uvedbo diktature, v epidemiološkem smislu pa to nima nobenega vpliva.


No, kako da sedaj, ko se vsi 100% držimo PCT pogoja, noben se več ne šverca (krivci od prej), število okužb ni drastično padla, kot bi pričakovali, če so res tisti, ki so se švercali bili okuževalci? Zna kdo to obrazložit?
Če bi zares hoteli izprazniti bolnišnice ne glede na politične in gospodarske posledice, bi morali uvesti 3-tedenski popoln lockdown hkrati z obveznim cepljenjem za necepljene in booster dozo za precepljene predolgo nazaj. Lockdown brez cepljenja je brezveze, ker je stvar tako kužna, da bo šla naokrog ne glede ukrepe, ki se jih ne držimo popolno.

V riti smo zaradi polnih bolnišnic, te pa so polne zaradi necepljencev.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Kaj se režiš, nabijalček? Kdo pa misliš, da leži po intenzivah? Necepljenci in cepljeni imunokompromitirani, ki bi jih covid brez cepljenja skoraj zanesljivo ubil. Važno, da je to tebi smešno.
Aha, sedaj ste cepljeni že imunokompromitirani. To vam je kot olajševalna okoliščina.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Kakšno cepljenje. Saj je tisti tič jasno povedal, da ga je z ventilatorja rešilo le njegovo verovanje v sebe. Ne ventilator, ne osebje, on sam s svojo vero se je pozdravil, če mu že iverka ni pomagala. Škoda samo, da ni že prej začel verovati, preden je zasedel mesto na intenzivi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Kakšno cepljenje. Saj je tisti tič jasno povedal, da ga je z ventilatorja rešilo le njegovo verovanje v sebe. Ne ventilator, ne osebje, on sam s svojo vero se je pozdravil, če mu že iverka ni pomagala. Škoda samo, da ni že prej začel verovati, preden je zasedel mesto na intenzivi.
To je nekje v rangu, ko človek po težki operaciji hvali boga, da je preživel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in bertoncl