Policisti, ta mladi

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.930
113
Zdaj je povsem jasno da imamo politično policijo. Povsem nesprejemljivo za demokracijo.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.930
113
Glej. Svoje pijansko udejstvovanje in LGTB partizanstvo ohrani zase in zdaj če si ti tak pač drugi nismo. V svojo rit si pa vtikaj kar češ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Glej. Svoje pijansko udejstvovanje in LGTB partizanstvo ohrani zase in zdaj če si ti tak pač drugi nismo. V svojo rit si pa vtikaj kar češ.
Torej, pri mili volji ne razumem vsega, kar si napisal, razen, da ste vi "drugi"precej liberalni, kar se tiče vtikanja v rit..(praviš, da po želji) . Tukaj se strinjam z "vami"-zakaj bi si prepovedovali tisto, kar vam paše..kar tako naprej. Mogoče uspete še pri drugih stvareh..
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ce se policist zmoti, lahko postaja sama naredi placilni nalog za nicen. In nihce ni posran glede tega. To o cemer on pise (ocitno pa je gospod malce pozabljiv) pa se zgodi ce se zacne izvrsba in je placilni nalog ze pravnomocen. Ampak tudi v tem primeru ne potrebujes vrhovnega sodisca.

Ti penzionerji so mi bli od vedno fascinantni...clovek je soustvaril policijo taksno kot je. Bil je sef UKP, ki je strokovno nadrejena vsem upravam (za podrocje kriminala) in je kot tak imel veliko besede kako se bo delalo. Ampak danes pa on mal pokritizira, pomodruje, itd... 30 let je mel da bi lahko ta sistem naredil boljsi pa ga ocitno ni. Nej uziva v penziji in pusti naslednikom da delajo.

Policija je dalec od popolne organizacije. Sestavljamo jo ljudje ki delamo napake. Ampak ce bomo kot drzava dopustili da po policiji serje vsak, ki ima 5 min casa, se bo zgodilo to, da bo na koncu to nek brezjajcni servis ki ti ne bo ne znal in ne hotel pomagat, ko bos to potreboval.

In medijsko vsecni nastopi generalnega direktorja, ki negirajo to kar izvaja celotna struktura njemu podrejenih sefov so pac norost.
Ok, Češko zadevo si pojasnil. Kaj pa meniš o bovškem primeru, kot ga razlaga Demšar? Imam občutek, da je vaš generalni kar povzel njegovo razlago.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj že veleva zakon? Moraš imeti s sabo identifikacijski dokument al ne?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.368
113
Ok, Češko zadevo si pojasnil. Kaj pa meniš o bovškem primeru, kot ga razlaga Demšar? Imam občutek, da je vaš generalni kar povzel njegovo razlago.
Pa saj ce bos prebral par strani nazaj sem zelo eksplicitno napisal kaj si mislim o bovskem primeru. Narejen je bil po crki zakona. Ampak to zahtevajo ljudje kot je generalni direktor. A mislis da so se navadni policisti spomnili da za prekrske po hitrosti ni opozoril? Da se po tujcih striktno kaznuje?

Sicer krizi neka neuradna informacija da naj bi se s kubanci zapletlo v trenutku ko so cakali te potne liste in so se zaceli norcevat iz policistov in ostalih prisotnih. No nekdo od slovencev (poleg policije je v tistem
Nadzoru sodelovala tudi carina in trxna inspekcija) pa naj bi govoril spansko in je razumel par zaljivk. No nadaljevanje poznamo: vsakemu poloznico in srecno.

