Polnoletni srednješolci si odslej sami pišejo opravičila

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.272
113
Opravičilo za kaj? Odsotnost od pouka? Od pismenega preverjanja znanja?
Opravičilo je samo znanje. Neadostno pa vse do odlično? Kolikor pač zna.
Vsi se hvalite in govorite o sližbah brez delovnega časa ali na domu, glavno da je delo OPRAVLJENO.
Šola je isto. Ni treba hodit, če si genij in znaš vse. Vsaj pouka ne motiš in se ne matraš pri poslušanju nezadostnih odgovorov!
Moja je samo enkrat dobila od mene opravičilo za v šolo. Ampak je prej imela petko zaključeno!
Če ta stari ne znajo med šolo pomagat, ne znajo tudi službo z minimalcem zrihtat, kaj šele tako z službeno plačanim frizerjem.
Al smo pametni. Pol k je vsega konc :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
nevednež: teoretično si zelo jasno napisal, kako bi naj bilo, in tako si verjetno vsak starš predstavlja kak bo naredil če bo treba itd. No kako pa bo, pa boš potem napisal, drug let ali kdaj se že pri vas konča srednja šola. ;)
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
nevednež: teoretično si zelo jasno napisal, kako bi naj bilo, in tako si verjetno vsak starš predstavlja kak bo naredil če bo treba itd. No kako pa bo, pa boš potem napisal, drug let ali kdaj se že pri vas konča srednja šola. ;)

No, tako bo pri nas v praksi, če ne bo tako kot smo se dogovorili.
Stanovanje že čaka (majhno,uradno dvosobno, v prvi vrsti namenjeno bivanjem med študijem - lokacija bližina večine fakultet (kljub temu da smo od centra mesta oddaljeni 15km) in kasneje za začetek samostojnega življenja brez pametovanja ''starcev'')
SŠ bo zaključil čez dve leti.

brane_new
Če leti na mene:
Delovno mesto ki zahteva fizičen napor in bo plačano z minimalcem bo ''ata'' po potrebi odprl v okviru ''družinskega podjetja'' ekstra za njega.
Vso pomoč ki jo potrebuje v šoli, učenju mu je na voljo. Samo najprej mora pokazati kaj je sam osvojil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
LOL, maš dodatno stavnovanje, imaš podjetje da lahko to vse nudiš, pod pretvezo "samostojnosti za sina"... c c c. Jaz bi se tudi tako osamosvajal v tistih časih. To je šele spodnašanje... mislim, a si prebral za seboj?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
A si prebral kaj je napisal..in potem kak drugi spodnašajo otroku in jih razvajajo. To kar je napisal so sladke sanje večine mularije, da ti ati zrihta stanovanje in službo. Kaj češ lepšega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
sajkek

Ne rabim brati za seboj, ker vem kaj napišem.

A misliš da meni to padlo z neba? Nekateri smo štartali iz 0, nule, podna. In nismo bili v mama hotelu do 30-ega. In nakup ter obnova stanovanja ter kasneje nakup in obnova stare hiše, oboje pa je v renoviranem stanju manj vredno kot garsonjera v LJ, si jaz ne štejem za nek hud dosežek/standard v življenju ki si ga zaposlena oseba z povprečno plačo nebi mogla privoščiti. Kdor pa sam ni privatnik, pa tudi le-tega nima pravice sodit. Sprobaj si, potem sodi.

Če praviš da je spodnašanje da otroku ponudiš stanovanje za katero ne rabi plačevat najemnine, potem OK, je to spodnašanje. V mojem pogledu je to NAGRADA za uspešno zaključeno šolanje. Jaz želim da se čimprej osamosvoji in gre. Na svoje. Kjer ni ''tastarih''. Omenjeno stanovanje v katerega si se tako zataknil je pa bistveno premajhno za normalno življenje družine, ko/če jo bo imel. Vem ker smo si to sprobali.
Tudi službo mu lahko ponudim če bo želel, sicer pa si želim da si zaposlitev poišče v drugem podjetju, kjer bo delal in poklicno napredoval v poklicu kateri ga veseli in za katerega se šola. Takega delovnega mesta mu jaz ne morem ponudit.

ps: imam dva otroka. Mlajši se bliža zaključku OŠ. Za oba pa veljajo ista pravila.

