Covid-19 Popolni LockDown 20.Novmeber 2021

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
daj mi razlog po čem lahko sklepam da tebi ni težko razmišljat?
do sedaj si vsaj meni dokazal nasprotno.

sicer pa tukaj bi prav prišla potem tista "vloga medijev" da tistim ki se jim ne da razmišljat da jim prevedejo oz postavijo dodatna vprašanja kreku kako je to mislil. saj najbrž niti ni tako mislil kot sem jaz zapisal, lahko da je bil brainfart. krek definitivno ne deluje kot nekdo ki rad javno nastopa in ki ima prav veliko izkušenj.
a jaz sem pomislil ti pa si tukaj po forumu trdil kako si normalen ker nisi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Pa dobro no, ves kaj hocem rect...

Ce neka recimo avtoriteta (drzava - leva ali desna) pove glede virusa, se menda razume bolj kot jaz ali ti. Zakaj zdaj komplicirat glede nacina povedanega?
Zakaj se vtikujemo v to, kako je povedal, namesto v to, kaj je povedal?
E vidiš, tukaj je hakeljc. Ne Kacin, ne Milan Krek nista ne strokovnjaka in ne avtoriteti na področju epidemiologije. Eden je univerzalni "govorec" tadrug pa specializiran za odvisnost od drog.
In oblast v tej epidemiji ni bila niti malo enotna in premišljena, žal.
In mene težko obtožiš, da mi osnovne stvari okol te jebe niso jasne, kot nekaterim drugim "levičarjem" tu gor, ki so prav tako zglajzali kot 123 struja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Saj so mu jih - in je tip odgovoril, da pa on ja ne more vseh navodil poznati.

Se pa strinjam, da bi MSM lahko v določenih primerih manj, pa recimo temu “napadali” vlado. A za prepir sta vedno potrebna vsaj dva - in ena stran že več kot 20 let neutrudno pljuva po medijih.

Edit: typo
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Saj so mu jih - in je tip odgovoril, da pa on ja ne more vseh navodil poznati.

Se pa strinjam, da bi MSM lahko v določenih primerih manj, pa recimo temu “napadali” vlado. A za prepir sta vedno potrebna vsaj dva - in ena stran že več kot 20 let neutrudno pljuva po medijih.

Edit: typo
s tem se je za strinjat, definitivno ni tukaj le en krivec.
a potrebno se je tudi vprašat ali so ta pljuvanja po medijih čisto neutemeljena ali pa se je mogoče skozi tole epidemijo razgalilo da mogoče, samo mogoče, ni to pljuvanje čisto neutemeljeno.
 

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
E vidiš, tukaj je hakeljc. Ne Kacin, ne Milan Krek nista ne strokovnjaka in ne avtoriteti na področju epidemiologije. Eden je univerzalni "govorec" tadrug pa specializiran za odvisnost od drog.
In oblast v tej epidemiji ni bila niti malo enotna in premišljena, žal.
In mene težko obtožiš, da mi osnovne stvari okol te jebe niso jasne, kot nekaterim drugim "levičarjem" tu gor, ki so prav tako zglajzali kot 123 struja.
Pa saj menda ne dolocita onadva (upam), ampak si spiseta tekst na osnovi mnenja ekipe...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Glej, sem že enkrat nekoč na Alterju napisal, da se politično zrela oseba / osebnost mora zavedati, da so nacionalni mediji bolj levo usmerjeni, ker se pač “mora” (nacionalno - zahteve po formalni izobrazbi) zaposlovati visoko izobražen kadar. Le-ta pa je pač bolj levo usmerjen (liberalen, pravice “zatiranih” in kar pač še vse spada zraven). In če se tega zavedaš in se dodatno zavedaš, da so mediji tisti, ki sedijo na daljši strani gugalnice (imajo močnejši vzvod na javno mnenje) se pač temu prilagodiš in ne napenjaš dodatno odnosa ali ga celo popolnoma porušiš.
A kot rečeno - zrela oseba / osebnost …
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Pa saj menda ne dolocita onadva (upam), ampak si spiseta tekst na osnovi mnenja ekipe...
Tako bi moralo bit, pa ni bilo tako. Še bolje bi bilo, da bi od epidemije govoril epidemiolog, če je pa še retorično spreten in vajen javnega nastopanja pa še toliko bolje. Aja, saj takega imamo in celo ni zapravil vse kredibilnosti pri raji, sam problem je, ker je upal tud Janezu povedat, da ga serje in nam je ostal Krek, al pa celo una kokoš z aerosoli. Ko to vse še ni blo zadost, so prišla težko pričakovana cepiva in glej ga zlomka, koordinacijo cepljenja je prevzel Jelko Kacin. Ja super izbira moram rečt. Človek, ki se je uspel skregat z najuspešnejšim cepilnim centrom v državi nam je koordiniral cepljenje. Pa v vsej tej mineštri niti nisem upošteval začetnih kiksov s prtički in nedelujočimi respiratorji, ker to štejem pod zajeb v krizi.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Glej, sem že enkrat nekoč na Alterju napisal, da se politično zrela oseba / osebnost mora zavedati, da so nacionalni mediji bolj levo usmerjeni, ker se pač “mora” (nacionalno - zahteve po formalni izobrazbi) zaposlovati visoko izobražen kadar. Le-ta pa je pač bolj levo usmerjen (liberalen, pravice “zatiranih” in kar pač še vse spada zraven). In če se tega zavedaš in se dodatno zavedaš, da so mediji tisti, ki sedijo na daljši strani gugalnice (imajo močnejši vzvod na javno mnenje) se pač temu prilagodiš in ne napenjaš dodatno odnosa ali ga celo popolnoma porušiš.
A kot rečeno - zrela oseba / osebnost …
hvala za tole. :valjamse:

