Policist na njivi povozil pobeglega motorista

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Zdaj pa jaz ne razumem več.

Torej, v zgornji anketi vodite v večini z DA. Po tem sodeč je policist ravnal pravilno.

Na kaj točno se nanaša ta DA? Da ga je preganjal ali da ga je na koncu povozil? Prvi del glede preganjanja je logičen, če pa gre za tole zadnje (da ga je povozil, torej "zob za zob"), me močno skrbi. Ma, dajte no, policist ga ni povozil po nesreči, temveč ... (da ne bo tako bolelo) v afektu. Če bi napisal "ker je bil to njegov cilj", bi bilo neustrezno. Prvič, ker mu tega ne morem dokazat, drugič pa, ker so to hude obtožbe.
Mislim si pa svoje ...

Če to verjameš, prav. Jaz pa verjamem, da je bila pač nesreča. Mulo je bežal, policaj ga je lovil, in ko in če hočeš uspešno lovit, pač ne moreš gledat na varnostno razdaljo do kretena, ki beži. Čim bližje in ga stisnit, da ustavi. In tega se ne da naredit na 50 metrov razdalje. Še 50 cm je pri motoristu preveč. In ko uni spredaj pade, je razplet jasen. Tako pač je, bežeči pa si je kriv čisto sam.
In če je bežeči dovolj nevaren (se na YT tudi pri nas najdejo posnetki bežečih motoristov z 200 skozi naselje), se mi zdi nujno, da ima policist pravico da ga, če ne gre drugače, enostavno butne s ceste tam, kjer je to za ostale udeležence varno (za bežečega je seveda vseeno).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
ksz

Kje je SJTV ko policisti kršijo vse po spisku in čez mejo spuščajo svojat in s tem ogrožajo življenja državljanov? Se strinjam policaj nebi smel odgovarjati, da pa lovijo enga pobiča kater z mopedom predvsem sebe ogroža, nimajo jajc da obračunajo s cigoti in da ne morejo ob vseh čudnih rabotah ustaviti velecenjenega župana pa je žalostno.

SJTV je pisal o primeru, o katerem debatiramo, ne o vseh ostalih. Ko bo tem o čem drugem, bom pa o tistem napisal svoje mnenje. Ti pa sicer dam deloma prav, ja, ampak ne pozabi, da se policisti lahko strgajo, če imamo brezjajčne sodnike ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
seveda mulc nima kaj bežat... to vemo vsi, da če ti miličnik maha ustaviš. včasih pa komu naredi "klik" in začne bežat. ok, policist se je pognal za njemu. tukaj vse lepo in prav. nikje noben ne pravi, da se ne sme. pač ga je začel loviti. težava je samo, da ga je potem ko je padel še povozil. povozil ga je sredi njive.

In še to. Po ugotovitvi sodnih izvedencev in priče policaj ni peljal samo 6m za motoristom, ampak tudi 4m vstran.
Torej je moral prav zavit da ga je uspel povozit.

Se pa spoznaš na mehaniko nesreč, padcev ipd ... Pravi izvgedenec
bonk.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam


Če to verjameš, prav. Jaz pa verjamem, da je bila pač nesreča. Mulo je bežal, policaj ga je lovil, in ko in če hočeš uspešno lovit, pač ne moreš gledat na varnostno razdaljo do kretena, ki beži. Čim bližje in ga stisnit, da ustavi. In tega se ne da naredit na 50 metrov razdalje. Še 50 cm je pri motoristu preveč. In ko uni spredaj pade, je razplet jasen. Tako pač je, bežeči pa si je kriv čisto sam.
In če je bežeči dovolj nevaren (se na YT tudi pri nas najdejo posnetki bežečih motoristov z 200 skozi naselje), se mi zdi nujno, da ima policist pravico da ga, če ne gre drugače, enostavno butne s ceste tam, kjer je to za ostale udeležence varno (za bežečega je seveda vseeno).

[/QUOTE]
Ne vem, če si ti čist trezen zdajle..
grims-1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Citat:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.

no kakor za kere:
Primer

Nekoga pa na njivi povozijo. Ne zagovarjam mulca, samo tole na njivi je pa pretirano do konca. Če bi to naredil civil, bi sedel dolgo časa.
Policaji pa imajo za sebe čisto druge dokazne standarde. Noben, ki je pozabil ni odgovarjal. Mogoče še ta ne bo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:


Če to verjameš, prav. Jaz pa verjamem, da je bila pač nesreča. Mulo je bežal, policaj ga je lovil, in ko in če hočeš uspešno lovit, pač ne moreš gledat na varnostno razdaljo do kretena, ki beži. Čim bližje in ga stisnit, da ustavi. In tega se ne da naredit na 50 metrov razdalje. Še 50 cm je pri motoristu preveč. In ko uni spredaj pade, je razplet jasen. Tako pač je, bežeči pa si je kriv čisto sam.
In če je bežeči dovolj nevaren (se na YT tudi pri nas najdejo posnetki bežečih motoristov z 200 skozi naselje), se mi zdi nujno, da ima policist pravico da ga, če ne gre drugače, enostavno butne s ceste tam, kjer je to za ostale udeležence varno (za bežečega je seveda vseeno).
Tudi če bi bilo tako kot si ti predstavljaš, pa ni bilo, bi bil policaj kriv, ker ni upošteval varnostne razdalje.

