Polnilne postaje za vozila na alternativni pogon

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hmmm. Bo treba iti pogledat.

Menda je tudi pri Bauhausu na Rudniku, zraven Leclerca, tudi postavljena ena.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a so mogoče dans zjutri eno postajo montiral v city park parkirni hiši?
Sem samo bolj na hitro videl, pa mi je zgledalo nekak tako, pa neki kabli so takrat še visel ven.
Se pa nahaja nasproti glavnega vhoda, tam ko hot doge delajo.

Eto:



Menda je otvoritev naslednji teden, naj pa bi tudi dali table, da sta parkirni mesti rezervirani za električna vozila.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Otvoritev je po novem letu
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Cool
smile-1.gif
hvala za info! Je pa ena Schuko in ena Mennekes vtičnica.

Sem pa našel polnilno postajo pred Bauhausom na Rudniku, vendar pri obeh polnilnih postajah (Citypark in Bauhaus) vidim en problem. Obe sta postavljeni na premium lokacijah, torej tik pred vhodom. To npr. v Avstriji ne bi problem, v balkanski Sloveniji pa sem skoraj prepričan, da bosta parkirni mesti stalno zasedeni z navadnimi avtomobili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
http://www.petrol.si/povej/ali...jo-tipa-chademo

Ali si vozniki električnih vozil lahko obetamo hitro polnilno postajo tipa Chademo?

Citat:
Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za vprašanje. Pri Petrolu planiramo postavitve hitrih polnilnic s CHAdeMO priključkom, ki omogoča polnjenje v režimu "Mode 4" po standardu IEC61851-1, v javni infrastrukturi. Priključki za tak način polnjenja morajo biti skladni po standardu IEC62196-2.
Za sedaj se še nismo odločili glede konkretnih lokacij, ker tovrstne aktivnosti planiramo za prihodnje leto.

Lep pozdrav,
Sebastijan Lubej
Področje investicije
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a so mogoče dans zjutri eno postajo montiral v city park parkirni hiši?
Sem samo bolj na hitro videl, pa mi je zgledalo nekak tako, pa neki kabli so takrat še visel ven.
Se pa nahaja nasproti glavnega vhoda, tam ko hot doge delajo.

Eto:



Menda je otvoritev naslednji teden, naj pa bi tudi dali table, da sta parkirni mesti rezervirani za električna vozila.

Sem se danes ustavil v CityParku in sta bili parkirni mesti že pobarvani zeleno in začuda, kljub temu, da je bilo polno avtomobilov, sta bili obe parkirni mesti nezasedeni. Otvoritev naj bi bila 16-tega tega meseca, edino malo je nerodno, ker boš menda moral v zgornje nadstropje CityParka, na informacije, po kartico za aktivacijo postaje. Kar zamudno. Nekatere polnilne postaje, kot npr. v Kamniku ali Kopru so Plug&Charge.
 

Dr.Rugelj

Pripravnik
29. dec 2008
254
0
16
Torej če se kdo razume v tole čudo imam eno vprašanje. V vukojebini, pozabljeni od boga in države, kjer je povprečna starost avtomobila nekih 12let, so nam postavili takole črpalko. Zadeva je plug&charge. A je varianta da si kupim reducir iz črpakle, 7polni vtikač in šuko vtičnico na drugi strani, da če že v vsem času ni bil napolnjen niti en avto, lahko vsaj posesam karavana tam dol, ali pa če bi bilo potrebno opravim kako reč za katero je potrebna elektrika? Neumno se mi zdi da so nam vzeli dve parkirni mesti ki sta sedaj kar precej nezasedeni (največkrat parkiram sam) in da je črpalka popolnoma neizkoriščena.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Dr.Rugelj pravi:
Torej če se kdo razume v tole čudo imam eno vprašanje. V vukojebini, pozabljeni od boga in države, kjer je povprečna starost avtomobila nekih 12let, so nam postavili takole črpalko. Zadeva je plug&charge. A je varianta da si kupim reducir iz črpakle, 7polni vtikač in šuko vtičnico na drugi strani, da če že v vsem času ni bil napolnjen niti en avto, lahko vsaj posesam karavana tam dol, ali pa če bi bilo potrebno opravim kako reč za katero je potrebna elektrika? Neumno se mi zdi da so nam vzeli dve parkirni mesti ki sta sedaj kar precej nezasedeni (največkrat parkiram sam) in da je črpalka popolnoma neizkoriščena.


bonk.gif



Pa še kabel potegni k sebi domov za kalorifer pozimi,poleti pa za klimo.


