Polnoletni srednješolci si odslej sami pišejo opravičila

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
In? Srednja šola ni obvezna. Kdor noče so mu vrata na stežaj odprta.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
A potem šole ne smejo sporočit staršem da hodi ljubi sonček hčerkica vsa zadeta od konoplje k pouku?
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Meni je pa to ok. Dober poskus navajanja otrok na odgovornost ter mogoče selekcija preden gre masa študirat ekn, fdv, itd... Jaz bi to prestavil na 2. letnik razen na opravičevanje odsotnosti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Meni je pa to ok. Dober poskus navajanja otrok na odgovornost ter mogoče selekcija preden gre masa študirat ekn, fdv, itd... Jaz bi to prestavil na 2. letnik razen na opravičevanje odsotnosti.

A bejž no? V srednji šoli si za učenje odgovornosti že vsaj 10 let zamudil. In je čist vseen qrc kakšna so pravila v šoli (glede na to da jih verjetno doma ni bilo).
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz
bebavost do konca.
starši ne smejo tega, pa onega pa tretjega....
potem pa naj država financira in vzgaja froce. Vso mularijo v internat, pametnjakoviče iz raznih ministerstev in poslance pa za njihove vzgojitelje, financerje in paznike
 
5. apr 2015
1.335
691
113
A bejž no? V srednji šoli si za učenje odgovornosti že vsaj 10 let zamudil. In je čist vseen qrc kakšna so pravila v šoli (glede na to da jih verjetno doma ni bilo).

No ja, se mi zdi, da večina otrok meni, da so ocene za starše, ne za njihov dobrobit v življenju. Predvsem krivda staršev in vzgoje in selfijev in in in ........
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Selfijev 20 let nazaj ni bilo pa smo tudi zbirali ocene. To je bila naša "služba". Danes ni nič drugače. Pomembnost je primerna starosti in statusu...

Jaz pozdravljam to da polnoletni sami odločajo. Očitno je treba zakonsko rešiti to, da se starši ne vtikajo.predolgo v zadeve svojih otrok. V 4. Letniku ocene, pol.je še cel faks in čez 10 let bodo mrbit sami hodili na razgovore za službe, brez mamic (in ockotov, seveda), ki jih bo odraslo šolanje prisililo in naučilo, da naj se ne mešajo, kjer jim ni.mesto. Država je ponavadi slab vzgojitelj in učitelj na sploh, ampak žal zna biti pri nas res, da vseeno boljši v tem.konkretnem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Sem za, vendar kakršnokoli neupravičeno izostajanje in s tem pisanje opravičil ali negativne ocene pri konferencah, je takoj sankcionirano z izključitvijo iz šole in možnostjo starša, da otroka "vrže" iz bajte. Brez debate, brez socialnih služb itd.
Pa da vidimo koliko bo brezdomcev in problematikov, bo država hitro skužila, da je bolje in cenenje, da so "odrasli" pod nadzorom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Mare77
I

Izbrisan uporabnik #488

Tak to je, ko postaneš polnoleten...

Treba se je zaveda, da srednja šola ni obvezna... delaš, kar hočeš, sploh po 18. letu...

Če seveda ni papirja, da si napredoval (en kiks je dovoljen), tudi izgine dolžnost preživljanja s strani staršev :)

Pa bo treba na šiht in se sam preživljat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Sem za, vendar kakršnokoli neupravičeno izostajanje in s tem pisanje opravičil ali negativne ocene pri konferencah, je takoj sankcionirano z izključitvijo iz šole in možnostjo starša, da otroka "vrže" iz bajte. Brez debate, brez socialnih služb itd.
Pa da vidimo koliko bo brezdomcev in problematikov, bo država hitro skužila, da je bolje in cenenje, da so "odrasli" pod nadzorom.

Zdaj ni nič drugače. Kdo.pravi da je treba 18letnika preživljati, razen če se REDNO šola in ima tak status. Starš pa davčne olajšave. Drugače so vrata. pa nobenih debat pa csdjev. Koliko bo brezdomcev, ne prav veliko, brez skrbi. Mularija izsili, kar lahko, kar ne more se bo pa.prilagodila spet na kaki drug način, kot vedno. Tako pač človek.deluje. Na cesti bodo samo tisti, ki so v tem videli manjše zlo. Je.pa.pptem spet na.mamici pa ociju, da vrata pokažeta, tle je problem vedno bil in bo še naprej.
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Tak to je, ko postaneš polnoleten...

Treba se je zaveda, da srednja šola ni obvezna... delaš, kar hočeš, sploh po 18. letu...

Če seveda ni papirja, da si napredoval (en kiks je dovoljen), tudi izgine dolžnost preživljanja s strani staršev :)

Pa bo treba na šiht in se sam preživljat.

Noben kiks ni dovoljen.
Zakaj:
Ker je to edina ''sončkova'' obveznost ki jo MORA izpolnit. Izgovorov za nenapredovanje ni.
Pa dokler mu starši financirajo šolanje, imajo defacto tudi vpogled v njegove ocene - sicer verjamem, da v normalnih okoliščinah in normalnih družinah ne bo probema z sončkovim dovoljenjem staršem za vpoged v njegove ocene...
Drugače lahko kar naslednji dan po praznovanju 18-ega rojstnega dneva kar spakira kufre in naj ga vzdržuje in plačuje šolanje tisti nadrogiranec, ki si je zmislil takšne nebuloze ...