Pomoč pri hujšanju

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
hysterical-1.gif
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
za hujšanje pomaga samo eno zdravilo...manj jej
grin1.gif
...če ješ po dijetah in si ne spremeniš načina življenja, prej ali slej dobiš kile nazaj. Zato manj jej...

ne smeš uživat: Kruh, krompir, riž, vse stročnice, gaziranih pijač

to je osnova kar sploh ne smeš jest!


Zdravo za jest so samo 4 stvari: meso (lahka poješ kolker češ, najbolše na žaru), ribe, jajca, zelena solata

Lejte to je spet tabu, zato me prosim ne živga požret, ka bi blo še bolš. pa dijete gor , dijete dol. ko se odločiš da hočeš ful shujšat ješ meso, ribe, jajce, zeleno solato, garantirano če se ne prekršiš shujšaš okol 6 kil na mesec,če maš nad 10kg nad svojo idealno težo, če maš ob tem še kakšne "metabolic enhancer" pa gre še hitrej. Sam zdej se ne bom spuščal v te vode.

Z napisanim se nebi mogel bolj strinjat. Skozi obdobje 2,5leti sem na lastni kožil prišel do identičnega spoznanja. Pred časom sem se sam sebi zdel debel in sem se lotil hujšanja preko opevane Ločevalne diete... Vse fajn.. v enem mesecu shujšam za 11kg in neham. Ker je bil prehod na dieto šok za telo in se v enem mesecu organizem ni navadil, sem se nato zredil v roku enega leta za 25kg.

Trenutno sem v fazi kjer sem v 5 tednih hujšanja po zgoraj opisanem zdravilu MANJ JEJ in sem odpravil 7kg. Opustil sem kruh, krompir, riž in testenine (mogo bi še pir sam nekak ne gre
nahrung002.gif
). Nehat še niti slučajno ne mislim, ker mi ta način prehranjevanja ustreza: Zgubljam na teži, počutim se bolš pa še krvni pritisk je občutno pado.

Še enkrat moj nasvet je isti kot od Swicha: Manj jest pa pazit ka zmečeš vase pa bo
aplauz.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz bi samo še nekaj dodala. Mene pri moji teži rešuje tudi to, da zvečer enostavno ne jem. Če je že treba jesti, potem popijem malo jogurta and that's it. Moja mami je v zadnjih mesecih počasi zgubljala težo ravno zaradi tega, ker se je navadila da po 18. uri ne je več (to je po njenem urniku cca 4 ure pred spanjem). Pomaga tudi usklajen oz. organiziran urnik, ki se ga držiš vsak dan, torej obroki vedno ob isti uri, ravno tako spanje oz. vstajanje. Odkar živim tako (služba) imam ravno obratne težave kot včasih, sedaj mi kdaj pa kdaj zmanjka tudi kakšna kilca preveč.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Mogoče imam samo srečo, ampak nikoli mi ni blo treba gledat na težo
cheer.gif

Pri svojih 173 imam nekje ok. 60-64kg, čist odvisno od obdobja v mesecu. Nikoli nisem bila na dieti. Moja "vaga" so kavbojke. Če jih ne spravim čez boke, se mal pazim v naslednjih dneh, pa je. Lahko pa zase rečem, da imam precej neurejeno prehrano. Vedno zjutraj zajtrk, pa vedno en topel obrok v dnevu. Niti ne gledam tolk kaj jem in kolk jem, ker pojem zelo malo, saj sem zelo hitro sita. Nekako sem se odvadila jest zvečer po osmi uri, če pa že, pa pade kakšen čokolino. Včas tut fast food ob dveh ponoč, ampak kdo bi se sekiral. Spijem vsaj 1.5l vode na dan (še vedno premalo, ampak že bistveno več kot včasih). Edino rekreacijo sem mal zanemarla zadnje čase, bo treba začet migat še kje drugje kot v postli
aplauz.gif
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
staro , vendar ponovno poslano
grin1.gif


ločevalna dieta tudi pomaga
evil.gif

Pomaga ja...če nadaljuješ z ločevanjem itn. Jz nism pa sem se v enem letu nazaj zredil za cirka 25kg. Raje ne jem kruha, krompirja, testenin pa riža pa so dolgoročno rezultati boljši
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Sefan pravi:
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
staro , vendar ponovno poslano
grin1.gif


ločevalna dieta tudi pomaga
evil.gif

Pomaga ja...če nadaljuješ z ločevanjem itn. Jz nism pa sem se v enem letu nazaj zredil za cirka 25kg.

tudi jaz mam podobe izkušnje z ločevalno oz. z nasploh z vsemi dietami, če se jih pol ne držiš celo življenje dobiš kg nazaj pa še kakšnega več
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Tako kot je nekdo napisal - treba je spremeniti način prehranjevanja za celo življenje, ne samo za tisti mesec ko hujšaš. Telo namreč s tem šokiramo in navadimo na "pomanjkanje" hrane, zato potem tudi vsako malenkost uskladišči za hude čase (v špehec
tongue-1.gif
(mislim da je celo naslov Montignacove knjige "Jem, torej hujšam").

