Polnoletni srednješolci si odslej sami pišejo opravičila

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Po drugi strani pa obstajajo neki predlogi, da bi se polnoletnost dvignila na 21. let, ker se do takrat možgani razvijajo...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
nekaj v to smer imajo že ponekod v svetu.
nekje cello 24 let , če se ne motim.
ampak je menda samo delno. do te starosti ne mores nabaviti alkohola , orožja ipd jajc
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ni problem, da si sami napišejo opravičilo.
Problem je v tem, da socialna služba in še kakšna, ne upošteva vedno, da je otrok polnoleten in odgovoren sam :)
Pač odgovarjajo za sebe in svoje znanje. Starši želijo samo dobro. In en vem, Nismo vsi Antoy Quin, ki je pri 80 in še nekaj imel otroka.
Če zafura svoj život, zafura tudi od tastarih. Enim strašem pač ni vseeno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.401
9.143
113
Pozabljate, da zakoni in pravila so za problematike. Tisti ki imajo družine porihtane itak ni problemov načelno.

Tiste razsute družine pa vedno laufajo po robu, ali ekonomskem , ali moralnem, ali po rabi zakonja. In ponavadi potem rata še bolj problem .
Kategorično lajat, češ ga bo pa mati ven "fuknla" ne rešiš nič, samo še en socialni problem več in potencialni kriminalec ali narkoman. Simple.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.401
9.143
113
Noben kiks ni dovoljen.
Zakaj:
Ker je to edina ''sončkova'' obveznost ki jo MORA izpolnit. Izgovorov za nenapredovanje ni.
Pa dokler mu starši financirajo šolanje, imajo defacto tudi vpogled v njegove ocene - sicer verjamem, da v normalnih okoliščinah in normalnih družinah ne bo probema z sončkovim dovoljenjem staršem za vpoged v njegove ocene...
Drugače lahko kar naslednji dan po praznovanju 18-ega rojstnega dneva kar spakira kufre in naj ga vzdržuje in plačuje šolanje tisti nadrogiranec, ki si je zmislil takšne nebuloze ...

Ja in tako bi ti naredil.. ja kar na cesto bi ga poslal. Bi te rad videl pri svojih otrocih... Poznam dosti pametnih ki tako govorijo kot ti pišeš, naredil pa ni noben tega.
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.954
113
Seveda ni, ratn tam, kjer starsi vse zapijejo. Normalni starsi ne naredijo tega in iscejo nacine za pomoc otroku.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Bla bla. Meni je fotr to naredil. Se danes sem mu hvaležna. Če ne bi, bi ga srala se naprej. Ker bi pač lahko. Danes bi bila pa kot 30 mojih sošolcev na jamru, da služb ni, plače zanič, država jemlje, tajkuni kradejo, direkt iz žepa bržkone pa ne vem kdo je še vse kriv, da se ne pove na glas, da so sami navadni paraziti. Dobi več kot zasluži, ali sociale ali se vedno ljubeči starši, ki razumejo in imajo radi financirajo. To je fail od staršev. Pa čeprav pod pretvezo skrbi. Na koncu je otrok, ki ne zna zase poskrbeti kaj šele za svoj podmladek oziroma da bi ga naučil, da se parazitov ne tolerira. Mulo ni nič manjši invalid kot tisti, ki ima nasilnega pijanca za očeta in živčno razvalino za mat.

Je pa seveda to s strani staršev druga najlažja stvar, takoj za odkritim zanemarjanjem. Rit odnašat je pač prav tako zanemarjanje, pa čeprav je servirano drugače.

P.s.
Misel, da bi bilo na cesti ne vem koliko otrok, pa tudi pove, da imate svoje otroke za navadne debile. Čeprav vmes na veliko ponavadi poslušamo o raznoraznih dosežkih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in nacek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.401
9.143
113
kaj ti je naredil, imela si slabe ocene, ga srala okol, pa te je ven vrgel? in potem si se čudežno postavila na noge? Ali si narobe predstavljam zadevo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Upam, da bom imel jajca (otrok pa kaj denarja) da bom otroku po 18 letu starosti zaračunal najemnino, sploh če ga misli kaj "srati" v življenju.
Hotel mama pač ne bo zastonj do 30+. Bo ata hitro izklopil wifi pa še kaj...
učiva jih že sedaj, da stvari niso zastonj in da ni samuumnevno da denar kar leti v denarnico ob vsakem praznovanju, uspehu. Je treba kdaj tudi denarnico odpreti. Tako smo se hitro zmenili, da poletni tabor plačamo vsi enako. 1/3 jaz, 1/3 mami, 1/3 otrok. pa čeprav ima samo 6 oziroma 9 let.
In sta se imela lepo. Seveda pa bosta enkrat ta denar dobila po vsej verjetnsoti nazaj s "poštenimi" obrestmi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja sajkek, v biti je bilo tako. Ven me ni postavil, ker sem "čudežno" uspela v dveh mesecih narediti to, kar prej v dveh letih iz seveda "objektivnih" razlogov nisem in je status ostal, s tem pa olajšava in dokazilo, da sem dejansko nekaj naredila. Ne samo lapala. Če ti rečeš temu, da mi je kuzla v rit skakala, čudež, pa tudi prav. Bi pa me, brez pardona. Stara šola je znala tudi težke odlocitve sprejemati. Bi bilo bistveno lazje vreči vame v ekvivalentu par sto evrov na mesec pa kriviti vse okoli, zakaj z mano se vedno nič ni.

