Policija

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Men je bla prva misel...a je res tolk butast da si navodil na listku ne more zapomnit....in listka vržt stran? :)

Mal tko 50/50....lah so si tud zmislil
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Rumeni kot kaže počiva.

20211013-212330.jpg
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.736
6.345
113
Ravno problem je v tem. To si dobro povedal. Pojd v nemčijo. Delo na cesti ali v privat kopalnici je od 07-15. Ob 15.01. vsi že pir lokajo. Pr nas pa delajo do mraka, ko budala. In v tem je problem. Zakon določa 40 ur na teden izjemoma 56. Pr nas pa te izjeme pridejo v normalo. Čeprav bi lahko še koga zaposlili, zakaj bi pa ga. Dobiček gre v privat žep, zaposleni naj se pa hebejo in izmozgajo. Pa da ne govorimo, da na njihovih cestah kljub 8 urnem delavniku so v roku fertig, pri nas pa ene 3 mesece kasneje. Slab mendžment, kakor koli pogledaš. Lahko je vzet predujem za 100 projektov, ko veš da boš v realnem času lahko končal samo 2.
Kot prvo to z nemcijo ni res. Ker imam kader ki je prej delal po nemciji in avstriji in je to kar ti pises navadna izmisljotina. Ravne strehe se delajo 7-17, kopalnice in notranje obnove pa tudi do 19.

Kot drugo nihce ne dela zastonj. Ce folk rece da bi delal vec in je dela dovolj pol se ti ne vtikaj v to da delajo vec. Delaj unih svoji 40 na teden in ne najedaj ostalim.

Pa dokler svojih jajc pa dnarja ne das na mizo ne pametuj o managementu ker je to tko kot da bi roglica komentiral kako bicikel vozi.
 
2. okt 2007
3.599
2.041
113
ranjen lev je najbolj nevaren

kakšno opremo ima policija, da lahko vsak mulc z laserjem onesposobi pilota. Naslednjič bo pol Ljubljane z domačimi laserji, pa verjamem, da eni so kar močni, z balkonov obstreljevalo helikopter
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Kot prvo to z nemcijo ni res. Ker imam kader ki je prej delal po nemciji in avstriji in je to kar ti pises navadna izmisljotina. Ravne strehe se delajo 7-17, kopalnice in notranje obnove pa tudi do 19.

Kot drugo nihce ne dela zastonj. Ce folk rece da bi delal vec in je dela dovolj pol se ti ne vtikaj v to da delajo vec. Delaj unih svoji 40 na teden in ne najedaj ostalim.

Pa dokler svojih jajc pa dnarja ne das na mizo ne pametuj o managementu ker je to tko kot da bi roglica komentiral kako bicikel vozi.
Uf si se razpizdu. Tud če daš svoja jajca pa dnar na mizo, moraš delavca pošteno plačat, če ne gre, lohk še zmer solo v steno nažigaš. So pri nas določeni delodajalci, ki mislijo, da so sužnjelastniki, žal.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.736
6.345
113
Uf si se razpizdu. Tud če daš svoja jajca pa dnar na mizo, moraš delavca pošteno plačat, če ne gre, lohk še zmer solo v steno nažigaš. So pri nas določeni delodajalci, ki mislijo, da so sužnjelastniki, žal.
Zelo preprosto je. Preden nekdo zacne delat pri nekom, se dogovorita za placilo in kako se dela. Logicno je o odvisno od vrste dela, ker voznik kamiona v spediciji pac ne more delat 7-15, zato pa tudi ni placan kot za sedenje 7-15.

In ce se delodajalec in delavec dogovorita, da bi delavec za dodatno placilo delal vec, je to njuna stvar. Nihce pa delavca v to ne more prisilit.

In povsem nepotrebno je pisat o tem kako je treba delavca placat, nikjer nisem napisal da mora kdorkoli karkoli zastonj delat. Sem se pa razpizdu ker mam poln kufer jokic ki nabijajo kako mu pripada in d aga briga ce bo masina zaribala....daj odpoved. Morda bo cela firma sla v franze ker si tok pomemben....ampak ne neki jokat pa pametovat, daj odpoved in pojdi tja kjer bodo boljsi pogoji. Ce pa nikjer niso dovolj dobri pogoji pol je pa jasno v kom je problem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.525
9.218
113
No ja, Delam že 30 let. Tako slabo kot je zdej še nikoli ni bilo. Te novodobni kapitalisti bi te izmozgal do kraja. Ne zahtevam nič več kot mi pripada. Pa šef jamra da bi nekaj takoj pa na hitro. Ja in ne. Malca mi pripada in šel bom na malico, pa če tudi zgubi za eno novo feltno za BMW. Boli me. Sem jest kriv za njegovo slabo kadrovsko poliitko in pohlep, če ima drago babo, pa bajto za miljon. Nisem. Če mi bo pa očital slabo delo, se pa komot vidiva na sodišču. Najlepše je gledat Bavarije 43, pa vikende, pa babo v novem avtu, pa z šminko za 100 EUR, tebi pa očitajo, da mu kruh odžiraš. Se vidiva na sodišču z 100k odškodnine, pa naj si druge bedake išče. Jest si bom že posel našu, brez njega
Hja v enem trenutku pac ne bo vec nobenega ki bi te zaposlil ker zakaj bi...

