Policisti, ta mladi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.332
113
ok, ti bi tako naredil. Saj ne da nimas prav, sploh ne. Morda imam celo jaz narobe, ne vem. Vem pa da v policiji nisi zavrnjen ce reces da prijatelju nisi kazni napisal.
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Neka razlika pa ja more bit med policajem in civilistom, on je uradna pooblaščena oseba. Si zamisliš kakšen red bi to bil, če bi se z vsakim policajem pogovarjal kot s svojim najboljšim kolegom? Vse bi blo v pyzdi, noben jih nebi jebal pet posto. Pač je malo zaglumil, ni pa svojih pooblastil prekoračil. Res je sicer, da so določeni primerki, ki res ne spadajo v policijo ampak večinoma so kolkotolko0 normalni-pač vsaka napaka ima posledice, za napako pa si sam kriv ker si jo sam naredil. Pri takem policaju je res najboljše, da se normalno obnašaš pa si pač misliš svoje in mu daš prav-brezveze se neke kregat z njim, ker se bo potem še v kaj druga zapičil pa iskal napake.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ok, ti bi tako naredil. Saj ne da nimas prav, sploh ne. Morda imam celo jaz narobe, ne vem. Vem pa da v policiji nisi zavrnjen ce reces da prijatelju nisi kazni napisal.

Saj je prav da nisi. Upam pa, da jim med šolanjem razložijo zakaj je treba biti dosleden in v službi pozabit na prijatelje.
Ke ne dat kazen prijatelju je isto kot zaposlit prijatelja, čeprav je nesposoben in nepotreben. Se ti tu (za denar davkoplačevalcev) zdi prav?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.332
113
Kaj se mi zdi prav sem ti ze napisal. In to moje mnenje izhaja iz tega, da ce zelis biti dober policist more tvoje zivljenje bazirat na normalnih cloveskih odnosih. In ker zal zivimo v sloveniji se vsak ki ga kaznujes pa ce je se tako kriv, neha pogovarjat s teboj. Zato ce ustavis nekoga ki ga poznas, predas postopek drugemu ki je zraven.

Pa bom jaz tebe nazaj vprasal: Ti bi ustavil best frenda/oceta/mamo/brata/... ki bi pripeljal 80 na 50 oz. pihnil 0,60 po tanovem. A bi ga kaznoval? Pa ti ni treba odgovorit. Ampak zastavi si to vprasanje in si nanj iskreno odgovori. Mogoce si ti clovek ki gre vedno do konca po crki zakona in bi tu pac odreagiral kot robot in bi spisal kar mas za spisat. JAz pa menim da je tvoja naloga poskrbet da ta clovek ne bo vec vozil pijan naprimer. In kot nek sorodnik ali prijatelj lahko vec naredis z enim resnim pogovorm kot pa da cloveku zacolas kar mu mas za zacolat in se potem ne pogovarja vec s teboj. Zdej ce ves da drugo ne pomaga mu pa daj placilca, samo potem se mi zdi cudno da je to tvoj prijatelj. Tu ni odgovora po principu crno/belo. In kdor trdi da je, nima urejenih socialnih odnosv oz. mu niso jasni ali pa se laže.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.401
113
v lokalni ostariji
jaz bi sjtv1 vzel izpit takoj ko bi na cestninski pripeljal 60 namesto 40...

se strinjam s appolo8... treba je vedeti da je jebeštrga če je policist preveč tečen... včasih več zaleže samo opozorilo kot kazen (pa čeprav bi nekdo pihnil 1,9... ali pripeljal 80 na 50 omejitve)...

v enem slo mestu imajo enega takega k. ki je tudi svojemu bratu kazen napisal ki se javla da bo na silvestrovo v patrulji in kontroli... rezultat: nikjer ampak res nikjer ne uživa zaupanja spoštovanja...
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Kar se prijateljev in kaznovanja tiče ... moje načelo pri tem je, da enkrat že zamižim, drugič pa ne ... Pa moram reči, da imam po lastni presoji kar v redu socialno življenje
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Kaj se mi zdi prav sem ti ze napisal. In to moje mnenje izhaja iz tega, da ce zelis biti dober policist more tvoje zivljenje bazirat na normalnih cloveskih odnosih. In ker zal zivimo v sloveniji se vsak ki ga kaznujes pa ce je se tako kriv, neha pogovarjat s teboj. Zato ce ustavis nekoga ki ga poznas, predas postopek drugemu ki je zraven.

Pa bom jaz tebe nazaj vprasal: Ti bi ustavil best frenda/oceta/mamo/brata/... ki bi pripeljal 80 na 50 oz. pihnil 0,60 po tanovem. A bi ga kaznoval? Pa ti ni treba odgovorit. Ampak zastavi si to vprasanje in si nanj iskreno odgovori. Mogoce si ti clovek ki gre vedno do konca po crki zakona in bi tu pac odreagiral kot robot in bi spisal kar mas za spisat. JAz pa menim da je tvoja naloga poskrbet da ta clovek ne bo vec vozil pijan naprimer. In kot nek sorodnik ali prijatelj lahko vec naredis z enim resnim pogovorm kot pa da cloveku zacolas kar mu mas za zacolat in se potem ne pogovarja vec s teboj. Zdej ce ves da drugo ne pomaga mu pa daj placilca, samo potem se mi zdi cudno da je to tvoj prijatelj. Tu ni odgovora po principu crno/belo. In kdor trdi da je, nima urejenih socialnih odnosv oz. mu niso jasni ali pa se laže.

Torej pri sorodnikih poskerbet, da ne bi več kršil, tujce pa kar colat?

