poplave in odgovornost

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz. V močnem deževju ne moreš dobro ocenit koliko vode je ob količkih 50m naprej. Sploh v ovinku ne. In kolikor se je dalo ocenit, vode NI bilo veliko. Na pogled ni bilo hujše kot že nekajkrat prej na poti, zato niti ni dosti razmišljala in je pač zapeljala skozi. Če bi bila minuto prej, bi šlo normalno skozi. Takoj za najinim "pripeltjajem" so prišli policaji in cesto zaprli.

Je pa v nadaljevanju voda res močno naraščala. Medtem ko sva čakala na vleko, sem lahko opazoval situacijo. V roku pol ure po zaprtju je bil prometni znak, pri katerem je bila prej voda do gležnjev, že do table v vodi. Po besedah delavca v kamnolomu pa je bila do takrat že cca 15 min voda naraščala. Torej je tudi bil čas za zaprtje ceste še pravočasno.

Drugače pa cestno podjetje priznava krivdo (vsaj po telefonu) in pravijo, da imajo za takšne stvari tudi sklenjeno zavarovanje. Problem je na zavarovalnici, ker se zgovarjajo na naravne sile...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ce oni priznavajo,zavarovalnica pa ne, enostavno naslovi zahtevek na cestno podjetje,pa naj oni plačajo.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ne mors verjet, da obstaja glupi folk, ki celo javno prizna, da je glup in to s svojimi dejanji, še hvali se da je glup. ne morem da verjamem.

smiliji se mi sam tisti, ki jim je avto odneslo, tist si pa res niso mogli nic pomagat.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Tistim ki je samo avto,naj bodo veseli. Kaj če bi jim hiso? Tist je šele strošek.

Namreč avto ce je starejsi,ni toliko finančne zgube oziroma se dobi začasni avto tudi za par 100€ .
Če je pa avto kej dražji oziroma novejsi,je pa tako ali tako tukaj kasko vmes. Res pa da nekoga ki ima Avto za 20.000€ , to ne prizadane toliko,kot nekogar ki ima avto za 350€ .

Drugače pa,vceraj ko so bile take poplave,je bil en podvoz kjer ga voda večkrat poplavi in seveda se je našel sem pa tja pametnjakovic ki je "vedel da lahko skozi pride" .
Seveda je prisel samo do polovice,ostali ki smo sli pa po pločniku poleg,smo pa prišli do konca.

Jebiga,na napakah se učimo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Me sploh ne zanima, kaj vedo. Če je cesta odprta, mora biti po predpisih.

Točno. Boli mene [censored] za cesto, krivi so vsi drugi, jaz sem gospodar. Meni ni treba misliti, sem namreč leming.
Lej, pisal sem o tem, kaj si mislim o odgovornosti, ne o tem, kaj si osebno mislim o mentalnem stanju tistega, ki s svojim avtom kar tako zaplje v ogromno lužo. Na tem področju je moje mnenje praktično enako temu, kar sem razbral (iz odgovorov) pri tebi ...
Zadnjo bo imelo pa itak sodišče, če se bodo tožili ...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
še en banalen problem, ce pride do požara, pa gori "cesta" pa noben normalen ne more zraven prit ena picoza pa zapelje v ogenj. Kdo je odgovoren?
grin1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
še en banalen problem, ce pride do požara, pa gori "cesta" pa noben normalen ne more zraven prit ena picoza pa zapelje v ogenj. Kdo je odgovoren?
grin1.gif

Ja valda da cestarji
hysterical-1.gif


kako pa naj teta drugače ve, da ji ogenj lahko škodi
confused-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
še en banalen problem, ce pride do požara, pa gori "cesta" pa noben normalen ne more zraven prit ena picoza pa zapelje v ogenj. Kdo je odgovoren?
grin1.gif

Ja valda da cestarji
hysterical-1.gif


kako pa naj teta drugače ve, da ji ogenj lahko škodi
confused-1.gif

Seveda, saj je bilo polno ognja že tudi prej po cesti in ves čas je padal z neba
bonk.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
ker ravno pripravljamo zavarovanje za firmo...smo včeraj z firmo, ki skrbi za svetovanje debatirali tudi o teh zadevah....

takole nekako gre...

Čigava odgovornost je, da cesta ni bila zaprta?

Pri višji sili mora tožeči (npr. rečemo Monaco) dokazati da je tisti XY, ki naj bi skrbel za to da se cesta zapre, da je krivda res njegova (torej dokazljivost odgovornosti). Kar pa pri VIŠJI SILI enostavno ne more.

tako da monaco...žal.

sem pa še slišal za par ljudi, ki so zapeljali v take in drugačne cestne prepreke ({e predno s cesto zaprli - možno da ravno tu)....le eden od njih je imel toliko sreče da mu je avto (potem ko je ugasnil) še uspelo nekako spravit k življenju in se odpeljati nazaj (kake bodo pa posledice zaradi teba sebo pa še pokazalo...ker vžigati še zdaj noče oz. komaj komaj)
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
No jst mam pa drugačen primer. sem z železnikov... verjetno vsi veste kakšno je blo tuki... na mojo nesrečo sem mev avto pri serviserju v zgornjem delu železnikov. Več avtomobilov mu je odneslo s parkirišča (nezavarovanega), moj je bil v garaži, sam ga je zalilo. Posledice še niso znane. Kdo mi bo povrnil morebitno škodo?

update:
avto zalit!
frown-1.gif
mašina je bila v času poplav razdrta, tko da je voda povsod. notranjost namočena! avto je vreden 8k€, ni kasko zavarovan, mam pa zavarovana parkirišča. se bo dalo mogoče kaj dobit od tega? anyone?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Iz parkirišča nič.
Če bi imel kasko ali pa zavarovanje pred naravnimi nesrečami bi verjetno kaj dobil.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
vprašanje je ali je imel meanil kaj zavarovano?

sicer pa,,,,če jebil avto razdrt je bil z razlogom - torej ga jeodpiral mehanik...torej načelom (bi se bilo za pozanimat) je to krivda mehanika oz. lahko tožiš njega - saj se je dogajalo pri njemu.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Čeprav je pa res (po zakonu) tudi tole: če je cesta uradno odprta, mora CP (oziroma vzdrževalec) zagotovit njeno prevoznost. Če ne more, jo mora zapret (s primernimi označbami). Ne enega ne drugega niso naredili. Torej?
Mi lahko prosim kdo pove kje to piše?