Policisti, ta mladi

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Ja tole res drži. Talna oznaka ni omejitev! Omejitev določajo znaki.
Sem se tudi jaz pred časom pozanimal in dobil informacijo, da je omejitev čez cestninske 60 in je talna oznaka zgolj neka priporočena hitrost.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
aha torej so omejitve informativne... ok... dobro si to zapomnit...

lepo sjtv lepo... enega ki popije 2 pivi bi ubil, sebe ki divjaš čez cestninsko pa toleriraš ker so omejitve samo informativne... ah ja...

ni čudno da me vsi čudno gledajo ker vozim čez cestninsko po "informativni" omejitvi 40... (ker so po tleh tiste št samo informacija...)

zanimivo zanimivo...

Ti se kar vozi 40, samo pazi, da te kdo ki pripelje po predpisih ne sname od zadaj ...
Nisem ti jaz kriv, da ne poznaš predpisov in ne poznaš prometnih znakov ...
In nisem ti jaz kriv, da si ne poiščeš teme na alterju, v kateri smo to vse že obdelali (s citati relevantnih predpisov vred) ...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.399
113
v lokalni ostariji
aha sej razumem sjtv da si ti uber voznik... kljub omejitvi (priporočeni) ti vožiš hitreje... seveda tiste ki pa spijejo 2 pivi bi pa linčal...

pazi da ti enkrat enega delavca od darsa ne nasadiš pri svojih 70km/h... aja seveda tebi se to ne more narediti nesreče povzročajo samo fantje s 0,2 promila in gor...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
60 km/h ...
40 ni ne omejitev ne priporočilo. Za prvo ni prav označeno (je pa za 60 prav označeno), za drugo so pa eni taki kvadratni, modri znaki s številkami noter (ki jih pri cestninskih postajah ni). Saj razumem, da ne veš kakšni, ker očitno ne poznaš pravil in znakov ... Alko udaril na možgane, zgleda.
Ti se drži svojih žganic, na katere se očitno spoznaš, volan pa prepusti tistim, ki poznajo prometna pravila, znake ipd ...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.399
113
v lokalni ostariji
ja imaš prav ne spoznam se... mene so naučili da rdeč krog bela podlaga notri pa številka pomeni omejitev. izgleda pa da ima dars dosti denarja da farba cesto s znaki in "sličicami" katere potem mojstri volana, kateri bi vsakega ki ima 0,2 promila zaprli, ne upoštevajo ker so ipak najboljši vozniki samo tisti ki imajo pa malo alkohola v izdihanem zraku so pa najnevarnejši... zanimivo zanimivo...

mimogrede ne skrbi žganja ne pijem... meni zaenkrat možgani delujejo še 100%... sumim pa tebe da si zdravljeni alkoholik ker ponavadi ozdravljeni so najbolj proti (ker se bojijo da bi ponovno zabredli pa raje pluvajo in se tako povzdigujejo...)
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
Imam točno 6 let izpit, NOBENE KONTROLE, NOBENE KAZNI in NOBENGA ODŠKODNINSKEGA ZAHTEVKA.
Pa naj še kdo reče, da sem bumbar. Mimo kontrole sem se pretekli teden peljal, kar 6x pa me na srečo niso ustavl.
Pa 5 let sem se vozil v LJ-Center pa ni tedna, ko nebi bil v LJ.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Tole z (ne)kaznovanjem prijateljev zna biti dvorezen meč.

Vem za primer, ko je policaj spustil naprej pijanega soseda, ki se je nekaj kilometrov naprej ubil.

Človek si ni nikoli odpustil...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ja imaš prav ne spoznam se... mene so naučili da rdeč krog bela podlaga notri pa številka pomeni omejitev. izgleda pa da ima dars dosti denarja da farba cesto s znaki in "sličicami" katere potem mojstri volana, kateri bi vsakega ki ima 0,2 promila zaprli, ne upoštevajo ker so ipak najboljši vozniki samo tisti ki imajo pa malo alkohola v izdihanem zraku so pa najnevarnejši... zanimivo zanimivo...

mimogrede ne skrbi žganja ne pijem... meni zaenkrat možgani delujejo še 100%... sumim pa tebe da si zdravljeni alkoholik ker ponavadi ozdravljeni so najbolj proti (ker se bojijo da bi ponovno zabredli pa raje pluvajo in se tako povzdigujejo...)