Ampak sodišče (+izvedenci in priče) je ugotovilo, da je policaj peljal 6m za motoristom, in 4m vstran. Nista bila v isti špuri. Torej ga nebi mogel povozit, tudi če bi imel samo premajhno varnostno razdaljo. In ko je mulc padel, je policaj zavil proti mulcu in peljal čez mulca, ki je ležal na njivi. Motorja pa ni zadel.

Sicer pa, če je policaj mislil, da je vse delal po predpisih, zakaj se mu je bilo potem treba na sodišču lagati, in se njegova zgodba bistveno razlikuje od zgodbe mulca, prič in izvedenca?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:


Če to verjameš, prav. Jaz pa verjamem, da je bila pač nesreča. Mulo je bežal, policaj ga je lovil, in ko in če hočeš uspešno lovit, pač ne moreš gledat na varnostno razdaljo do kretena, ki beži. Čim bližje in ga stisnit, da ustavi. In tega se ne da naredit na 50 metrov razdalje. Še 50 cm je pri motoristu preveč. In ko uni spredaj pade, je razplet jasen. Tako pač je, bežeči pa si je kriv čisto sam.
In če je bežeči dovolj nevaren (se na YT tudi pri nas najdejo posnetki bežečih motoristov z 200 skozi naselje), se mi zdi nujno, da ima policist pravico da ga, če ne gre drugače, enostavno butne s ceste tam, kjer je to za ostale udeležence varno (za bežečega je seveda vseeno).
Ne vem, če si ti čist trezen zdajle..
grims-1.gif


[/QUOTE]

Popolnoma.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?

Ti res nisi pri sebi, če to dvoje primerjaš ... No ja, debatiraj sam s sabo naprej in živi v svojem malem, omejenem, debilnem svetu.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?

Ti res nisi pri sebi, če to dvoje primerjaš ... No ja, debatiraj sam s sabo naprej in živi v svojem malem, omejenem, debilnem svetu.
Misliš v svetu in državi, kjer policaji na njivi gazijo mulca brez čelade, ker le tako lahko prepreči ogrožanja, ki jih mulc brez čelade povzroča, muslimanske teroriste pa spuščajo v državo brez dokumentov in varnostnih preverjanj, ter jim celo nudijo oskrbo, hrano in prevoze.
skozi slovenijo
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.243
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In niso ga zgazili zato, ker je bil brez čelade, ampak zato, ker je bežal (in pri tem ogrožal druge, in ja, take policisti morajo lovit, že zato, da se folk odvadi bežat). In se je pač zanj nesrečno končalo.
Dajte si enkrat dopovedat: ko enkrat začneš bežat, je vseeno, kakšen je bil originalni prekršek, zaradi katerega so te ustavili.
Saj to pravim, zgazil ga je zato, ker ni upošteval navodil policaja, to je zate hujši prekršek kot vse drugo, praviš da bi takšne policaj moral imet pravico zgazit. - Ja zaenkrat policaj te pravice še nima, so jo je pa ta policaj sam vzel.

Zaniivo, ko je pa v Litiji tisti vojak ustrelil policaja, se pa drugemu policistu ni zdelo vredno, da ga lovi, pelje za njim, ga povozi.... Zakaj pa takrat ni bilo tako nujno potrebno, da se strelca takoj ustavi?

Še tebe vprašam, koga je mulc ogrožal sredi njive?

Zgazili so ga zato, ker je med begom padel.
In ja, za nekoga, ki beži in ogroža soudelžence (in ta mulo je, da ti pojasnim, ker ti funkcionalna nepismenost tega ni dala prebrat v člankih), najprej bežal po cesti (kjer seveda ogroæa druge udeležence). Samo končalo se je na njivi.

