pomoč pri nakupu soundbar za tv

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.800
6.639
113
Še vedno me begajo zadeve, ne bi se rad nasadil...

Najraje bi kupil YSP serijo od yamahe, starejše modele, ker novi, tisti dobri, so bogatija. Pa tudi ne rabim nekih silnih wattov, ker v bloku itak ne moreš tega uporabiti do maks potenciala, predvsem zvečer
smile-1.gif


Torej gledam recimo YSP 500 ali YSP 600, dobita se za okoli 100.
Predvsem bi imel zaradi mikrofona, ki pride zraven. Ker je soba polna navlake in zajema tudi kuhinjo, močno dvomim da bi lahko ročno nastavil primeren prostorki zvok, ti YSP modeli pa imajo zraven mikrofon, ki ga postaviš na želeno mesto in potem sam sistem "uglasi" delovanje zvočnikov. Poleg tega pa ima 16 zvočnikov, kar je sigurno bolje, kot "novi poceni modeli" ki jih imajo le ene par. Torej kar se tega tiče so ti stari modeli vsekakor boljši.

Problem je, da mi ni najbolj jasno kako vse skupaj deluje, predvsem kakšen zvok izvrže TV preko toslinka. Ok, če gledam nek mkv rip, potem ni frke, ker le-ti so predvsem DTS in pa dolby digital, kar ni problema.

Problem zna biti, če gledam kakšen blu-ray remux. To je ponavadi FLAC 7.1 zvok, kaj hudiča bo potem izvrgel TV preko toslinka, če sploh kaj bo, ker toslink je omejen na ~1200kbps, FLAC pa je daleč nad 20000kbps. Res je, da za predvajanje blu-ray remuxov uporabljam KODI player na TVju (android TV) in tam se lahko določene zadeve nastavijo, ampak spet točno ne morem vedeti. Koliko vem je toslink na TVju "passthrough", kar bi pomenilo da digitalni zapis zvoka samo "prenese" na izhod? Potem bi moral vedeti kako KODI "obdela" FLAC 7.1, oz če je sposoben zadevo pretvoriti v kaj primernega? DTS ali DD recimo?

PS, preden se kdo obesi...slika je neprimerno boljša pri blu ray remuxih glede na 1080p ripe in pika.
PSS, ne...ne mislim kupiti novega yamaha YSP sistema za 1000+ ki omogoča FLAC 7.1
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.800
6.639
113
Ne bo šlo, kupujem rabljene zadeve
smile-1.gif


Počasi se mi bo zmešalo od vsega, vse variante ki jih študiram naletim potem na dodatna vprašanja.

Saj najlažje bi bile enostavno blu ray ripe gledat, ampak če je to slabše kvalitete...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
BlueRay nima audia v FLAC formatu, ampak v Dolby TrueHD ali DTS-HD. Res pa da sta ta dva oba loseless, tako kot FLAC. Ta dva formata sta pa opcijska, kar pomeni, da je vedno zraven še DolbyDigital, ali DTS stream. Na zvočnikoh v rangu 100 EUR pa ni šanse, da slišiš razliko med Dolby TrueHD in Dolby Digital.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.800
6.639
113
Rabljeni so cene 100 eur, novi so bili veliko več. Ravno zato raje kupim dobre rabljene, kot nove za 300, ki so zanič.

Drugače pa glede audia mi ni take frke, samo da bo špilalo v 5.1

Ve kdo, kaj se dobi ven v tem primeru: blu ray na PCju, powerDVD predvajalnik, preko HDMI na TV, iz TV preko spdif/toslink na zvočnike...kaj bo prišlo ven iz spdif iz TVja?
smile-1.gif