Ne štekaš poante, kaj?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
očitno ja..pandurji za svoje poskrbet, župani za svoje, politiki za svoje, direktorji za svoje evo, pa imamo državo, po imenu Slovenija
rolleyes-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Kaj se mi zdi prav sem ti ze napisal. In to moje mnenje izhaja iz tega, da ce zelis biti dober policist more tvoje zivljenje bazirat na normalnih cloveskih odnosih. In ker zal zivimo v sloveniji se vsak ki ga kaznujes pa ce je se tako kriv, neha pogovarjat s teboj. Zato ce ustavis nekoga ki ga poznas, predas postopek drugemu ki je zraven.

Pa bom jaz tebe nazaj vprasal: Ti bi ustavil best frenda/oceta/mamo/brata/... ki bi pripeljal 80 na 50 oz. pihnil 0,60 po tanovem. A bi ga kaznoval? Pa ti ni treba odgovorit. Ampak zastavi si to vprasanje in si nanj iskreno odgovori. Mogoce si ti clovek ki gre vedno do konca po crki zakona in bi tu pac odreagiral kot robot in bi spisal kar mas za spisat. JAz pa menim da je tvoja naloga poskrbet da ta clovek ne bo vec vozil pijan naprimer. In kot nek sorodnik ali prijatelj lahko vec naredis z enim resnim pogovorm kot pa da cloveku zacolas kar mu mas za zacolat in se potem ne pogovarja vec s teboj. Zdej ce ves da drugo ne pomaga mu pa daj placilca, samo potem se mi zdi cudno da je to tvoj prijatelj. Tu ni odgovora po principu crno/belo. In kdor trdi da je, nima urejenih socialnih odnosv oz. mu niso jasni ali pa se laže.

Torej pri sorodnikih poskerbet, da ne bi več kršil, tujce pa kar colat?

Ne štekaš poante, kaj?

ne vem, če sem že kdaj zagovarjal policaje...

tujcu težko potem še doma enkrat moralno pridigo narediš, se ti ne zdi?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
na praktično vseh je omejitev 40 razen na parih je višja omejitev...
Se pa kar lepo motiš. Edina, ki sem jo videl s 40, še kajježeuna pri Šentilju. Vse ostale (iz glave: Torovo, Log, Dane, Vransko, Komoplje, Dob, Tepanje in še kakšna s everjetno najde - seveda pišem o tavelikih, ne o tamalih izhodih kot je recimo Vrhnika, tam je res 40, amapk tam se tudi peljem 40, ker več ni varno) so 60 ... Kar znake si poglej.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.332
113
jaz stekam kaj zelis ti povedat: zakaj bi nekoga obravnaval mileje kot nekoga drugega. In tu imas point. Ampak jaz ti tu sedaj lahko napisem to kar ti zelis slisat samo to ni point debate. Verjetnost da bom jaz dobil nabasanega frenda je blizu promila. Ker jih ne bom srecal niti ne vozijo ko si pijani.

Saj so prekrski ko se sam ne strinjas s tem da je to prekrsek, pa kaznujes kdaj mileje, pa opozoris, samo ce je pa nek poostren nadzor pa pac kaznujes. Vse vsaka medalja ima dve plati, v koncni fazi pa ti lahko reces: clovek pa mi te placujemo da skrbis za red na cesti in da kaznujes krsitelje - in spet ne bo v redu.

In kot sem ze napisal: ni moj namen tu polemizirat o tem a policist more kaznovat sorodnika ali ne ampak sem se oglasil ob buci da te policija ne sprejme ce reces da ne bi kaznoval prijatelja.

Ce gremo cisto po crki zakona - ko kaznujes se ravnas tudi po zupu in ce nekoga poznas in nastopi dvom o tvoji neodvisnosti se moras izlocit iz postopka.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
na praktično vseh je omejitev 40 razen na parih je višja omejitev...
Se pa kar lepo motiš. Edina, ki sem jo videl s 40, še kajježeuna pri Šentilju. Vse ostale (iz glave: Torovo, Log, Dane, Vransko, Komoplje, Dob, Tepanje in še kakšna s everjetno najde - seveda pišem o tavelikih, ne o tamalih izhodih kot je recimo Vrhnika, tam je res 40, amapk tam se tudi peljem 40, ker več ni varno) so 60 ... Kar znake si poglej.

Umm, se bolj malo vozim zadnje cajte, ampak v petek sem šel čez Torovo, smer Lj. Če se ne motim izgleda stvar takole: na cesti napisi 40, na desni strani tabla 40, na levi strani brez table. Torej?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Torej je omejitev 60. Tabla 40 desno je le za ABC pas (za celo AC ne velje, ker morata za to bit po zakonu tabli levo in desno. Talne oznake so le informativne narave ...
Zadnje pravlino (levo&desno) postavljene table so 60 ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Enako sem razmišljal tudi sam.Ampak po toliko časa bi človek pričakoval, da so zadevo nekako razčistili - s pravnim mnenjem, postavitvijo znakov na obeh straneh... Ker kot slišim policisti še vedno "streljajo" na cestninskih. Razen, če upoštevajo 60km/h?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.401
113
v lokalni ostariji
aha torej so omejitve informativne... ok... dobro si to zapomnit...

lepo sjtv lepo... enega ki popije 2 pivi bi ubil, sebe ki divjaš čez cestninsko pa toleriraš ker so omejitve samo informativne... ah ja...

ni čudno da me vsi čudno gledajo ker vozim čez cestninsko po "informativni" omejitvi 40... (ker so po tleh tiste št samo informacija...)

zanimivo zanimivo...