Policisti, ta mladi

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.403
113
Kaj si hotel s to sliko pokazati? Da je bila patrulja na intervenciji pri družinskem nasilju, ko je fotr doma pretepal 5 in 7 letnega otroka?
Sam res...
...ko gredo policaji na intervencijo se z iskanjem parkinga res ne morejo ukvarjati.."
(Ti center za obveščanje vrne klic: "Gospa, patrulja bo takoj pri vas samo, da še parking najdejo.":zardelalter:)
.
OK, če so bili v sosednjem bifeju, je pa druga zgodba.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Sam res...
...ko gredo policaji na intervencijo se z iskanjem parkinga res ne morejo ukvarjati.."
(Ti center za obveščanje vrne klic: "Gospa, patrulja bo takoj pri vas samo, da še parking najdejo.":zardelalter:)
.
OK, če so bili v sosednjem bifeju, je pa druga zgodba.
Sej to je point. Samo slika ne pove nič.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Sam res...
...ko gredo policaji na intervencijo se z iskanjem parkinga res ne morejo ukvarjati.."
(Ti center za obveščanje vrne klic: "Gospa, patrulja bo takoj pri vas samo, da še parking najdejo.":zardelalter:)
.
OK, če so bili v sosednjem bifeju, je pa druga zgodba.
In ko gredo policaji na intervencijo (ali pa v bife), takrat invalidi vsi najdejo parkplac, se noben ne vpraša, kje bo invalid parkiral, seveda pa imajo nujne opravke samo policaji, navadni smrtniki imamo vedno dovolj časa za iskat parkplac, in bognedaj, da bi kdo parkiral na invalidskem mestu, četudi jih je zraven še 5 invalidskih mest prostih, češ kaj če pride 5 invalidov hkrati, pa ne morejo na njihovih mestih parkirat. Katastrofa.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To ni katastrofa. Katastrofa je, če zajec na njivi požre vse korenje za ozimnico.

(Če pa pade avijon s kpl. vlado dol iz neba, je pa samo ... :valjamse: )
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
In ko gredo policaji na intervencijo (ali pa v bife), takrat invalidi vsi najdejo parkplac, se noben ne vpraša, kje bo invalid parkiral, seveda pa imajo nujne opravke samo policaji, navadni smrtniki imamo vedno dovolj časa za iskat parkplac, in bognedaj, da bi kdo parkiral na invalidskem mestu, četudi jih je zraven še 5 invalidskih mest prostih, češ kaj če pride 5 invalidov hkrati, pa ne morejo na njihovih mestih parkirat. Katastrofa.

in policaj, ki parkira na mestu za invalide, da gre v bife in ne na intervencijo in ti, ce parkiras na mestu za invalide, pa ce jih je 5 prostih zraven ste bedaki. Bo taka obrazlozitev ok?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
in policaj, ki parkira na mestu za invalide, da gre v bife in ne na intervencijo in ti, ce parkiras na mestu za invalide, pa ce jih je 5 prostih zraven ste bedaki. Bo taka obrazlozitev ok?
Torej če smo vsi bedaki, naj se nas obravnava enako. Vsem kazen.

Ne pa da ko policaj nepravilno parkira, takoj zapišete, da je bil na nujnem opravku, intervenciji, reševal družinsko nasilje......če bi pa jaz, pa napišete, kakšna katastrofa je, ker invalid ne more parkirat tam, kjer sem jaz. (četudi ni nikjer nobenega in zraven še 5 praznih mest). Pa zahtevate drastične kazni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Se strinjam, se vedno pa so ljudje, ki parkirajo na mestih za invalide zame bedaki.
Seveda so bedaki, ampak še vseeno ne tolikšni kot tisti, ki vozijo prehitro, ki telefonirajo med vožnjo, vozijo pijani..... Od nedovoljenega parkiranja na invalidskem mestu še ni nihče umrl, od prehitre vožnje, telefoniranja, alkohola.. jih je pa že veliko.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Seveda so bedaki, ampak še vseeno ne tolikšni kot tisti, ki vozijo prehitro, ki telefonirajo med vožnjo, vozijo pijani..... Od nedovoljenega parkiranja na invalidskem mestu še ni nihče umrl, od prehitre vožnje, telefoniranja, alkohola.. jih je pa že veliko.

zakaj mam obcutek, da veckrat parkiras na parkingu za invalide? Ce pa zacnemo pravila razvrscati po tem, katerih se moramo drzati in katerih ne...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Ta mesta so v bistvu rezervirana za "gibalno ovirane".
No ja, imajo to kartico tudi drugi negibalno ovirani invalidi, sem enkrat gledal oddajo po TV, se je ena pritoževala, da jo grdo gledajo, in dajejo neumestne pripombe, ko ona parkira na mestih za invalide, ker se njena težava od daleč ne vidi, ima invalidsko kartico, ker ima težave z vidom.