Hanzi
Obstajajo tudi takšni privatniki (in poznam jih veliko), ki imajo še ženo na plačilni listi. Delovno mesto fikus. No, jaz fikusa nimam zaposlenega, žena hodi v službo (pa ima 4-izmenski delovnik), ampak jo delo ki ga opravlja veseli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Pa se zavedate, da se pregovarjate okoli zadeve, ki obstaja že leta. Tudi mi smo lahko prepovedali staršem vpogled v ocene, če smo hoteli. Pa nam večini ni to prišlo na misel, sej ni blo kej skrivat. Problem bo, ker bodo sedaj iskali ekstra soglasja in se bodo še bolj zbirokratizirali. Podobno, kot sem podpisoval, da mi lahko mulca pregledajo za uši v vrtcu, bo zdaj kao men 18 letnik podpisoval soglasje, da bom lahko videl ocene. Bulšit, jest tega soglasja ne potrebujem, sploh, če sem doziral odgovornost in svobodo pravilno. Pri 18tih je otrok odrasla zase odgovorna oseba in prav je tako. Če lahko vozi avto, si lahko pa še izostanek opraviči. Hotel mama bo pa točno toliko časa, kot bo status in nič več. In ja, poznam jih kar nekaj, ki so to naredili.
 

B81

22. jul 2007
34.520
8.963
113
Ce bi jaz doma prepovedal vpogled v OS, bi najprej imel odtis dlani na obrazu in nazaj bi gledal. Kako je danes, ne vem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
nevednez

nikjer nisem napisal da je tebi padlo z neba. Tvojim otrokom bo. Kar me seveda ne moti, moti me, da pišeš, da to ni razvajanje. Je. Pač neke vrste.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ce bi jaz doma prepovedal vpogled v OS, bi najprej imel odtis dlani na obrazu in nazaj bi gledal. Kako je danes, ne vem.
O tem govorim, je pa res, da moja mat takrat ni imela več kakega interesa se svaljkat po šoli, pa klofute se 18 letniku tud več ne upali, če je to takrat še potrebno, je zajeb že zdavnaj narejen.. Enostavno je blo rečeno, če ne boš šole delal, greš lepo najprej v vojsko pol pa na šiht in to je to. Je pa bil primer pri nas, ko je šlo za posesivnega očeta in je eden od dijakov dal prepoved takoj, ko je bil star 18. Ta hip precej uspešen računalniški inženir, tako da skrivanje neuspeha ni bil motiv, se je pa seveda dalo in to ni nič novega. Seveda je sedaj en to prebral in je ratala cela novinarska štorija okol že obstoječe stvari.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.357
5.867
113
pri taščici
Sploh ne vidim težave v tem da bo po končani SŠ dobil ključe stanovanja (in šop položnic) in s tem izgubil ključe hotela mama.
Veliko bolje ta varianta, kot pa hotel mama do smrti, po smrti mu bo pa itak pripadala nepremičnina.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
Sploh ne vidim težave v tem da bo po končani SŠ dobil ključe stanovanja (in šop položnic) in s tem izgubil ključe hotela mama.
Veliko bolje ta varianta, kot pa hotel mama do smrti, po smrti mu bo pa itak pripadala nepremičnina.

šop položnic...čejih ne plačuješ, jih bo pa ata :evil: poznamo take.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Seveda je razvajanje. Stanovanje ...
Sposoben otrok si bo našel službo in v nekaj dneh tudi stanovanje. Sploh trenutno, ko je služb več kot dovolj in tudi plače postajajo solidne. Za tiste, ki hočejo delati in nekaj znajo delati (ne nujno, da znajo zaradi dosežene formalne izobrazbe).
Bolj kaže na nesposobnost staršev, da se z otrokom srečajo iz oči v oči in mu rečejo, da naj se znajde. Pa mu dajo ključe, da gre iz hiše, ker jih je premalo v hlačah, da bi ga vrgli ven, če si to zasluži.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Seveda je razvajanje. Stanovanje ...
Sposoben otrok si bo našel službo in v nekaj dneh tudi stanovanje. Sploh trenutno, ko je služb več kot dovolj in tudi plače postajajo solidne. Za tiste, ki hočejo delati in nekaj znajo delati (ne nujno, da znajo zaradi dosežene formalne izobrazbe).
Bolj kaže na nesposobnost staršev, da se z otrokom srečajo iz oči v oči in mu rečejo, da naj se znajde. Pa mu dajo ključe, da gre iz hiše, ker jih je premalo v hlačah, da bi ga vrgli ven, če si to zasluži.

Ti boš to naredil?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Najstarejši se je nekaj mesecev pred redno končanim magisterijem sam odselil. Konec koncev ni imelo smisla več zavračati ponudb za službo. Ostali še niso konec rednega šolanja.
Neke stvari je potrebno rešit veliko veliko prej kot pri dobrih 20-ih letih starosti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Se strinjam. Sam če je oče poln in je že prej svoje otroke vzgajal po sistemu "nič ne pade z neba" vseeno pri pomoči, kot je stanovanje, ne vidim razvajanja.