Pomoč na kmetiji in plačilo

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
mater da bom res razmislil o alkoholikovi zadnji vrtstici....
kot da bi znal leteti v vesolje, ne bi pa znal hoditi,ker te tega niso naučili oziroma se nisi naučil.....
Poznam froce ki pri desetih letih (takoj ko dosežejo stopalke) suvereno vozijo traktor, ti pa pri 20+ ne in pri 150kkm na cesti.....

pa ti veš koliko in kaj je km?

Avto mu pustijo, ker vozi eno zjahano gajbo, ki ni vredna 500€. Traktor in pripadajoča mehanizacija je dražja-noben pameten človek je ne bi pustil v roke omejencu

Prvo opozorilo - malce lepše obnašaj. Točne situacije ne poznaš, tako kot jaz ne. Torej neprimerne komentarje prihrani zase. Velja?
 
Nazadnje uredil moderator:

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
mater da bom res razmislil o alkoholikovi zadnji vrtstici....
kot da bi znal leteti v vesolje, ne bi pa znal hoditi,ker te tega niso naučili oziroma se nisi naučil.....
Poznam froce ki pri desetih letih (takoj ko dosežejo stopalke) suvereno vozijo traktor, ti pa pri 20+ ne in pri 150kkm na cesti.....

pa ti veš koliko in kaj je km?

Avto mu pustijo, ker vozi eno zjahano gajbo, ki ni vredna 500€. Traktor in pripadajoča mehanizacija je dražja-noben pameten človek je ne bi pustil v roke omejencu
ni vredno se žalit
 
Nazadnje urejeno:

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
zajfa ne smetit
nazajna temo ker je zanimiva, mam podoben problem sicer ne s kmetijo ampak z taščo.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
kaj pa pol,
a ti tasca ne placuje, a ti njej ne???

ne vem kaj v kmetijo tasco mesas
sprasujem se.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
kaj pa pol,
a ti tasca ne placuje, a ti njej ne???

ne vem kaj v kmetijo tasco mesas
sprasujem se.gif

ne vem kaj se ti v to temo mešaš, ko kmetije še na sliki nisi videl...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
saj to meni ne gre v plajbo. na eni strani jam(b)ra kako mu je hudo po drugi pravi da bo delal na kmetiji še naprej... če je normalen in ni len (kot pravi sam) potem naj se odseli in gre nekam drugam fušat. konec koncev je kmetij kjer bi potrebovali pomočnika za tiste 2 €/uro dosti... pa še hrano in pijačo bo dobil... aja pa še traktor mu bodo pustili voziti (če zna avto bo tudi traktor)...


še vedno mislim da je zajfa samo en tipčk ki se dela omejenega revnega kmeta bogu izza hrbta in se zabava ob naših komentarjih...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
še vedno mislim da je zajfa samo en tipčk ki se dela omejenega revnega kmeta bogu izza hrbta in se zabava ob naših komentarjih...

 
Nazadnje uredil moderator:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Drugač pa žajfa..... res ne vem več ali se delaš norca , ali si morda res tak norec.
Tista s traktorjem in motorko je mal huda ker itak vsak kmečki mulo začne vozit traktor prej kot kolo. Prav tako je zaskrbljujoče zakaj ti ne zaupajo ene stare skrhane motorke.......
confused-1.gif

Saj si poljanec ,žiroec ali kar že si , sam ne delaj se norca iz nas.......
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Nam je revrni gozdar označu cca 25 smrek za posekat (kapla v morje, najvišja pr nas tam 40 metrov), prvih 7 k sva jh z bratom posekala je bla prava jeba, on motrka jest pa skira in zabijav, maju poropke, pospravljal veje pa še brez čelade, brez gojzarjev, brez hlač u glavnem čist nč gozdarske opreme.
Pol sem ga pa v gmajni uprašu, če bi mi kaj dal recimo 2 evra/uro in NIČ.
Se je potem raje šel sam jebat, da ne govorim kolk je potegnu v 14 dneh sigurno 3 jurje.
No in sem se potem odloču, da kur* te gleda ti boš tist, k boš rabu najbolj pomoč (ne bom pisal še druge probleme)
Pomagam pa tiste zadeve, k se tiče tud mene, drva je treba prpravt, sezonsko pospravlajnje mrve, u glavnem take zadeve, ....bi vsekakor večlik več delal/pomagal doma sam kaj ko so škrtune.
Pa tud zakaj bi pomagal, če ni več očetova kmetija, sedaj je od brata in on naj dela naprej kukr ve in zna, on mora poskrbet za kmetijo in starša, tako je bilo rečeno. Prepis je bil narejen letos.
Sicer pa ne bom rekel, da moram garat k pr norcih k sicer niti ne delam tolk zelo doma.
Jest si moram ustvart svoj lajf in ne čepet na te kmetiji, ker itak nikol ne bo nič mojga, hlapec pa nisem in tud suženj ne.
zmaga.gif


OFF:
No tole je ena realnost, resnica, da ne bom sam bedarije tipkal

Pa naj starc napiše oporoko, v kateri bo zapisano da dobita vsak 50-50.

Če stari noče dat polovice je skopuh in ni vreden da se še ubadaš z njim. Bejž v ljubljano,
poišči nek šiht ki te veseli in se postavi na svoje noge! Pa makar sprva v študentski sobi za 150 na mesec.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Žajfa ma že vse prepisano na brata, js pa že pakiram po malem, zdaj grem na nekaj razgovorov, ker go bom spako hočem bit vsaj 40km od doma, ker se mi zdi da se bomo manj kregali, ko pa da sem nekje blizu doma.
Kar se pa Žajfe pa žage, traktorja tiče bom rekel, da doma ko gledam sosede 95% res vsi že od malega ven vedo kak se traktor vozi, kako se žaga prime, se pa zgodo da je kak čudn vmes ko nič ne pusti tamladim. Tak, da možn je vse.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Za traktor sem siguren, da ga ne dobim medtem, ko motorko pa lahko, ampak nimam opreme.
Z navadnimi hlačami je zelo nevarno delat z motorko. Gozdarske hlače so zakon.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Ma ravno neumno ni, če imaš primerno obujo, hlače pa tudi gozdarska čelada je super zadeva za delo z žago.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
žajfa: pa brat vso gozdarsko opremo ima?
Se pravi ti v gozdu samo veje na kup mečeš, pa mogoče ketne vežeš. So te to že naučil?