Zakaj v Litiji drugi policist ni takoj streljal na storilca, ne vem. Bi pa moral, če je le imel možnost. Takoj in z namenom onesposobit ne glede na polsedice za storilca. Ker je storilec hip pred tem dokazal, da je smrtno nevaren ostalim. To, ali je bil pri sebi, ali ne, je popolnoma irelevantno.
V litiji je drugi policist streljal in ga tudi ranil.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.243
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Citat:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.

no kakor za kere:
Primer

Nekoga pa na njivi povozijo. Ne zagovarjam mulca, samo tole na njivi je pa pretirano do konca. Če bi to naredil civil, bi sedel dolgo časa.
Policaji pa imajo za sebe čisto druge dokazne standarde. Noben, ki je pozabil ni odgovarjal. Mogoče še ta ne bo.
Policaji za sebe nimajo nobenih dokaznih standardov ker sebi nicesar ne dokazujejo. Vse preiskave vodijo policisti iz posebnega oddelka tozilstva, ki so zaposleni na tozilstvu, ki s policijo nimajo nic razen uporabe dolocenih sluzb za izvajanje ukrepov zoper osumljene policiste.

In ko policist naredi nekaj za kar se sumi da je kaznivo, se narisejo na kraju in prevzamejo vse postopke. In lahko osumljeni policist do stropa skace pa mu to ne bo pomagalo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Nekoga pa na njivi povozijo. Ne zagovarjam mulca, samo tole na njivi je pa pretirano do konca. Če bi to naredil civil, bi sedel dolgo časa.
Policaji pa imajo za sebe čisto druge dokazne standarde. Noben, ki je pozabil ni odgovarjal. Mogoče še ta ne bo.

Če bi kaj naredil civil, bi sedel dolgo časa? Se predstavljati za uradno osebo in z modrimi rotacijskimi lučmi poizkušal ustaviti nekoga na motorju? Edino pravilno da gre v takem primeru sedet.

In ne, nebi pisal drugače, če bi šlo za mojega sina. Tamal je pač zaj3bu, ker ni ustavil policiji, vse ostalo je pa pač nesreča, za katero se ne more okriviti policaja. Tudi sam sem v preteklosti parkrat ne ustavil policijski kontroli, parkrat je bilo tudi zelo pestro, saj so se pognali za menoj. Ampak če bi se takrat razbil kjerkoli na kakršenkoli način, mi je kristalno jasno, da je krivda samo in izključno na meni. Vedno sem imel na voljo ustaviti vozilo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?

hysterical-1.gif


Ne me j3bat kera id1otska primerjava
bonk.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?

hysterical-1.gif


Ne me j3bat kera id1otska primerjava
bonk.gif
Pa znaš oziroma zmoreš odgovorit čisto na kratko z Da ali Ne?
 
Nazadnje urejeno:

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Pa zna kdo od tistih, ki stalno nabijate o neki ogroženosti, koga konkretno je ogrožal mulc sredi njive? (zajca? miši?..)
Policista. In sicer tako da ga je potem ta povozil in lej kake sitnosti ima sedaj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?

hysterical-1.gif


Ne me j3bat kera id1otska primerjava
bonk.gif
Pa znaš oziroma zmoreš odgovorit čisto na kratko z Da ali Ne?

Torej priznavaš, da je primerjava id1otska? Me veseli. Nadaljevanje je potemtakem brezpredmetno (in to smo vedeli že prej).
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Lej, stvar mora biti jasna: če bežiš, nase prevzameš odgovornost za vse, kar se zgodi, od poškodb do odškodnin. To je edini pravilni način. Vse ostalo spodbuja bežanje.
Kaj če bi naprimer policaj takrat izvlekel pištolo in mulca ležečega na njivi ustrelil. Po tvoje tudi v takšnem primeru policaj nebi bil nič kriv? Da ali ne?

hysterical-1.gif


Ne me j3bat kera id1otska primerjava
bonk.gif
Pa znaš oziroma zmoreš odgovorit čisto na kratko z Da ali Ne?

Torej priznavaš, da je primerjava id1otska? Me veseli. Nadaljevanje je potemtakem brezpredmetno (in to smo vedeli že prej).
Ker nisim nikjer napisal, da gre za kakršnokoli primerjavo, nimam kaj priznavati.

Bolj me je zanimalo, koliko imate oprane možgane v prepričanju, da ima policaj vedno vse prav. In da nikoli ne greši. Kot Bog. In očitno imate zelo oprane, če tudi za hipotetičen primer, če bi policaj ležečega mulca na njivi ustrelil, niste sposobni jasno napisat, da bi v tem primeru policaj ravnal narobe. (ali pa da bi ravnal prav). Tako ti, kot sjtv.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Ker nisim nikjer napisal, da gre za kakršnokoli primerjavo, nimam kaj priznavati.

Tvoj prejšnji post z ignoriranjem bistva nakazuje kot da priznavaš ta del a te vseeno zanima tisto glupo nadaljevanje z da ali ne.

Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Bolj me je zanimalo, koliko imate oprane možgane v prepričanju, da ima policaj vedno vse prav. In da nikoli ne greši. Kot Bog.

Tega nihče nikjer ne trdi, da te pa muči dojemanje napisanega pa ni nič novega. Se vidi, da nimaš pojma o pojmu sicer nebi nikoli spisal tega zadnjega posta.