Ponev za jajca

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Sam lahko priznam, da je prehod iz plina na indukcijo ena večjih napak v naši kuhinji doma. Tu lahko priznam, doma ne bom ;)
Saj je indukcija res hitrejša kot plin, voda zavre hitro, samo kvalitet kuhanja pa je pri indukciji slabša. Kvaliteta v smislu tega kako lahko kuhaš ali pa kako segreva posodo. Le-ta se namreč segreva samo tam kjer je stik (logično) pri plinu pa na navečji "plošči" in na največji moči, plin lepo objame posodo, npr wok in posodo segreva po večji površini in tudi bolj enakomerno. Tako lahko določene jedi bistveno bolje pripraviš kot na indukciji...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Tko nekak. Ima indukcija v določenih stvareh gotovo prednost, na splošno pa nikakor.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To je stara šola. Vsekakor ima vsak način svoje prednosti. Ampak če pogooglaš boš opazil, da marsikateri profi kuhar danes prisega na indukcijo, ne več na na plin. Ta argument pač ne drži več. Navada je železna srajca...

Je pa res, da moraš imeti dobro indukcijo. Nekateri se pritožujejo, da jim gumbi (na dotik) ne delajo, če je voda/kapljice na njih. Jaz sem sicer namenoma izbral takšno, da ima gumbe (prave, vrtljive) spodaj, še vedno pa so zgoraj gumbi za boost in za dve povezani gorilni mesti skupaj (2x), pa nimam nobenih težav in deluje fantastično.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
To je cist odvisno od preferenc. Osebno sem imel vse, pa mi je plin dalec najbol vsec in najbol precizen je. Glih danes sm prevzel novga smega z 6imi burnerji in 115 l pecico. Je nekaj na kuhanju z ognjem, pa ceprav je plinski.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kot si rekel, preference. S tem da slednje ni ravno argumentacija :)

Je nekaj na kuhanju z ognjem, pa ceprav je plinski.
Ce se boljse pocutis, ko kuhas na ognju potem kar nadaljuj. Dokler imamo izbiro.

Jaz ne grem nazaj na plin. Kar pa bi mogoce imel v prihodnosti je siroka plosca s siroko pecico. Ceprav dvomim, da bi mi prislo tako zelo prav.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Pa kaj je s tabo pa temi tvojimi argumentacijami? Jest tvojih argumentov ne rabim, men so moji pomembni, tebi pa tvoji. Kakorkol pa obrneš, mal profi kuhinj je na indukciji in za to so zagotovo razlogi. Sam, če bi mel plac bi mel not dve kuhališči na indukcijo, glavni šporhet bo pa pr men vedno plinski.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Moja je izforsirala indukcijo, kar precej let sem zavlačeval z idejo, da iščemo kombinacijo plin - indukcija. Take izvedbe nikakor ni bilo, pa se je bilo treba na koncu vdati.

Torej indukcija. Moja je čisto srečna, seveda zaradi čiščenja. Kaj je lepšega kot, da samo z viledo pobrišeš stekleno površino. Toda, steaka npr. ne moreš narediti. Pa na splošno če je treba kaj prepražiti, je problem.

Indukcija - DA, vsekakor. Sedaj sem se sam tako navadil nanjo, da brez nje ne gre. Toda še vedno bi imel dva plina. Zadevo sem rešil s plinskim žarom na balkonu, toda plin bi vsekakor spadal v komplet kuhinje, skupaj z indukcijo. Mislim da se tako najbolj približaš profesionalnemu delu, le da je strežba enostavnejša. Na koncu samo ugasneš in so delovne plošče mrzle in enostavne za očistit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Moja je izforsirala indukcijo, kar precej let sem zavlačeval z idejo, da iščemo kombinacijo plin - indukcija. Take izvedbe nikakor ni bilo, pa se je bilo treba na koncu vdati.

Torej indukcija. Moja je čisto srečna, seveda zaradi čiščenja. Kaj je lepšega kot, da samo z viledo pobrišeš stekleno površino. Toda, steaka npr. ne moreš narediti. Pa na splošno če je treba kaj prepražiti, je problem.

Indukcija - DA, vsekakor. Sedaj sem se sam tako navadil nanjo, da brez nje ne gre. Toda še vedno bi imel dva plina. Zadevo sem rešil s plinskim žarom na balkonu, toda plin bi vsekakor spadal v komplet kuhinje, skupaj z indukcijo. Mislim da se tako najbolj približaš profesionalnemu delu, le da je strežba enostavnejša. Na koncu samo ugasneš in so delovne plošče mrzle in enostavne za očistit.

Jaz sem kupil indukcijo in zraven še wok plinski 2 element polovične širine. Idealna kombinacija
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Moja je izforsirala indukcijo, kar precej let sem zavlačeval z idejo, da iščemo kombinacijo plin - indukcija. Take izvedbe nikakor ni bilo, pa se je bilo treba na koncu vdati.

Torej indukcija. Moja je čisto srečna, seveda zaradi čiščenja. Kaj je lepšega kot, da samo z viledo pobrišeš stekleno površino. Toda, steaka npr. ne moreš narediti. Pa na splošno če je treba kaj prepražiti, je problem.

Indukcija - DA, vsekakor. Sedaj sem se sam tako navadil nanjo, da brez nje ne gre. Toda še vedno bi imel dva plina. Zadevo sem rešil s plinskim žarom na balkonu, toda plin bi vsekakor spadal v komplet kuhinje, skupaj z indukcijo. Mislim da se tako najbolj približaš profesionalnemu delu, le da je strežba enostavnejša. Na koncu samo ugasneš in so delovne plošče mrzle in enostavne za očistit.
sej se najde, recimo: https://www.smeg.com/products/CPF120IGMPX
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa kaj je s tabo pa temi tvojimi argumentacijami? Jest tvojih argumentov ne rabim, men so moji pomembni, tebi pa tvoji. Kakorkol pa obrneš, mal profi kuhinj je na indukciji in za to so zagotovo razlogi. Sam, če bi mel plac bi mel not dve kuhališči na indukcijo, glavni šporhet bo pa pr men vedno plinski.
Ce ti ne disijo argumentacije se pa spokaj iz foruma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
No ti jih dam jst par:

woki imajo tezave s hladnimi stranicami
Zlo redko lahko uporabis griddle z vec burnerji tko k ga lahko na plinu
Ne mors recimo paprik popect nad ognjem
Itd.

plin je se zmeri najbol vsestranjski.
 

Podobne teme