Policisti, ta mladi

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Mislim da je reklo, da je največ pravosodnih policistov v 34 razredu, in sicer nekaj čez 80...... Vse skupaj nas je okoli 600, morda celo malce manj v tem momentu. Statistično malce več kot vsak 7. Ostali so pod.

S tem, da tako mi, kot policija (za policijo nisem 100%), prvo leto in pol dobivamo 70% izhodiščne plače. Za naš "foh" to pomeni 70% od 1085 bruto.

Pa se čudijo zakaj ni ljudi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Kaj je to čas šolanja/izobraževanja za pravosodnega policista? če je tako, ni polnih pooblastil, ni polne plače, ni polne odgovornosti. Policaji v šoli so nekoč imel 16 plačilni, kot čistilka, pa so jim doplačvali do minimalca.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kaj je to čas šolanja/izobraževanja za pravosodnega policista? če je tako, ni polnih pooblastil, ni polne plače, ni polne odgovornosti. Policaji v šoli so nekoč imel 16 plačilni, kot čistilka, pa so jim doplačvali do minimalca.

Vse razumljivo, vendar je to delo brez pooblastil pri trenutnem kadrovskem stanju mal smešno.

Plus vsega je, da razen 6 mesecev na centralnem usposabljanju normalno delajo v zavodih (izmene, spremstva, varovanja,....). Policija je mislim da bila čas usposabljanja, razen par mesecev prakse na policijskih postajah ves čas stacionirana v tacnu.
Pa za višek vsega, so kandidati med usposabljanjem v gotenici/tacnu, med vikendi pa vsaj 1 dan 8 ur šihta.

Sploh primorski konec je katastrofalno stanje. V 3 razpisih niti enega kandidata. Ko se je končno dobilo par ljudi, jih je polovica dala odpovedi pred koncem usposabljanja.

A bi večja/polna plača rešila stanje? Ne, mislim da ne, bi se pa na kak razpis morda odločil prijaviti kak dodaten človek.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Pr gnarju se vse začne in konča. Nažalost, tako je današnje stanje. Urejen status in pravi denar je alfa in omega vsega. Dokler je socialna 500+, plača nekega pravosodnega, navadnega policista ali vojaka pa 800 se vidi kam pes taco moli. Za 500 eur doma sviraš kurcu, avta ne rabiš (ali dodatnega avta), ki te pride letno vsaj 1-2 plači dodatnega storška, pa delat moreš nekje. In stanje duha pri nas je pač tako, 500 socialke, 300 otroških za 2 froca, pa palamudit, švercat, delo na črno. Pa na koncu boljšo potegneš. Ko bo enkrat penzija (če bo) bo tak dobil zagarntirano najnižjo, ker nižje ne bo mogel, tisti ki je pa delal pa 50 EUR več. S tem da bo tisti ki ni delal, bil na socialnem robu in bo še kak dodatek dobil, ti ki si pa delal, pa imaš 50 EUR več boš pa bogat in boš po lestvicah presegel vse norme za kak dodatek. In boš spet jeben. In tega se danes ljudje zavedajo, predvsem mladi, ker misli delat poskrbi za primerno izobrazbo in najde primerno delovno mesto, da ima nekaj več, vsem ostalim se pa hebe. Če bil bil prai denar, verjemi nebi blo problemov delavca najt za gradbišče, gostinstvo, itd in nebi rabli uvoza.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
Map kaj pa je pravi denar za gradbisce? In ali bi ti placal pravi denar izvajalcu?