In pa seveda je človek očitno kljub vsemu imel vec zaupanja vame, kot jih imajo starši danes do svojih otrok. Dejansko ni verjel, da če sem ze rahlo lena pa hvatam krivine, da sem toliko glupa, da bom šla na ulico živeti. Ne vem, a če bi vam kot 18letnikom npr kufre pred vrata postavili, bi si mislili, o kako fino? Bi resnična grožnja, da se to lahko zgodi, vas res pustila hladne?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Da si polnoletni srednješolci sami pišejo opravičila ni noben problem. Vse je odvisno od razrednika. Resno opravičljiva je tako ali tako samo odsotnost zaradi bolezni, tam pa ima vso pravico zahtevati opravičilo od zdravnika. Enako kot za bolniško odsotnost v službi. Na nekaterih srednjih šolah je tako, da opravičil staršev praktično ni. Torej tudi lastnih ne bo. Je pač moral prinesti nekaj od neke "uradne" institucije, kluba itd ...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
ojoj, soncki. nam je bilo navadn, da ti je sosolka v srednji solo napisala opravicilo. tudi nalogo naredila in kaksen test pisala namesto tebe. ;)
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Ja in tako bi ti naredil.. ja kar na cesto bi ga poslal. Bi te rad videl pri svojih otrocih... Poznam dosti pametnih ki tako govorijo kot ti pišeš, naredil pa ni noben tega.

Za druge nevem, kak doma razvajete svoje sončke in jim dajete podtuho, pri nas doma tega ni. Glede na to, da je imel proste roke pri izbiri srednje šole, brez da bi mu ''tastara dva'' vsiljevala kaj naj bi bilo dobro za njega, bo to moral uspešno opravit. In glede na to, da želim za investicije (kar šolanje otroka definitivno je) povratne informacije, si jemljem pravico za vpogled o njegovih ocenah ter prisotnosti v šolskih klopeh za celotno trajanje šolanja. In opravičil si sam ne bo (pod)pisal, kot mu tudi jaz ne bom napisal opravičila če nima tehtnega razloga (npr. zdravstnega).

In ja, v našem gospodinjstvu so pravila jasna. Zanj velja, da je šola na prvem mestu, potem dolgo ni nič, potem so šele ostale zadeve. Dosežen uspeh na koncu letnika mora biti takšen da je letnik opravljen, torej v razponu od zadosten do odličen (meni je vse enakovredno), otroku pa je bilo razloženo, da bo od doseženega uspeha odvisno ali se bo lahko vpisal na fakulteto na katero se bo morda želel vpisati po zakjučku SŠ (če se bo sploh odločil za nadaljevanje šolanja).

Sledita dva scenarija ki sta bila predstavljena otroku:

1.
Za neuspešno dokončano šolanje ga bo ''fotr'' nagradil z službo na minimalcu, po dopolnjeni polnoletnosti sledi tudi selitev v stanovanje z plačilom stroškov ter tržne najemnine fotru in povračilo stroškov nedokončanega šolanja.

2.
Za uspešno zaključeno šolanje (ko sam reče, da šolanja ne bo več nadaljeval), sledi zaposlitev in odselitev v stanovanje brez plačila najemnine fotru. 24-urni servis Hotel Mama pa zapira vrata.

Otrok se tega zaveda in dobro ve, da besedo držim in kot trenutno kaže, se bo odvijal 2. scenarij.

Tako pač je. Tudi ''tastara dva'' trdo delata da otrokom omogočita, da imajo (lahko) več in hkrati boljšo popotnico, kot so imeli sami pri njihovih letih ko so odšli ''na svoje''
 
  • Všeč mi je
Reactions: bula in Hanzi