Potem so te slabo učili. Če ne poznaš razlike med talnimi oznakami in prometnimi znaki in ne veš, kako morajo biti slednji nameščeni, da so veljavni, pač raje ne lezi za volan.

In ne, nisem zdravljen alkoholik, čisto rad kako pivo popijem. Če pa ti ne piješ žganja pa pišeš take neumnosti, je pa nekaj drugega hudo narobe s tabo.
Mimogrede: 0,5 po starem je čisto OK meja in in do 0,8 po sterm res ni šotrebe za drastičnimi kaznimi - to trdim že od nekdaj. Bi morale pa nad to mejo eksponentno naraščat.
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
mislim da je poanta vsega to da si imel srečo da te niso ustavl;)

bonk.gif


Zakaj misliš, da me niso ustavl, ker vozim mal nad omejitev itak tiste ne lovijo, ki peljejo 5 km/h več, previdno vozim po cestah, ki imajo semafor, pešcem vedno ustavim, ...prvezan sem vedno, stekla na vozilu imam vedno čista, vsakič preverim, če vse luči delujejo.itd
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.330
113
nikjer nisem napisal da bi kogarkoli ki bi pihnil cez mejo spustil. Napisal sem da ga ne bi kaznoval.

Tudi ce recimo softica ustavim pa mu je 1 dan prej registracija potekla, se ne bo naprej odpeljaj. Ker ni fer do tebe npr. Ce se vate zaleti in nima kritja. Ni pa nujno da dobi kazen.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
En dan pol še velja zavarovanje. (v bistvu 30 dni)
Razumem pa, kaj si hotel reči.

Čeprav, kaj a boš mu prepovedal vožnjo ali kako? To je že tudi kazen
wink-1.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik garner pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
mislim da je poanta vsega to da si imel srečo da te niso ustavl;)

bonk.gif


Zakaj misliš, da me niso ustavl, ker vozim mal nad omejitev itak tiste ne lovijo, ki peljejo 5 km/h več, previdno vozim po cestah, ki imajo semafor, pešcem vedno ustavim, ...prvezan sem vedno, stekla na vozilu imam vedno čista, vsakič preverim, če vse luči delujejo.itd

Ustavijo te lahko tudi če voziš po predpisih. Pač kontrola prometa. Pokažeš vozniško, prometno in greš naprej.
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.330
113
policist prepove nadaljno voznjo vozniku ki ne izpolnjuje pogojev za udelezbo v prometu. Vozilo pa izloci iz prometa. Seveda je vozilo ponavadi izloceno ko je ugotovljena kaka pomankljivost in se to pomankljivost lahko tudi sankcionira. Ni pa izlocitev vozila pogojena s predhodnim sankcioniranjem prekrska.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Vem za primer, ko je policaj spustil naprej pijanega soseda, ki se je nekaj kilometrov naprej ubil.

Če pijan morilec crkne, ni nobenga problema, glavno, da ni s sabo še koga potegnil...
Ta policajček ima še srečo - si predstavljaš, kaj bi se zgodilo z njim, če bi pijan morilec povozil kakega otroka ?

Me pa zadnjič ustavi kontrola ob 8 zjutraj in me vpraša, če sem pil kaj.
Kaj ti zgledam kot morilec tele smrkavo ? Kak je me je razjezilo - najprej sem mislil, da me zaj... in žali.
smirk-1.gif
Verjetno pač mora to vprašat....
Seveda je blo 0,0. Kdo pa se pijan vozi v službo...
smirk-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.330
113
Če bi ti vedel kaj vse teleta smrkava ob 10 zjutraj ustavijo se ti vprašanje ne bi zdelo žaljivo.