Policisti, ta mladi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.721
6.312
113
hja, ni mi jasno, kako temu modelu en ne pove, da naj bo tiho, in naj si najde drugo službo.

Tok dolg bo težil, da ga bojo nazaj vzeli, sam kaj k ga bo pol cela ekipa šikanirala...

mislim - kakšne kazni je sploh dobil? dal je službeno vozilo v roke mladoletnice - to je zihr kakšna kazen predpisana. Dovolil je uporabo signalnih sredstev - zihr je kazen. Omogočil je zaužitje alkohola mladoletni osebi - tud to je kazen...

In predvsem - a mu ne morejo dokazat kakšnega hujšega prekrška, da potem nebi dobil potrdila o nekaznovanosti, in bi tako avtomatsko izpade iz vrst policije?
Nihce ga ne bo nazaj vzel. Tudi ce bi dokazal, da je bila odpoved nezakonita, se bo policija sklicevala na to, da je bilo zaupanje poruseno do te mere, da ga ne morejo reintegrirati nazaj na delovno mesto. Pac bo dobil nekaj vec odpravnine in je to to.

DObil je kazen - vrgli so ga iz sluzbe. Pa ovaden je bil na PO SDT, ne vem pa ali je tozilstvo sprozilo kak pregon ali ne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.721
6.312
113
Kaj pa bi ti? Ga obglavil?

Kako lahko delavca huje kaznujes kot da ga vrzes iz sluzbe?

Sem ti pa napisal, policija ga je ovadila posebnemu oddelku za pregon oseb s policijskimi pooblastili na SDT. ALi so ga oni kaj preganjali naprej pa ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Starsi nimajo tu veze. Da je prislo do tega je kriv vodja patrulje, ki je sploh dovolil da gre v avto in da vozi itd... Konec debate. Iz videnega na tv se vidi da je babnica neka "lepotica" polna sama sebe. Da jim je blo to zanimivo za okoli vozit tud dost pove o intelektualnem nivoju vpletenih.
Starši imajo toliko veze, da so punco prepustili ulici. Lepota? Je stvar okusa. Policaj je dobil svoje in konec debate. Mislim da je izguba službe kar velika kazen in tudi pravična.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Kaj pa bi ti? Ga obglavil?

Kako lahko delavca huje kaznujes kot da ga vrzes iz sluzbe?

Sem ti pa napisal, policija ga je ovadila posebnemu oddelku za pregon oseb s policijskimi pooblastili na SDT. ALi so ga oni kaj preganjali naprej pa ne vem.

dobr obglavil glih ne, sam sigurno bi mu dal še kej. službo dobiš drugo in to je to, al kaj?

isto kot naši ministri, ko zaglavi, odstopi in je konec.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ne. dal bi mu kazen, ki bi ga še 10 let spominjala na neumnosti ki jih počel. recimo vsak mesec 300€. recimo temu odškodnina za uničevanje ugleda Policije.
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
ne. dal bi mu kazen, ki bi ga še 10 let spominjala na neumnosti ki jih počel. recimo vsak mesec 300€. recimo temu odškodnina za uničevanje ugleda Policije.

Ti nisi v življenju nobene bedarije naredil? Pustimo to, da so res naredili ogromno neumnost, ampak kje potegniti mejo. Če si ti manjšo neumnost naredil kdaj v življenju, pa rečemo tko čez palec 6 let da plačuješ po 80€ al kako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
seveda sem.

sej vem, da je zdej težko ocenit, pa tud vem, da to ni rešitev, sam čudno mi je, da je najhujša kazen izguba službe.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj mu boš pa? Jetra ven vzel? Tip je ob službo in to je zelo velik pouk za vso okolico. Je vprašanje, kakšno službo si bo še kar nekaj časa lahko dobil, saj ga cela Slo pozna.

Sploh imaš službo, da ti ni jasno, da je najvišja kazen, ko dušica zatrpi?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko je nekdo neslan, najbolj prime, če ga vpričo vseh ljudi z dvema prstoma oflikneš preko ušes. :fredi: Če ga tam knokavtiraš, se bodo pa vsi zgražali in tip bo postal mučenik - ti pa nezaželjena oseba.