Mogoče se postajo gradijo zato da bi mogoče ščasoma zaživeli električni avtomobili, tisti med prvimi jih pa celo zastonj polnijo. To mora boleti soseda ko on plačuje za tank, sosed z električnim avtomobilom se pa vozi gor pa dol zastonj
hysterical-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Se strinjal z lost1, vsekakor pa ne moreš na 7 polni Mennekes priključek kar priključiti Schuko vticnico, ker se faze in nula aktivirajo sele ko se polnilna postaja in avto skomunicirata preko EVSE protokola.
P.s.: Kje pa se nahaja ta polnilna postaja, če smem vprašati?
 
Nazadnje urejeno:

Dr.Rugelj

Pripravnik
29. dec 2008
254
0
16
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik Dr.Rugelj pravi:
Torej če se kdo razume v tole čudo imam eno vprašanje. V vukojebini, pozabljeni od boga in države, kjer je povprečna starost avtomobila nekih 12let, so nam postavili takole črpalko. Zadeva je plug&charge. A je varianta da si kupim reducir iz črpakle, 7polni vtikač in šuko vtičnico na drugi strani, da če že v vsem času ni bil napolnjen niti en avto, lahko vsaj posesam karavana tam dol, ali pa če bi bilo potrebno opravim kako reč za katero je potrebna elektrika? Neumno se mi zdi da so nam vzeli dve parkirni mesti ki sta sedaj kar precej nezasedeni (največkrat parkiram sam) in da je črpalka popolnoma neizkoriščena.


bonk.gif



Pa še kabel potegni k sebi domov za kalorifer pozimi,poleti pa za klimo.


Mogoče se postajo gradijo zato da bi mogoče ščasoma zaživeli električni avtomobili, tisti med prvimi jih pa celo zastonj polnijo. To mora boleti soseda ko on plačuje za tank, sosed z električnim avtomobilom se pa vozi gor pa dol zastonj
hysterical-1.gif

Ne gre se za fovšijo, ampak se gre zato, da iz stolpnice, iz 11 nadstropja, je precej nerodno spustit kabel na parking, ki je od objekta oddaljen v optimalnem primeru še 30m. Hec je da je pumpa normalno prazna in tudi če bi se uporabljala tistih 10minut, da človk posesa garo, nebi nobenga ubilo. Sej na bencinski dandanes človek tudi kupi bencin za kosilnico al pa agregat, ne pa izključno za prevozna sredstva. Nekako ne vidim bistvene razlike med enim in drugim.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Se opravicujem za off topic, ampak tudi mene zanima kje je ta vukojebina z vsaj 11 nadstropno stolpnico??
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Eto še neuradne otvoritve polnilne postaje v CityParku. Leaf in Ampera sta bila prva avtomobila priključena na delujočo polnilno postajo:



ID kartico, za kavcijo 10 EUR, dobite na Info točki CityParka in jo lahko obdržite za bodočo uporabo, tako da vsakokrat naslednjič, ko pridete na polnilno postajo, samo prislonite ID kartico in avto se polni.

Eto, sem jo vnesel na zemljevid: http://www.elektro-crpalke.si/1/Polnilna-mesta/PregledCrpalke.aspx?ID=93
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Eto še neuradne otvoritve polnilne postaje v CityParku. Leaf in Ampera sta bila prva avtomobila priključena na delujočo polnilno postajo:



ID kartico, za kavcijo 10 EUR, dobite na Info točki CityParka in jo lahko obdržite za bodočo uporabo, tako da vsakokrat naslednjič, ko pridete na polnilno postajo, samo prislonite ID kartico in avto se polni.

Eto, sem jo vnesel na zemljevid: http://www.elektro-crpalke.si/1/Polnilna-mesta/PregledCrpalke.aspx?ID=93

vidim da redno uporabljaš, danes je bila tudi tvoja tam, ne (okoli poldneva)?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Samo danes dvakrat
smile-1.gif


Dopoldne sem peljal punci k babici potem sem šel v CityPark (BTC), kjer sem nabiral material za predelavo španskega EVSE-ja, čez dan sem ga predelal, da zdaj dela, kot mora, torej s 16A, proti večeru sem šel pa še v Spar-ovo restavracijo na pozno kosilo, zvečer pa po punci h babici.

Lokacija je res 1A.