poplave in odgovornost

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Peljem se s punco iz Arje vasi proti Velenju. V Pirešici pred kamnolomom gužva. Nekateri avtomobili obračajo. Peljeva naprej in vidiva, da je spet nekaj vode na cesti. Ker vozila pred nama peljejo, tudi nasproti prihaja promet, policije ali kakšnih označb nikjer, tudi punca pelje voda nekaj časa cca 10cm, nato se naenkrat poglobi in avto ugasne. Poizkusi ga vžgat. Nič. Voda pa narašča iz sekunde v sekundo. Na srečo se takrat pripelje mimo tovornjak in fanta se ponudita, da naju potegneta na suho. Malo kasneje izvem, da 4 vozila niso imela takšne sreče. Čez cca 15 minut je bilo vode že do table prometnega znaka.

No, avto je le ni tako dobro odnesel. Skozi filter je potegnilo vodo in posledice verjetno poznate. Čigava je zdaj odgovornost? Punca ne more bit kriva, saj ni vedela, da cesta ni prevozna. Policaji so povedali, da so prišli takoj ko so bili obveščeni o vodi in so zaprli cesto. Prišli so cca 5 minut za nama. Kdo je torej odgovoren za povračilo škode? Cestno podjetje Celje? Bo potrebna tožba ali imajo zavarovano?
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
A je blo to med 16h in 17h? Ko sem bil jaz tam je glih pršla avtovleka (en rdeč avto).

Namreč takrat so stali policaji na koncu Pirešice in usmerjali ljudi levo v smer Polzele.

Sožalje za avto.

Kako naprej pa ne vem kaj lahko narediš. Kolikor vem tam ni nobene oznake za poplavno območje.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
to ti bo cifra bolj povedal...sam men se zdi da to spada pod višja sila, da to ni kriva malomarnost...ker se ni dal vedit kaj bo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ne razumem zakaj folk rine nekam,kjer vidi da ostali obracajo, voda je na cesti,nevihte.....

Seveda je punca sama kriva in dvomim da ji bo kdo placal,ker kdo ji je pa rekel da naj pelje v vodo?

Sej vem,vsak misli "ma tle bom pa že prsu cez"....ampak ko pa zalije,je pa qrc.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Lorus: ura je bila približno takšna. Tista vleka je prišla po enega R5, ki je stal tam zraven. Policaji so takoj, ko so prišli, zaprli promet in začeli preusmerjat. Če bi prišli dobrih 5 min prej, bi ne bilo nobenega problema.

lost1: Kakšno rinjenje? To je praktično edina cesta proti domu in če vozila vozijo, je bilo za pričakovat, da bo šlo čez. Tam je večkrat nekaj vode na cesti, pa promet poteka normalno. Nikakor ni mogla vedet, da je tokrat toliko vode ter da hitro narašča. Glede na to, da plačujemo uporabo cest, lahko pričakujemo, da se po njih lahko tudi peljemo. In kadar cesta ni prevozna, me morajo o tem obvestit. In če bi ona šla v vodo kljub zaprti cesti, bi bila sama kriva, tako pa se je samo normalno peljala tam kot vedno.

switch: tam imajo večkrat probleme z vodo na cesti (beri odgovor lostu). Če je zaradi višje sile cesta poplavljena, naj jo pa zaprejo. No, saj so jo, toda malo prepozno
frown-1.gif
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
To kar si napisal, da je to edina cesta, ki pelje proti velenju je ena velika izmišljotina, peljeta še najmanj 3 od tam direktno in sicer ena čez Šentilj in druga čez Hramše oz v smeri proti dobrni tretja pa čez Podvin pri polzeli pa v Velenje tk da??? Kdo ti je pa kriv, da rineš tja ko ni treba vidiš voda obrneš in greš po alternativni če ne gre pač ne gre! LOL ste eni čudni.
evil.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Lorus: ura je bila približno takšna. Tista vleka je prišla po enega R5, ki je stal tam zraven. Policaji so takoj, ko so prišli, zaprli promet in začeli preusmerjat. Če bi prišli dobrih 5 min prej, bi ne bilo nobenega problema.

lost1: Kakšno rinjenje? To je praktično edina cesta proti domu in če vozila vozijo, je bilo za pričakovat, da bo šlo čez. Tam je večkrat nekaj vode na cesti, pa promet poteka normalno. Nikakor ni mogla vedet, da je tokrat toliko vode ter da hitro narašča. Glede na to, da plačujemo uporabo cest, lahko pričakujemo, da se po njih lahko tudi peljemo. In kadar cesta ni prevozna, me morajo o tem obvestit. In če bi ona šla v vodo kljub zaprti cesti, bi bila sama kriva, tako pa se je samo normalno peljala tam kot vedno.

switch: tam imajo večkrat probleme z vodo na cesti (beri odgovor lostu). Če je zaradi višje sile cesta poplavljena, naj jo pa zaprejo. No, saj so jo, toda malo prepozno
frown-1.gif

Poglej,torej veš da je cesta prolematična in voda ostaja na cesti,cel dan je deževalo,eden avto pravis da je ze obstal...je pismu no,seveda ni treba bit trmast in rinit na vsak način v vodo.
In ceste pa tudi nemorejo zapret v sekundi v stilu "scotty, beam me up".


