Pomoč pri hujšanju

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Danes sem na mail dobila tole:

How to Increase Fat Burning by 30%!

A proven and simple fat loss technique that is often overlooked is water consumption. Researchers from Humboldt University, utilizing a technique known as whole-room indirect calorimetry, discovered that drinking water activates your body's natural ability to burn fat. Drinking 500 ml (16 ounces) of water in one sitting increased metabolic rate by a whopping 30%! To harness this simple fat burning technique drink 16 ounces of purified water upon waking and 5 minutes before every meal. Pant sizes will decrease.


Če kdo hujša lahko sproba in pove kako deluje.
roza.gif
 

_lily_

Pripravnik
27. jul 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
True. Pa še to je, da večina ljudi ki preveč je samo zamenja občutek žeje za lakoto.
Uh... a to je čist res al kako
confused-1.gif

Pijem veliko premalo. Če so trije kozarci v enem dnevu je to že dosežek. Pa ni važno če mam deset flaš z vodo zraven sebe
frown-1.gif
Lačna sem pa skoz....
grem ... pit ...
grin1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
za hujšanje pomaga samo eno zdravilo...manj jej
grin1.gif
...če ješ po dijetah in si ne spremeniš načina življenja, prej ali slej dobiš kile nazaj. Zato manj jej...



ne smeš uživat: Kruh, krompir, riž, vse stročnice, gaziranih pijač



to je osnova kar sploh ne smeš jest!





Zdravo za jest so samo 4 stvari: meso (lahka poješ kolker češ, najbolše na žaru), ribe, jajca, zelena solata



Lejte to je spet tabu, zato me prosim ne živga požret, ka bi blo še bolš. pa dijete gor , dijete dol. ko se odločiš da hočeš ful shujšat ješ meso, ribe, jajce, zeleno solato, garantirano če se ne prekršiš shujšaš okol 6 kil na mesec,če maš nad 10kg nad svojo idealno težo, če maš ob tem še kakšne "metabolic enhancer" pa gre še hitrej. Sam zdej se ne bom spuščal v te vode.



Če ima gdo od vas probleme z nenehno lakoto oziroma da je velikokrat na dan lačen, mu toplo predlagam da nej gre v lekarno in si naj kupi tablete BRUCIA FAM Link do razložitve . Mislim da pridejo 12€ - 14€ imaš jih pa za mesec dni, če ješ po 1 dnevno. naravno





p.s. pitje vode je precenjeno.Folk pravi da moreš pit po 5L vode na dan
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
eh, dej ga ne sekaj s takimi-da se shujša s tem, da ješ samo meso, ribe ipd., da te ne bo še kdo resno vzel (tut če nisi mislil resno). potrebno je jesti vse - torej beljakovine, ogljikove hidrate in maščobe, a v pravih razmerjih in kvalitetno. telo še kako potrebuje ogljikove hidrate (OH), ki jih dobimo večinoma s kruhom, testeninami, kosmiči, jogurti ipd, saj nam ravno OH dajejo energijo, ki jo potrebujemo za vsakdanje življenje.

beljakovine, ki jih dobimo v mesu, ribah, sojinih izdelkih, jajcih ipd. so potrebne za izgradnjo in obnovo celic in so tako nujen del prehrane. veliko beljakovin se nahaja recimo tudi v stročnicah-npr. v stročjem fižolu, leči, soji.., pa tudi v raznoraznih oreščkih, ki poleg beljakovin vsebujejo tudi koristne maščobe.

visokobeljakovinska dieta bo sicer prinesla kratkoročne rezultate, vendar pa lahko ob prevelikem uživanju beljakovin pride do zakisanja ledvic, v kolikor ne spiješ dovolj vode, ki bi to razredčila.

jesti je potrebno vse-beljakovine, OH in maščobe, pomembno je le, da jemo kvalitetno prehrano-se pravi, polnovredno, čim bolj nepredelano hrano (razna konzervirana, vnaprej pripravljena hrana je je prava sladkorna bomba), pri tem pa ne smemo zanemariti gibanja.
wink-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
zdej, na splošno težko rečem, kakšen naj bi bil kvaliteten obrok, ker je vsak posameznik drugačen in mora vsak sam ugotoviti, kaj mu paše. jaz sem se že kakšne tri leta nazaj (sprva zaradi hujšanja) začela prehranjevati po montignacu, ki v posameznem obroku ločuje OH in beljakovine, saj želodec izloča drugačne snovi za presnovo beljakovin kot za presnovo OH. Sčasoma pa sem ugotovila, da mi to tudi telesno paše, saj sem imela prej recimo precejšnje težave z želodčno kislino, ki so z ločitvijo beljakovin in maščob od OH praktično izginile. kogar zanima kaj več, si lahko prebere v knjigi od Montignaca, kjer je vse zelo preprosto opisano.