Sem si mislil, ja pi*ka, kako lahko sploh voziš, če ne vidiš????

Pa imel jo je kolega (očetovo), ker je oče slabo videl, pa ga je vozil okoli. Vsekakor ta ni bil gibalno oviran, da bi potreboval kak širši prostor za vstop in izstop iz avta.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
zakaj mam obcutek, da veckrat parkiras na parkingu za invalide? Ce pa zacnemo pravila razvrscati po tem, katerih se moramo drzati in katerih ne...
Ane, ko zmanjka argumentov za odgovor, se pa spuščaš na osebno raven, deskriditacije sogovornika in podtikanje. Pa kaj ima veze v tej temi, kakšen občutek imaš ti glede mene?

Vsekakor sem mnenja, da vsa pravila niso enako pomembna, ob kršenju nekaterih pravil se lahko umira, ob kršenju drugih pa v najslabšem slučaju kvečjemu nekdo gre peš nekaj metrov dlje, ali se težje zbaše iz avta.

Pa ne pozabit da so med invalidi tudi takšni, ki so se sami dolgo požvižgali na vsa pravila, vozili pijani, divjali dokler se niso skantali. Pa mnogi še po tem niso spremenili svojega vedenja - kot tale podjetnik iz ptuja,
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Haha, v redu. Pac povedal sem svoje mnenje, liudje ki parkirajo na mestih za invalide so bedaki. Moje mnenje, verjamem da imajo drugi ljudje drugacna mnenja in to spostujem. Ce si se pa ti v tem našel ti pa nimam kaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Haha, v redu. Pac povedal sem svoje mnenje, liudje ki parkirajo na mestih za invalide so bedaki. Moje mnenje, verjamem da imajo drugi ljudje drugacna mnenja in to spostujem. Ce si se pa ti v tem našel ti pa nimam kaj.
Sem se strinjal sa tabo, da so ljudje ki parkirajo na mestih za invalide bedaki. In dodal da so tisti, ki vozijo prehitro, pijani, telefonirajo... še večji bedaki. Prekrški sledjih imajo bistveno težje posledice od nedovoljenega parkiranja na mestih za invalide. Posledice so lahko tudi smrt in invalidnost. Zaradi nedovoljenega parkiranja na mestih za invalide gre pa kdo samo nekaj metrov dlje peš, ali se težje zbaše iz avta, ali pa naredi še dva kroga, da najde drug parkplac. Obsojate pa kot da bi koga ubil.

Jaz se v tem nisem našel, ti si mene našel po tvojem občutku.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.451
113
Spet bivši uslužbenec policije.


"Naši kriminalisti so v torek zvečer na območju Slovenskih Konjic prijeli moška, stara 29 in 41 let. Sumimo ju več kaznivih dejanj, oba sta doma z območja Celja," je uvodoma povedal Turk. 41-letni osumljenec je nekdanji uslužbenec policije, ki so mu pred dvema letoma odpovedali pogodbo o zaposlitvi. "Leta 2011 smo ga prvič vrgli iz službe, pa je bil po odločbi sodišča vrnjen v službo, drugič pa se je to zgodilo v sredini leta 2018," je pojasnil Turk. V času ropov torej ni bil več zaposlen na policiji.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Povprečna neto plača v policiji je januarja lani sicer znašala okoli 1532 evrov.

Najštevilčnejši je sicer 34. plačni razred s 84 uslužbenci. Osnovna januarska plača pravosodnega policista v V. tarifnem razredu tako znaša 1606,68 evra (bruto). Neto znesek brez dodatkov (delovna doba, stalnost, izmensko delo, delo ponoči, delo v nedeljo, nadure ...), ki ga policist prejme na račun se tako giblje od 1050 do 1080 evrov.

Ni švoh za take, ki so komaj naredili srednjo šolo. Še to ponavadi 3+2.

Čeprav ti glih ne jebejo naroda u glavo, za to delo so drugi, bolje plačani.

Na drugi strani imaš pa recimo strojnike. Ni primerjave ne v izobrazbi, znanju in odgovornosti za svoje delo.