Polnilne postaje za vozila na alternativni pogon

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik zokinjo pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik zokinjo pravi:
Mennekes kabel, ki bi ga lahko priključil na C Zero direkt? Koliko pa stane in kje se ga dobiti?
To v bistvu pomeni, da bi lahko na vseh teh novih postajah, ki ji bo Elektro postavljal uporabljal tudi ta kabel? Hmmmm.
Vseeno bom rabil po tem za Shuko 16 A in super bi bilo imeti se hitri polnilec Chademo v prtjazniku. Pol si pa ze upam na morje iti tudi s tem avtom..
smile-1.gif

Zdajle sem ga dal ravnokar prvic polnit (na dudo) in nekaj se je zacelo v avtu pretekati.. najbrz kaksna hladilna tekocina za baterije. Upam, da mi ne bo skurl napeljave al pa stopilo vticnice ze tole prvo polnjenje.
Naslednji miniprojekt je itak polnilna postaja doma. Tri fazni tok imam ze na omarici ob podstrešku (beri parkirišču) pred hišo.
Ali moram na kaj še posebej paziti?

Thx,
Lp

http://www.ebay.com/itm/Electr...170908213424%26

Lahko se zmeniva, da vzameva 2, ker za drugega je poštnina le dodatnih 5 GBP.

Ali kar kupim dva in se dobiva, ko ju dobim ter poračunava? Javi prosim... Lp, Z

Imaš ZS.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne vem
d055.gif


Trenutno razmišljava v smeri 16A EVSE mobilne enote. S tvoje strani verjetno še ni nič novega, nekaj bo še Zokinjo preveril, če ne drugega, bova vzela tisto špansko varianto, ki sem jo našel.
 

Zelenec

Pripravnik
Tale švicarska Chademo postaja stane 15.200€ + DDV brez dostave, čakalna doba 2 do 3 mesece. :O

copy paste pisma:

Dear David,

Thank you for your interest in our product. move&charge CHAdeMO (MFC) costs EUR 15200. The price is excluding VAT and transport costs. We deliver ex work (Incoterms). Delivery time is 8 to 12 weeks.

If you have further questions, or if you are interested in a quote, please feel free to contact me.

Kind regards,

Helene
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Nekaj sem hodil okoli Sparkasse LJ...nasproti Mercatorja v Šiški...in zgleda da bodo imeli direktno pri vhodu polnilno postajo...tako da če bo šel kdo z elektro avtom na shoping v Mercator ga vmes lahko še tam dofila...je pa še v izgradnji, sam pomoje bo kmalu v uporabi ker zadeva je že postavljena.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto polnilne postaje še v izgradnji:



Na levi strani ima Mennekes priključek, na desni pa, pod pokrovom, Schuko. Vsaj toliko sem otipal in pogledal na net.

Je pa polnilna postaja na parkirišču za stranke za Sparkasse, tako da me zanima, ali bodo pustil, da bomo zapeljali tudi mi, ki ne bomo prišli kot stranke.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, Mennekes -> J1772 32A, 5 metrov:



Še link:
http://www.ebay.com/itm/Electr...170908213424%26

Na sliki na linku na Ebay-u je 16A (2.5mm2) kabel, za isto ceno dobiš 32A(6mm2) kabel, ki je malenkost debelejši. Sam sem vzel 32A, da sem futureproof. 2013 Nissan LEAF bo imel 32A polnilec, domnevam pa, da bo Volt/Ampera naslednje generacije tudi imela tak polnilec.

Eto, sem jo stestiral na polnilni postaji v Kamniku, ki ima priključka za dve vozili:

 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
V Avstriji ima skoraj vsak nakupovalni center polnilno postajo za električna vozila. Tole je posneto pred SudPark-om:




Zraven MediaMarkta je prodajalec Renault-ov, ki ima postavljeni 2 Mennekes polnilni postaji. Obe sta bili zasedeni. Ena z Citroenom C-Zero, druga z Renault Fluencem, zraven je bil parkiran pa še Twizzy.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Za boljšo preglednost sem v moj prvi post dodal linke polnilnih postaj v Sloveniji in Avstriji. Če kdo ve še za podobne zemljevide polnilnih postaj drugih držav, se priporočam, da tukaj objavi, jaz pa bom linke dal na začetek. Hvala!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Hvala.

Že malo mečem oči za ZOE-jem in si morem malo nagledat...zaj bom eno hecno vprašal...kako pa se plača ta polnjenje al je to zastonj al kako?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Zastonj. Prideš, priključiš.
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Mislim da če oziroma ko kupim električni avto se mora tisti prodajalec, ki mi ga bo prodal zahvalit tebi
cool-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto fotk 16A polnilnih enot, ki sva jih naročila. V ponedeljek bodo poslani iz Španije:









Moja polnilna enota preklaplja med 16A/12A, ker jaz že imam drugega Amperinega za v avto, ki preklaplja med 10A/6A in ne potrebujem še enega 10A, 12A pa bo ravno nekje za vmes, tako da imam pokrite sledeče polnilne tokove 6A/10A/12A/16A. Za doma pa uporabljam Amperino EVSE enoto, ki sem jo dobil z avtom.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Electric charger standardization remains question, hurdle in Europe's EV adoption

Citat:
The electric vehicle charging-station standardization issue that's viewed as a major hurdle to mass EV adoption goes far beyond SAE vs. CHAdeMO, apparently. European nations are also divided about which standard the European Union should use in its effort to build out the infrastructure necessary to ease away-from-home charging of plug-in vehicles, Ward's Auto reports, citing auto industry analysts at a Brussels conference.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a so mogoče dans zjutri eno postajo montiral v city park parkirni hiši?
Sem samo bolj na hitro videl, pa mi je zgledalo nekak tako, pa neki kabli so takrat še visel ven.
Se pa nahaja nasproti glavnega vhoda, tam ko hot doge delajo.