nimam nobenega komentarja.
 

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
Tako bi moralo bit, pa ni bilo tako. Še bolje bi bilo, da bi od epidemije govoril epidemiolog, če je pa še retorično spreten in vajen javnega nastopanja pa še toliko bolje. Aja, saj takega imamo in celo ni zapravil vse kredibilnosti pri raji, sam problem je, ker je upal tud Janezu povedat, da ga serje in nam je ostal Krek, al pa celo una kokoš z aerosoli. Ko to vse še ni blo zadost, so prišla težko pričakovana cepiva in glej ga zlomka, koordinacijo cepljenja je prevzel Jelko Kacin. Ja super izbira moram rečt. Človek, ki se je uspel skregat z najuspešnejšim cepilnim centrom v državi nam je koordiniral cepljenje. Pa v vsej tej mineštri niti nisem upošteval začetnih kiksov s prtički in nedelujočimi respiratorji, ker to štejem pod zajeb v krizi.
To mislis Fafangela menda? Ja to je bil super zajeb vlade.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Ja Fafangela mislim. Pa kakega Ihana je kdaj pametno prebrat, pa še kdo bi se našel. Tud Beovička, ko jo minejo politične ambicije. Ona mi je recimo redno odgovarjala na elektronsko pošto. Verjemi, se je dostikrat tudi ona za glavo držala, žal ne javno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Saj so mu jih - in je tip odgovoril, da pa on ja ne more vseh navodil poznati.

Se pa strinjam, da bi MSM lahko v določenih primerih manj, pa recimo temu “napadali” vlado. A za prepir sta vedno potrebna vsaj dva - in ena stran že več kot 20 let neutrudno pljuva po medijih.

Edit: typo
:valjamse::valjamse::valjamse:

To reče tisti, drugi, v prepiru!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Še tukaj napišem, če pri sosednji temi nekdo spregleda:

Danes sem bil v UKC Maribor. Otroka (6let) imam na intenzivni negi. Ne zaradi covida. Vsaj za enkrat ne, ker sumim da bomo še to fasali. Kaj bo potem si niti ne upam pomislit, ker je že sedaj kritičen. Bolnica je polna! Na pediatriji ena soba navadna, druga soba covidni otroci. Otroci, ja pravilno ste prebrali!. Pediatrija nima več na voljo respiratorjev za otroke. Ja veliko je respiratornih okužb, a tudi kovidni niso zanemarljivi. Pred mano so enega pripeljali na pol nezavestnega starega tam 10 let. Opoldne mi je sporočila žena da je drugega po postelji metalo, ker ni mogel do zraka...
Da ne omenim da se rešilci v krogu vozijo, kot tovornjakarji na avtocesti. Eden not drug ven, v eno. V eno!
Fantje situacija je resna. In v tem trenutku je v meni toliko žalosti in besa, da sem sposoben posameznika zadavit kot zajca, če mi še reče da so ukrepi nepotrebni. Ukrepi so premili glede na stanje! Lockdoun bi skoraj bil nujen.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Saj ti verjamem in upam da bo z otrokom šlo čim prej na boljše da ga pelješ domov....

Ampak....

Zakaj še ni 125 člankov o tem po vseh televizijah.......
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
tiste njegove grafe o 90k smrti in podobno, je res bolje, da ne kažejo.... ko pa se Kacin oglasi, pa itak naredi štalo, samo poglej v petek, da se potem vsa stroka skrega in to je potem verodostojen PR. Tu niso mediji nič krivi, če sami prej preko twiterja vse zahebejo...
In če Krek ne zna niti maske pravilno nosit (torej po navodilih NIJZ), pa trobi o nošenju mask (s čimer se strinjam, da ne bo pomote, a pravilno).