Pomoč pri hujšanju

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Diete so načeloma dobre za hitro znižanje teže....se pa vedno pojavi problem 'kaj potem' (torej odprava razlogov zakaj si pravzaprav pridobil odvečno težo) se ta dokaj hitro spet povrne.

Glede ločevalne diete...meni soebno se mi zdi dokaj 'počasna' glede na dokaj veliko odrekanje..ker da v 3 mesecih zgubiš nekje 10 - 13 kil (kolikor so običajno zgubili ljudje okoli mene, ki so jo prakticirali) se meni zdi precej malo.

Ker jaz imam Dieto brez ogljikovih hidratov (torej samo beljakovine in maščobe) kjer pa 10 kil v 4 tednih ni nič posebnega (žal preverjeno na sebi) - pa še lačen nisi za povrh. Tako da....za hitro uravnovešenje samega sebe je precej boljša (sploh če si ljubitelj mesa
smile-1.gif
).

ampak kot rečeno...če po njej ne boš naredil ničesar (ni važno katera dieta) se zna zgoditi da boš dobil še en malček več kot si izgubil.
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Moj BMI je 27, ampak sem sama s sabo popolnoma zadovoljna.
Ne cutim potrebe po hujsanju, ceprav vem, da sem malo bolj okrogla/mocna,
oz. bi marsikdo celo rekel, da sem debela.
Kupujem konfekcijsko stevilko 42 in si misilim, da dokler mi bojo oblačila iz trgovine
prav, potem sem OK.

Sem pa dala skozi Montignaca in z njim zgubila 17 kg in po 6 mesecih dobila gor 5.
Ostalih 12 pa sem obdrzala se 3 leta. Potem pa redna sluzba, sedeče delo, nemožnost
rednega prehranjevanja, kaj šele jesti 5x na dan <.-- ampak to so sam izgovori.
Tko da, kot je napisala ena uporabnica: Če je močna želja, se vse da.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
smo že debatirali o tem..mislim da je dolgoročno gledano za telo mnogo boljše če se 4 - 6 tedno hrani s preobiljem beljakovin, kot da imaš leta in leta povišano telesno težo.

mislim da se bo tu vsaj strinjal.

konce koncev nobena dieta ni zdrava ! Pa tudi debelost ni zdrava....prenažiranje tudi ne...tako da.

katerremu se celo zgodi da zdrav umre
smile-1.gif
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Lp.

Meni deluje naslednje (ne hujsam):

1) redno prehranjevanje cez cel dan (4+ obrokov). Jem raznoliko hrano in se ne naziram. Ko sem poln, neham. Kar ostane, shranim za naslednji obrok ali vrzem stran. Telo se pocasi navadi taksnega ritma (pomembno je, da ta ritem vzdrzujes!)
2) veliko pijace (voda, zeleni in zeliscni caj)
3) dovolj zelenjave (raznolike) in sadja
4) beri etikete, da ti je jasno, katere (in koliko) zadeve dobis v telo
5) rekreacija!!! 5x na teden po 1 uro (npr. tek zjutraj pred zajtrkom)

Glede rekreacije je fino, da si naredis nek plan - kaj zelis doseci. Recimo, da si postavis cilj mali maraton cez pol leta. Najdes si kak program na spletu in se ga drzis. Nisem strokovnjak, ampak meni res pomaga to, da imam ritem!

Ce nimas postavljenega cilja, se ne mores drzati poti, ki vodi do njega.

Srecno, jZ
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Osebno nisem pristaš strogih diet ter neskončnih treningov, ker so to za večino ljudi prehudi ekstremi, zaradi katerih se hitro zatečejo k prvotnim navadam. Res, da je ta način zelo učinkovit, ampak kakor hitro grejo kile dol, grejo tudi nazaj gor. Ne vedno, ampak zelo pogosto.

Zato jaz zagovarjam nek splošen, zdravo naravnan life-style:
To pomeni nek relativno zdrav način prehranjevanja, t.j., da enostavno gledaš, kaj vržeš vase in da obstaja prava mera (brez nekega absolutnega odrekanja). To pomeni npr. izogibanje junk-foodu, mastni hrani in hrani, bogati s sladkorji, uživaš polnozrnate izdelke, pusto meso, svežo zelenjavo in sadje itd. Sem pa tja si še vedno privoščiš kakšno pregreho in s tem ni nič narobe, vkolikor gre za normalno količino in ti to ne postane navada.
Poleg prehrane pa je treba tudi malo migat in se rekreirat. To dvoje gre skupaj, tu ni debate. 3x tedensko po 1 urco je čisto dovolj in pa zraven en dober strečing, da se mišice sprostijo. Telesna vadba pospešuje metabolizem, ter krepi telo in duha (na kratko povedano), skratka, zelo koristna, pa tudi če je to dolg sprehod ali pa npr. obisk fitnesa.
Čedalje bolj opažam, da bi vsi (zlasti dekleta opažam) samo "nič jedli". In potem ni nobene energije, vse bledo, mlahavo, mislim, bedarija.