Drugače pa imamo tudi pri nas en tak kriticen podvoz, se nabere vode tudi za 40cm...in vseeno se najde kaksen pamtnjakovic ki misli "ah,jst bom pa že prisel čez..." ...seveda se potem ustavi na pol poti in zmedeno gleda.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
minister za okolje je zagotovo kriv, pa ddc, če je avtocesta manj kot 50km stran tudi dars, mogoče celotna vlada,...

vsekakor velik del krivde nosi tudi arso!

definitivno je kriv tudi proizvajalec avta in prodajalec, ki vam nista prodala avto, primeren lokalnemu področju.

seveda, nič kriv nisi ti in tvoja punca, oba sta nemočni žrtvi zgoraj navedenih!


glej moj podpis.

sicer pa: motiti se je človeško, še bolj človeško pa za svoje zmote kriviti druge!
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Mislim da sta kriva čisto sama. Če vidiš oviro na cesti, se moraš ustaviti in prepričati, če lahko varno pelejš naprej. To, da so nekateri pred tabo varno prišli čez, nima nobenih olajševalnih okoliščin. Pač so imeli srečo.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Kriva je samo tvoja punca, in nihče drug. Poplave so bile povsod, in policije, civilne zaščite in ostalih podobnih službše zdaleč ni dovolj, da bi stali ob cesti in tvoji punci razlagali, da ne sme naprej. So imeli veliko pomembnejšega dela kjer so bila ogrožena tudi življenja.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
v bistvu je kriv on sam ker punci ni prepovedal voznje...ce je ze on inteligentno nadmočen...
wannabe
grin1.gif
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Glede na to, da plačujemo uporabo cest, lahko pričakujemo, da se po njih lahko tudi peljemo. In kadar cesta ni prevozna, me morajo o tem obvestit. In če bi ona šla v vodo kljub zaprti cesti, bi bila sama kriva, tako pa se je samo normalno peljala tam kot vedno.

frown-1.gif
A bejž no, te morajo obvestit. Kdo pa si ti da te morajo obvestit, te obveščajo tudi kdaj moraš vdihnit in izdihnit. Glede na včerajšnje razmere so imele pristojne službe najbrž tudi kakšno drugo delo, kot pa vahtat tebe in babo da ne bosta rinila v jezero, če so drugi šli sem šel pa jaz tudi, ja fak...
stupid-1.gif
Pa ob uri, ki jo navajaš je menda še toliko svetlobe, da lahko oceniš v kaj se spuščaš.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Brez zamere, ampak kaj je imela rinit v vodo?????? Če je že "morala", bi vsaj prej stopila ven in izmerila koliko vode je dejansko na cesti. Če nimaš kaska, se lahko gladko obrišeš pod nosom.

Ne morete pričakovat, da bo policija ali tabla stala na vsakem ovinku, kjer se nabere voda. Sploh pa kakršen dan je bil včeraj, ko ni bilo variante, da dohajajo situacije po celi državi.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
(KSZ)
stupid-1.gif


Po novem ne bo nihce vec odgovarjal za svoja dejanja?
jezen.gif


Stanje je bilo tako, kot je pac bilo in razmere temu primerne. Marsikdo je moral zaradi tega vceraj iti domov "okol riti v zep" in narediti precejsen ovinek po obvozih. Ce pa moras riniti tja, kamor ni treba, pa tvegas, da bos mel probleme.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Glej, ponavadi pelješ, če vidiš, da cesta JE prevozna, ne pa, če ne vidiš, da ni prevozna.

Škoda, da nista šla čez Ponikvo in Šentilj, kot večina tistih, ki s(m)o obračali.

Upam, da ima punca bencinarja, potem ne bo take panike. Svečke ven, malo zaverglat da vodo ven zmeče, potem bi pa že počasi moral vžgat.
Potem pa olje menjat. V menjalniku tudi. Če je bilo vode do posodice z bremzoljem, tudi tega.

btw:. Cesta še vedno zaprta, očitno jo je malo odneslo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Skoda ker ne najdem posnetka, ko nek zabit voznik, vozi svojega modrega mislim da Citroen C3ja skozi vodo ki sega VSAJ do kolen.

Seveda je kriva država,ker ga ni obvestila da je voda na cesti .
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
ne vem no...isti štos kot da se podre drevo čez cesto...če nabašeš nanj..komu se lahko žališ?

če imata kasko se bo verjetno dalo kaj zblefirat (oz. vsaj zlagat se pri lokaciji - npr parkiran v Velenju ob Paki - seveda tam kjer je res poplavila, če je).

drugače pa...nimaš kaj.

Podoben primer pred kakim letom pri nas....pri Polhovem Gradcu (blizu Lj) je voda poplavila cesto (ponoči)...na to povodenj naletela dva mladeniča....in oba umrla (mislim da ju je odnesla voda..vsaj zdi se mi).

Kdo je kriv da je cesto poplavilo, da ni noben zaprl ceste, da sta onadva zapeljala noter?

pač če vidiš oviro.....se ustaviš in prekontroliraš...ne moreš kar peljati dalje..češ kar bo pač bo.
(to me spomni na tisti (glupi vic) o policajih...kaj reče 'P ' ko vidi bananin olupek? ' O pi.zda, spet bom padel'...in to me močno spominja na vajin pripetljaj...žal).