na splošno se pa skušam držat tega, da imam približno 4 obroke na dan (zajtrk, malica, kosilo in večerja), izogibam se sladkarijam (z izjemo kakšne temne čokolade), vnaprej pripravljeni hrani (razne omake, pripravljeni obroki...), beli moki oz. izdelkom iz bele moke... seveda se ne držim tega kot pijanec plota, tako da seveda včasih pride vmes tudi kakšna fruta bela ali recimo burek ali kakšna mamina slaščica. kruh recimo pečem sama doma iz pretežno polnozrnate moke, mesa razen rib itak ne jem, tako da odpadejo razne salamice in paštete ter drugi mesni izdelki.

za zajtrk imam ponavadi kruh s kakšnim namazom in jogurt ali pa raznorazne kosmiče (kosmiči addict
grin1.gif
), za malico praviloma skuta s kakšnimi kosmiči, za kosilo je pa odvisno, ali imam trening zvečer ali ne. če imam trening, so na jedilniku kakšni špageti/makaroni/riž..z zelenjavo, če pa ne, pa kakšna vegi scena/ribe z zelenjavo ali čim podobnim. za večerjo pa kakor kdaj oz. odvisno od tega, kaj je v hladilniku.

sicer je pa na netu precej strani, kjer so jedilniki in vse v zvezi s tem precej bolj natančno opisani. da ne bom delala reklame, pa piši na pm.
roza.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Pri meni je problem ta, da imam delo sedeče, telovadim pa ne. Ja vem kar kritizirajte me, sem pač lena in sovražim telovadbo, ampak to še ne pomeni da samo sedim in ležim. Zadnje čase kar veliko fizično delam (obnavljam hišo) in ker prazen žakel ne stoji pokonci tudi veliko pojem. No mogoče ne ravno veliko, zagotovo pa preveč mastno in kalorično. In to bi rada nekako uskladila, spremenila. Nekaj kilogramov sem si pridobila tudi z prenehanjem kajenja in to ravno toliko, da postava ni več ne po YUS-u ne po ISO-standardu. Sicer ni še tako kritično, da bi po obleke morala k šivilji, ampak je pa že čas da nekaj ukrenem.

Mogoče pa bo stric Montignac rešitev za moje nabiranje kilogramov.
grin1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
output mora biti morda za malenkost vecji kot input... je pa zajebano hujsanje... in ne gre tako enostavno kot se enim zdi... je tudi razlika ali si debel skozi celo zivljenje ali v enem obdobju (starejsem)... tisti ki so celo zivljenje imajo namrec zelo malo sans da shujsajo in ostanejo vitki... na zalost... ni to tok enostavno... lahko se gibljes jes po 1000000 dietah (ki mimogrede niso nujno najboljse zate, ker vsako telo je specificno) pa ne gre in ne gre...

seveda so o enostavnosti hujasnja najpametnejsi tisti ki imajo ze sedaj "idealno" tezo ali pa par kil gor (niso pa debeli)...


aja pa v veliki vecini je jojo efekt... pa cetudi spremenis zivljenje za 100% ni nujno da ti uspe...


mimogrede: obstaja operativni nacin zmanjsanja zelodca (vrvica sistem) nekdo na forumu bi lahko povedal vec o temu.... je pa to po mojem mnenju en izmed boljsih nacinov...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Saj jih večina ve, da sem to jaz, ti si biu pač samo eden izmed prvih, ki si izvedel
wink-1.gif


Naj pa te popravim, da ni samo en način, ampak so trije.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
KSZ

Če koga zanima imam Montignaca na mailu v PDF formatu, cela knjiga, pišite na PM. Tisti, ki imate kaj proti avtorskim pravicam mi dol visi.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz nisem nikoli imela problemov z težo, tudi jedla sem lahko vse in kolikor sem hotla. Potem pa je prišla sedeča služba in prenehanje kajenja in BUM. Zadelo me je kot strela z jasnega.

Sem se že priporočila za Montignaca, da vidimo če mi bo ta stric lahko pomagal oz. če bom imela dovolj karakterja. Skoz si govorim, če si imela dovolj karakterja, da si se odpovedala cigaretam in alkoholu se boš pa še hrani. Sam kaj mi pol še ostane.
cry12bpy.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
ksz
Jaz se zelo strinjam z vsemi, ki trdijo, da smo debeli zato, ker se premalo gibamo.
Namreč jaz zelo malo pojem, pazim kaj jem, nikoli ne jem po 17.00 uri, ampak vseeno ne shujšam, ker se
premalo gibam.
Delo na vrtu in po hiši ni dovolj za shujšati, treba je redno telovadit in hodit na sprehode.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
jaz bi rada slišala malo o tem ko ti z vrvico prevežejo želodec.
Kdo lahko gre na tako operacijo in ali to zavarovalnica krije.