Drugace pa tezava je da folk enostavno noce vec delat. Vsi bi studiral pa se v pisarno zavlekl...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Pravi denar je zmeraj tisti za katerega je dovolj kupcev (storitev) oziroma prodajalcev (dela). Izobrazba ni nobeno resno merilo, čeprav pri nas vlada mnenje, da je. Važno je, da je delo dovolj kvalitetno opravljeno.
Zmeraj pa je potrebno nekaj časa, da se optimalni sistem vzpostavi. In kak pretres zraven. Denimo trenutni virus bo mogoče katero proizvodnjo spet prestavil s Kitajske v Evropo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.256
113
Pr gnarju se vse začne in konča. Nažalost, tako je današnje stanje. Urejen status in pravi denar je alfa in omega vsega. Dokler je socialna 500+, plača nekega pravosodnega, navadnega policista ali vojaka pa 800 se vidi kam pes taco moli. Za 500 eur doma sviraš kurcu, avta ne rabiš (ali dodatnega avta), ki te pride letno vsaj 1-2 plači dodatnega storška, pa delat moreš nekje. In stanje duha pri nas je pač tako, 500 socialke, 300 otroških za 2 froca, pa palamudit, švercat, delo na črno. Pa na koncu boljšo potegneš. Ko bo enkrat penzija (če bo) bo tak dobil zagarntirano najnižjo, ker nižje ne bo mogel, tisti ki je pa delal pa 50 EUR več. S tem da bo tisti ki ni delal, bil na socialnem robu in bo še kak dodatek dobil, ti ki si pa delal, pa imaš 50 EUR več boš pa bogat in boš po lestvicah presegel vse norme za kak dodatek. In boš spet jeben. In tega se danes ljudje zavedajo, predvsem mladi, ker misli delat poskrbi za primerno izobrazbo in najde primerno delovno mesto, da ima nekaj več, vsem ostalim se pa hebe. Če bil bil prai denar, verjemi nebi blo problemov delavca najt za gradbišče, gostinstvo, itd in nebi rabli uvoza.
Se ne strinjam. Lahk das dobre place. Problem da pol se ti nabere cel kamion folka ki je preprican da zna delat. In hoce xx na uro. Problem je dobrga dobit ne glede na placo
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Se ne strinjam. Lahk das dobre place. Problem da pol se ti nabere cel kamion folka ki je preprican da zna delat. In hoce xx na uro. Problem je dobrga dobit ne glede na placo

Če je plača solidna, lahko upaš da se ti na razpis prijavi "veliko" kandidatov, med katerimi boš poizkusil izbrati. Še vedno pa dobra plača ni garancija za dobrega delavca. Tu se strinjam.

Marsikje, je osnova tako nizka, da si lahko srečen če se ti kdo prijavi, ne pa da bi še izbiral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in cappy

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Če je plača solidna, lahko upaš da se ti na razpis prijavi "veliko" kandidatov, med katerimi boš poizkusil izbrati. Še vedno pa dobra plača ni garancija za dobrega delavca. Tu se strinjam.

Marsikje, je osnova tako nizka, da si lahko srečen če se ti kdo prijavi, ne pa da bi še izbiral.
Pri nas, policiji,... MORAŠ izbirat. Poglej kaj prihaja v zadnjih generacijah notr. Sej ne veš koga moreš bl mirkat. Al 100 obsojencev al vajnca.
Ne brigajo se za delo, strah prisoten na polno, komunikacija nikakava. Vidim tri razrede; 1. prestrašen, bojazliv 2. ko obleče uniformo je bog (jebe se njemu za pravila) 3. lenoba. Hehe, v našen poslu pa ni prostora za nič od naštetega. Barabe te pojejo tik tak ko dober dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hondi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.256
113
Apollo koliko je bilo danes ujetih čistokrvnih Slovencev? Si sodeloval?
Sem aktivno sodeloval od zacetka. Vodja zdruzbe in glavni dobavitelji ter organizatorji nadaljnjih vej zdruzbe, so cistokrvni slovenci. Oz imajo povsem slovenske priimke (jaz njihovih prednikov ne poznam.

odgovoril sem ti pa zato da ne bos zivel v zablodi. Vprasanje se mi sicer zdi neumno - kriminalec je kriminalec.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Kriminalc je kriminalc ampak zaradi statistike kdo je največ v zaporih sem mislil da so južni. Pa če Tosičev klan pogledamo je bilo le par Slovencev notri. Ali ni ta akcija bila usklajena s tisto iz Hrvaške?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.256
113
Kriminalc je kriminalc ampak zaradi statistike kdo je največ v zaporih sem mislil da so južni. Pa če Tosičev klan pogledamo je bilo le par Slovencev notri. Ali ni ta akcija bila usklajena s tisto iz Hrvaške?
Hrvaska preiskava je posledica slovenske. Ker se je ugotovilo da zdruzba iz slovenije dobavlja tisti s hrvaske