Sem tudi jaz dal skozi vse živo in sem nekak pogruntal, da za normalnega človega je to še najbolša varjanta in je ni tok težko furat, kot kakšno zajebano dieto. Pa tut bol zdravo je, čeprov nekateri raje žrejo vse živo in samo sedijo na svoji debeli riti, potem pa vsake kvatre udarijo dieto in trening da kri ščijejo 2 mesca, pol pa spet vse po starem in pol jovo na novo... To je pa precej nezdravo (šoki za telo) in dolgoročno mislim da ni uspešno...
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ksz

spet en kup bedarij o pravilnem hujšanju.

zdrava prehrana ( to ne pomeni 2 listka solate) ti mora postati način življenja. če se tega ne držiš do konca lajfa, potem boš vse dobil/a nazaj. simpl k pimpl.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hujšaš lahko na več načinov. Recimo lahko se matraš, pa treniraš do onemoglosti ob minimalni hrani, ter upaš da bodo kile odšle... Lahko pa se tudi zamisliš nad svojim načinom prehranjevanja in le tega spremeniš. Torej ne ješ nič manj, samo ješ drugače, bolj zdravo, bolj premišljeno. Moja teta recimo je ful shujšala (ker jo je začelo splošno zdravje matrat), pa je jedla čist normalno (količinsko) ampak je začela lepo po pameti stran dajat stvari, recimo minimalno sladkorja, maščobe, več vlaknin,...
Je pa vsekakor treba imet močno voljo, ker brez tega uspeha žal ni.

lp
Peter
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
no ce vas zanima resnicno zgubiti mascobo predlagam da si interesenti preberete tole kar sem spisal na to temo
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Citat:
Uporabnik Domen pravi:
no ce vas zanima resnicno zgubiti mascobo predlagam da si interesenti preberete tole kar sem spisal na to temo

Sem na hitro preletela... Kaj pa je to zate nizkokalorična dieta (v procentih glede na BMR)? Pa nikjer nisem zasledila KAKO izgubiti maščobo. Razen, če si samo hotel poudariti zakaj ne verjeti raznim čudežnim dietam (ne vem, če kdo dejansko jim). Sicer nisem strokovnjak na tem področju. Bo Corleone kaj več o tem povedal
grin1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
veš da bi, ampak nebom ker se svinjam ne meče diamantov. rad pomagam, ampak ne mislim tuki pisat, potem se pa oglaša folk ki nima pojma o tem in pluva po vsem.


ti pa veš kje me najdeš, če kaj rabiš
tongue-1.gif
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
to so zelili vedeti nekateri kolegi - predvsem kolegice pa sem mal pregledal net in spisal...
se pa sam tudi ukvarjam s tem...

kako izgubiti mascobo bom pa spisal ta teden... a to ne bo dieta, samo nasveti kaj je dobro za izgubo mascobe!

Kot nizkokaloricno dieto bi smatral vsako dieto, pri kateri izgubis vec kot 1kg na teden, in da se pri tem ne prehranjujes redno - vsaj na 3 ure)
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
s čim se ukvarjaš? s pisanjem butastih diet? za hujšanje ne rabiš nizko kaloričnih diet, ampak samo zdravo prehrano, majhen kalorični deficit in vadbo.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
maš prov. nisem prebral in sem sklepal na podlagi posta anamarije, da pišeš o hujšanju s pomočjo nizko kalorične diete.

no sedaj sem pa prebral in opažam, da pišeš to ( na dolg način), kar je bilo že 100x povedan. in ženske so vse to ponesreči ( če vrjamš v zobne vile), spregledale in vseeno uporabljale preizkušeni 90 dnevni plan mučenja, ups sori, ločevalno dieto.

nisi pa nič napisal KAKO zgubit maščobo.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
A ni najboljš da bi šla naprimer na mojtrener.com, pa se tam dogovorila za osebnega trenerja. Mal pogledaš po referencah pa se ti pol ni treba spraševat kaj deluje in kaj ne.
Sej konc koncev avto tut peleš na servis ko je treba ne pa da ga šraufaš sam doma.