Seveda to pomeni v manjših obrokih čez cel dan. In pravilna kombinacija živil. In OH-jem se niti pod razno ni potrebno odpovedati, čeprav pri meni prevladujejo mlečni izdelki in meso, zelenjava, sadje.
K vsemu temu pa seveda spada tudi redno gibanje (sama sem bolj pristašica kardiovaskularnih oblik vadbe).

Pa še to, vsake toliko časa se je NUJNO potrebno pregrešiti in si privoščiti kak hot dog, pizzo, tortico, ipd...


Deluje, preverjeno.
wink-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Jst mam 168 cm in 52 kg in sem rahlo presuha, ampak se dobro počutm. Mam tako konstitucijo, da se ne zredim tudi, če jem ful veliko. Se mi pa takoj pozna, če premalo jem, ker takoj zgubim na teži. Na hrano kar pazim, nisem pa obsedena. Če mi paše pojest kaj nezdravega si to privoščim, čeprav mi je potem ponavadi nekaj slabo, ker mi ne sede na želodec, tko da se držim tune, piščanca, solate in nekaj malega sadja. Kruh jem samo zjutraj pa še to kkašne ržene ali polnozrnate izdelke, mlečne izdelke sem skenslala, jem le še lahke sirčke. Za kosilo jem kar ornk, ponavadi testenine, rižote pa ful zelenjave. Če sem na morju se kar prekršim. Jem razne rogljičke, sladoled, tud pice, tko da ni nobene panike. 2 do 3x tedensko športam, kar je nujno že zaradi zdravja samega.

Še čike bo treba postopoma skenslat, drugač se pa ob takem prehranjevanju počutm ful dobr.
grin1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Čisto verjamem, da ločevalna dieta pomaga samo dokler se je držiš, gre namreč za hudo spremembo life style-a. Dobro pa se je zavedati, da life style, ki ste ga imeli pred in po ločevalni dieti vsekakor ni bil ok, drugače se ne bi zredili. Drugič se odločite za tak slog, ki se ga boste lahko držali do konca življenja in ki vas ne bo oviral pri vsakdanjiku. Dobro se je znebiti raznih majonez, cvrtja in nepotrebnih obedov pred spanjem in jih nadomestiti z raznimi aktivnostmi. Poznam veliko ljudi, ki so shujšali na račun tega, da so si poiskali kakšno aktivno službo, obdelovanje kakšnega vrta ali vzdrževanje hiše v popoldanskem času, letanje za otroki...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Ločevalna dieta vsekakor ni tako zdrava, kot je opevana. Človekov organizem vsak dan potrebuje določeno št. beljakovin, določeno število oh, in določeno št. maščobe. S tem, da mu na dan nekaj od tega vzamemo, pa povzročimo hujšanje. Rad pa bi videl enega strokovnjaka medicine, ki bo potrdil, da je to človekovemu organizmu prijazno....

Kar se tiče hujšanja, sem jaz poskusil že marsikaj, kot npr:
- ločevalna dieta - shujšal dobrih 20kg, dobil vse nazaj
- montignacova metoda - shujšal 15 kg, dobil vse nazaj
- fitnes / prehrana po fitness programu - shujšal 25 kg, dobil vse nazaj.
- vsak drugi dan hodil u hrib za eno uro - shujšal 15kg, dobil vse nazaj....

Skratka, ugotovitev pri vsem tem je, da če z določeno aktivnostjo težo zgubiš, potem se moraš te aktivnosti vsaj približno držat, da težo ohranjaš. Če ne, potem je vse skupaj brez veze.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jest uravnotezeno, zmerne kolicine, malo cukra in masti pa redno migat, predvsem pa v glavi postimat stvari, da se vse ce se hoce.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ja saj, življenjski slog je treba držat, ne pa ob želeni kilaži spet namesto fitnesa skočit pred TV s čipsom v roki.
grin1.gif


Jaz si ne predstavljam, da bi samo sebe mučila z ločevalnimi dietami, ker enostavno ne bi šlo. Sem se pa z leti naučila nekako poslušat želje svojega telesa. Če mi nekaj sede, potem tisto tudi pojem (v normalnih količinah seveda). Je pa zanimivo, da odkar sem se začela izogibat ocvrti hrani, le-te sploh ne prebavljam več, od olja mi je slabo pa je lahko še tako sveže.
confused-1.gif

Zato si ne zbirajte takih mučiteljskih slogov, ampak se poslužite česa bolj življenjskega.