Pomoč pri izbiri telefona do 150 eur

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Živjo.

Prosim za pomoč pri izbiri telefona. Trenutno imam Sony Xperio J, ampak mi je počil ekran, ker je telefon padel po tleh. Odločil sem se za nov telefon v prosti prodaji, ker imam še dobro leto vezave. Kupil bi v tujini: amazon.de, ebay.de, geizhals.de, idealo.de itd...

Mere Xperie J so cca. 124 x 62 x 9.5 mm, zato naj bi bil tudi novi telefon nekako v tem okviru. Pričakujem gladko surfanje po internetu, kar pri Xperii J ni bilo mogoče zaradi 1x 1.0 GHz procesorja. Izbire v tem rangu je ogromno, po potrebi bi se stegnil tudi do 200 eur, če je telefon res v redu. Rad bi tudi baterijo, ki bi zdržala preko dneva in pa dobro kvaliteto izdelave. Svetovali so mi, da naj se v tem denarnem okviru držim rajši Windows 8 telefona, saj naj bi bila uporabniška izkušnja boljša kot pa s cheap androidi.

Na izbiro sem postavil:

HTC Windows 8s
Lumia 620
Xperia M

Odprt sem za predloge, še posebej me pa zanimajo izkušnje z omenjenimi mobilniki. Najnižjo ceno bomo iskali potem, ko se odločimo za model
cheer.gif


Hvala.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Sem razmišljal, pa mi je kar malo prevelik za v žepe. Kaj pa vem, nekako mi ne potegne ta telefon, čeprav sem bil že skoraj na tem, da ga kupim. Vprašal sem se, kaj mi je res važno na telefonu in prišel do zaključka, da je to velikost. Že ta sedanji mi je malenkost velik, zato večje skoraj ne bi šel.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Če hočeš gladkost sistema, kar odmisli cenovno ugodne androide. Tud je WP8 v prednosti (precej manj štekanja).
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Okej, hvala za nasvet. To potrjuje tisto, kar so mi že drugi svetovali.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Lumia 620 bo best buy. Dobiš tudi zastonj globalno navigacijo od HERE od Nokie.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Nekako sem mislil, da ima HTC 1.5 GHz procesor, pa sedaj vidim, da temu ni tako. Torej je po specifikacijah praktično enak Nokii, je pa na Amazonu tudi do 20 eur cenejši.

Za te Nokie sem res bral same pohvale, medtem ko HTC tudi kakšno bolj ostro kritiko. Verjetno bo res Nokia.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Sem 99%, da ima Here Drive+.

Si imel v mislih to, kar piše na gsmareni za Lumio 620: " Nokia Drive is the premium app - it offers free, life-time voice-guided navigation anywhere in the world. "
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Očitno sem se motil. 620 ima Here Drive+, medtem ko 520 in 720 ne oz. imata Here Drive (omejeno na lokalno mapo).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
Imam eno lumio 620. Novo, samo vklopljeno, v njej še ni bilo sim kartice. Je pa brez embalaže. Dobil sem jo na telerayu kot servisno zamenjavo za Nokio e52. Polnilec, slušalke, garancijski list.

Sam uporabljam Iphona, žena Samsunga s4 in sedaj rabiva tretji telefon. Nekako nama ni za tretji sistem, čeprav ko gledam po menijih je zadeva zelo zanimiva. Zamenjam za kaj androidnega, tudi z mojim doplačilo, ali pa prodam po pošteni ceni.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
To je to ja.

Sprememba je samo preimenovanje navigacijskih storitev v HERE. Pač namesto Nokia Drive, Maps je sedaj HERE Drive, HERE Maps...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Si bom kar to temo sposodil. Torej v izboru imam par telefonov, vendar se nekako ne morem odločiti, katerega naj izberem. Gre se za darilo, cenovno pa do 200€ z vezavo pri Telekomu. V izboru pa so:

- Samsung Galaxy Core (dobra cena; štekanje v prihodnosti?)
- Samsung Galaxy Express (kar spodobne specifikacije; vprašanje, vprašanje kako bo izkoriščen tisti "višek", ki ga ostala 2 samsunga nimata)
- Samsung Galaxy Xcover2 (ker je še odporen na vodo in prah in podobne pi**arije; slabši procesor in z njim povezano štekanje)
- LG Optimus L9 II (ker se za omenjeni denar dobi precej več telefona od Samsunga; občutek "plastičnosti" ohišja)

V oklepajih sem napisal plus in možen minus. Oseba trenutno uporablja Samsunga Galaxy Ace, ki je bil pred tem v moji lasti. Sicer človek ni neki ful zahteven (tud trenutno uporablja Mobi, a se zna kmalu prestaviti na naročnino), a ne želim, da dobi tako sranje kot je Ace.
 

jtfc_nadopustu

Zelenc'
23. jan 2014
4
0
1
Kakšna lumia, bi bila boljša. Bolj enostavnejša, pa že najslabši modeli delujejo dovolj dobro.

Očitno se ne gre za zahtevnega uporabnika.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
@jtfc, sem tudi o lumii razmišlju (jo imam tud sam), samo ne bi človeka spet obremenjeval z navajanjem na drug sistem. Pa glede na to, da ima zdej android telefon in android kitajsko tablico, naj ostane pri androidu.

@geronimo, ne vem, Xperie mi niso ne vem kaj, isto HTC-ji. Z bonom na bolhi se mi pa tud ne da za*ebavat.