Kok je to res pa ne vem, sem slisal iz ene cetrte roke...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Policija dela po črki zakona in ne poduhu, ali ppo domače, kak se katerem hurac dvigne. Če imaš probleme z zakonom se obrni na državni zbor. Zdajšnji vaši z mesečnikom na čelu vam bodo z veseljem ustregli, Vse za bodoče volilno telo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
In medijsko vsecni nastopi generalnega direktorja, ki negirajo to kar izvaja celotna struktura njemu podrejenih sefov so pac norost.
No ja, saj vemo, da je bila izjava namenjena samo pomiritvi javnosti in dvigu ugleda policije, (češ policija pa že niso inkasantska) njemu podrejenim bo pa naročil naj kasirajo po starem tako kot so dosedaj ali še bolj.
Pa bo javnost zadovoljna, misleč da bo policija odslej kaznovala bolj z občutkom, kasa bo pa tud štimala.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.368
113
Pol pa napisi da policija nima jajc. Ce govoris v drugi osebi je jasno da zraven mislis mene.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne, ker je po usmeritvah z vrha policije doloceno kateri prekrski niso prekrski neznatnega pomena in posledicno za te prekrske policisti ne smejo izrekat opozoril.
Vprašajmo se:
Je opozorilo po črki zakona?
Če DA:
So prekrški zakonsko razdeljeni na tiste neznatnega pomena in ostale?
Če NE:
Je usmeritev/navodilo nekoga, ki ni zakonodajalec (vrh policije) nad zakonom?
Tukaj pa je v
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.368
113
Ne rabimo se veliko sprasevat. Da je ureditev taksna vedo vsi dosedanji ministri za notranje zadeve. Vedo razni Jakobi Demsarji, vedo Pavli Čeliki. Vsi vedo.

Pouk v tacnu:
Gospod inspektor kako vem kaj je prekrsek neznatnega pomena?
Tisti ki nima stranske sankcije.
Kazenske tocke so stranska sankcija in zato za te prekrske ni opozoril.

Ok.

Cez 5 let isti mladi policist bere depeso sektorja uniformirane policije na upravi kjer dela ( SUP)... in tam pise da se intenzivira delo po tujcih, vedno vec je nezakonitih prestopov notranje schengenske meje in da se zahteva striktno ukrepanje. Ni opozoril.

_____
In daj stopi par korakov nazaj in pomisli kako folk skoci v zrak ko nek policist nekaj naredi malo po svoje. Pa ni nujno da naredi slabo...ampak malo drugace. Vedno se najde nekdo ki pove: policisti morajo delat vse zakonito in po predpisih. Predisi so tudi usmeritve. Ce jih krsis te lahko dajo na disciplinsko.

Pa ne govoriva o tem kaj si jaz mislim in ali se strinjam. Povem ti tako kot je.

Par let nazaj so startali projekt, da bi policisti imeli boljsi stik z ljudmi v skupnosti. In so se tega lotili po vojasko: vsi na usposabljanje. Ni imelo veze ali si policist opazovalec, policist kriminalist, al pa kriminalist na SKP - vsi na usposabljanje. Ta usposabljanja so vodili razlicni ljudje, vecina pa jih je bila iz vodstvene strukture. In se spomnim enega starejsega policista ki je tam rekel....pa halo, s koga se norca delate? 20 let nazaj smo komu ventilcke na kolesu spustili, pa koga nadrli in nagnali domov ker je bil preglasen v gostilni. Danes pa me boste kazensko ovadili ce pijancu ne dam pihat ampak ga domov odpeljem.... odgovor? Ja taka so pravila. AMpak mi s ebomo danes pogovorili kako se bolje razumeti z ljudmi, kako jih poslusati, pridobiti kako informacijo... pa mu isti rece: ja saj najbolj ga bom dobil na svojo stran ce mu pogledam skozi prste.... oooo to pa ne.... mislim...halo? Tega pa mi ne delamo, imamo integriteto in pravila so za vse enaka, vsem pihat, vse postrafat. AMpak vseeno se povezujte z ljudmi....


AMpak to je posledica nas, nasega naroda. Vsak vse ve, vsak se v vse vtakne. Ce bi danes prebral da je policist nekoga izpustil, bi se oglasil membrain in vprasal zakaj pa njegve kolegice niso izpustili.... itd... Sistem je narejen tako da ima policist cimmanj opcij za lastno presojo.