Toliko o kaznovalni politiki, ki jo tamladi tako zagovarjate. Kazen mora biti, kazen je vzgojna. Toda mora biti odmerjena po zaslugah, da ima tip še vedno možnost rehabilitacije. Vse ostalo je odurno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.789
-255
113
ne. dal bi mu kazen, ki bi ga še 10 let spominjala na neumnosti ki jih počel. recimo vsak mesec 300€. recimo temu odškodnina za uničevanje ugleda Policije.
Pa dobro, saj ni nikomur povzročil nobene škode, samo zabaval se je med službo.
Ok, je slabil ugled policije, ampak pomoje si policija mnogo bolj uničuje z (namernimi?) napakami v postopkih, v katerih potem oprostijo kriminalce, s številnim neraziskanim gospodarskim kriminalom..... npr, tistemu, ki je bombo vrgel na policijsko postajo so dali celo visoko odškodnino...
Za tistega, ki je prejšnji teden zaradi prehitre vožnje spravil tovornjakarja ob življenje smo pa tu brali "se pač lahko vsakemu zgodi".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
mater, očitno sem danes res slabe volje, da mi izguba službe ni dovolj.

ne, tudi skisanih jeter ne rabim. mam še svoje zaenkrat... :)

no ja, uredu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Pa dobro, saj ni nikomur povzročil nobene škode, samo zabaval se je med službo.
Ok, je slabil ugled policije, ampak pomoje si policija mnogo bolj uničuje z (namernimi?) napakami v postopkih, v katerih potem oprostijo kriminalce, s številnim neraziskanim gospodarskim kriminalom..... npr, tistemu, ki je bombo vrgel na policijsko postajo so dali celo visoko odškodnino...
Za tistega, ki je prejšnji teden zaradi prehitre vožnje spravil tovornjakarja ob življenje smo pa tu brali "se pač lahko vsakemu zgodi".

za kaj je dobil un odškodnino? zato, ker je vregel bombo?

tudi dvomim, da je šofer namerno zrinil kamion čez ograjo, temu se reče neprilagojena hitrost, ker je bilo vse mokro če se prav spomnem, in ja, to je nesreča.

tale naš pacient je pa namerno v tuj avto vzel mladoletno osebo, ji dal piti, ji dal avto za vozit - službeno policijsko vozilo.

no, očitno pretiravam.

pač moti me ta predznost in nespoštovanje uniforme kot same.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.789
-255
113
za kaj je dobil un odškodnino? zato, ker je vregel bombo?

tudi dvomim, da je šofer namerno zrinil kamion čez ograjo, temu se reče neprilagojena hitrost, ker je bilo vse mokro če se prav spomnem, in ja, to je nesreča.

tale naš pacient je pa namerno v tuj avto vzel mladoletno osebo, ji dal piti, ji dal avto za vozit - službeno policijsko vozilo.

no, očitno pretiravam.

pač moti me ta predznost in nespoštovanje uniforme kot same.
Tisti je najprej vrgel bombo, potem bil obsojen in nekaj sedel, potem se je pritožil in na koncu bil oproščen, ker so policaji naredili napako v postopku. Potem je pa zahteval in dobil visoko odškodnino, ker so ga kao čisto nedolžnega imeli v kehi. Skratka kot sem napisal, bombo je vrgel, na koncu pa dobil visoko odškodnino.

Saj noben ne pravi, da je namerno izrinil kamion čez rob. Ampak zato je ravno tako kriv povzročitve nesreče s smrtnim izidom. Saj, letno se zgodi par desettisoč nesreč, pa dvomim, da je kakšna povzročena namerno. Vse je nesreča, bolj pravilno rečeno nezgoda. Tudi tisti, ki vozi pijan, ni namerno povzročil nesrečo, je pa namerno pil, ta je pa namerno tiščal na gas preko omejitev.

Ja pretiravaš. Par dni po tem incidentu smo po TV gledali, kako je en drugi policaj v avto vzel novinarko, ki je prisostvovala policijskim postopkom, poslušala policijski radio, vmes snemala - in na koncu še objavila v dnevniku. Pa noben ni rekel,da je kaj narobe s tem. Naš pacient je pa v avto vzel mladoletnico, ki je prisostvovala policijskim postopkom, poslušala policijski radio... Vse to so policajem takrat namreč očitali, kak hud prekršek da je to. Poleg tega so še pili in vozila je marico. Zdej o tem, ali so vozili pijani najbrž ni dokazov saj niso pisali zapisnika. Da pa je mladoletnica brez izpita vozila marico, pa tudi ni tak hud prekršek. Če ji je dovoljeno vozit v spremstvu instruktorja in v spremstvu staršev, zakaj nebi smela v spremstvu policaja????
No pri kakšnih lovih, ko policaj krši predpise, vozi skozi rdečo, nad omejitvijo..... nikoli ne pozabite napisat, da je to v policijskem avtu varno - no zakaj tudi ko vozi mladoletnica ni varno????
Ja pretiravaš.

Pomoje so se tega policaja na postaji hoteli že prej znebit, pa so mu našli tole in je zato letel. Drugače policaji znajo zakrit še kakšne hujše prekrške njihovih kolegov. A je tist mariborski kriminalist pa tista dva ljubljanska, ki so tudi uradno napihali še v službi?
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: bizi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja zadnji odstavek bi si lahko marsikdo prebral in si vtisnil nekam v spomin, ko bo naslednjic pljuval cez... nekaj...