Vsi vidijo bavarijo.rizika ne vidi noben in ne vidis da je tvoj šef žrtvoval ogromno da je dvignil firmo.

Mene bolj motijo razno razni mešalci zraka ki pobirajo reket/provizijo sedijo na udobnih stolckih efektivno pa ne delajo.
Tukaj sta dve različni stvari.
Imaš privatnike, ki imajo Bavarije in vse in z delavci delajo normalno, jim normalno plačujejo, ne zahtevajo, da 24 ur sužnjijo z njih, itd.
Potem imaš pa isto privatnika, ki ima Bavarijo, samo za minimalca praktično stiska delavca do konca. Pa dej, sej pojej tisti sendvič v petih minutah in dej hitro pojdi delat, da bomo to naredili danes, itd.. Ni to problem naredit enkrat, dvakrat in veš, da ti bo drugič rekel, lej dej, danes nimamo, pojdi domov, si zadnjič bil car. Ne, pri takih nategunih to postane nova NORMALNOST in če se ne žrtvuješ zanj 150%, potem nisi vreden nič. No, še takrat si vreden minimalca.

Je pa tukaj res tudi nekaj drugega: sam momraš ocenit, koliko si dejansko vreden. Če prekladaš izdelek iz enega stroja v drugega, potem te bo pač izžemal, saj jih ima 10 zadaj, ki te bodo nadomestili. Če pa si top CNC operater, hm, malo težko bo našel eno opico iz zavoda, da mu bo to delala. Oz. mu bo, pa bo potem dobival cele serije nazaj, ker bodo napačne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Ksz...
Gledam tole danes kaj se dogaja, pa naj opišem kako je bilo v naši mladosti, cca 20 let nazaj, si lahko delal kozlarije(ni bilo vandalizma) in zajebaval policaje, so prišli, so te pobasali v marico in odpeljali en krog po njivi ali gozdu, doma nisem upal povedati, ker bi mi še fotr dve prisolil okoli ušes zaradi uničevanja priimka, če pogledam za nazaj, sem hvalazen obojim, tako policiji za vzgojni ukrep kot doma fotru, naslednjič ko smo se srečali s policaji smo se lepo kulturno pozdravili, izmenjali stavek ali dva, brez kakih podjebavanj, ampak na nivoju, in ja odrasli smo v normalne ljudi, danes bi verjetno v istem primeru prišli otroci na policijo s starši in odvetniki težit kaj se le oni gredo, sem vesel, da sem odraščal v drugačnih časih, to the point, policija ima veliko premalo pooblastil glede na policijo v bolj razvitih demokratičnih državah, kjer šteje tudi osebna odgovornost in ne le pravice
Enako izkušnjo imam tudi jaz.
S tastarimi z miličnisko šolo pa prvih 10 let samostojnosti se da vse zmenit na kulturni način.
Ostalo pa konec. Tema.
Živim v takšni soseski da je cel kup lokalov okoli in je skozi kakšna štala in če pride 100 letna patrulja (oba sta 50 let stara) uredita razgrajače sama. Tamladi pa čakam samo kdaj bo tank pa specialci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Zelo preprosto je. Preden nekdo zacne delat pri nekom, se dogovorita za placilo in kako se dela. Logicno je o odvisno od vrste dela, ker voznik kamiona v spediciji pac ne more delat 7-15, zato pa tudi ni placan kot za sedenje 7-15.

In ce se delodajalec in delavec dogovorita, da bi delavec za dodatno placilo delal vec, je to njuna stvar. Nihce pa delavca v to ne more prisilit.

In povsem nepotrebno je pisat o tem kako je treba delavca placat, nikjer nisem napisal da mora kdorkoli karkoli zastonj delat. Sem se pa razpizdu ker mam poln kufer jokic ki nabijajo kako mu pripada in d aga briga ce bo masina zaribala....daj odpoved. Morda bo cela firma sla v franze ker si tok pomemben....ampak ne neki jokat pa pametovat, daj odpoved in pojdi tja kjer bodo boljsi pogoji. Ce pa nikjer niso dovolj dobri pogoji pol je pa jasno v kom je problem.
Ma ja, sej se razumeva. Sam ne štekajo vsi ki so dali 'keš pa jajca' na mizo tega. Pa to sedenje si omenil. Po mojih izkušnjah je dost lažje 12 ur tolčt v steno, kot pa delat sede. Tist k mu to ni jasno še nikol ni res delal nadur sede. Smo svoje cajte v najini bivši firmi tolkli nadure za Auto cadom ko se je Kosovo zidal. Ni fajn po 10 urah, ko ti grejo črte navzkriž, med tem ko se je dal brez težav po 8 urah sedenja še ene 6 tolčt v steno pa kable vlečt, al pa knauf šraufat.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Pejta vi2 raj v špedicijo! 12-15ur (no taho) sam sediš pa opazuješ naravo čez šipo...ostalo pa prespiš (hočeš/nočeš)

Lepše in lažje od vsakega autocada pa štemarce :p za nameček si pa še bajto postaviš.....aia ne tist je blo nekoč v 70s :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sandra

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.736
6.345
113
Pejta vi2 raj v špedicijo! 12-15ur (no taho) sam sediš pa opazuješ naravo čez šipo...ostalo pa prespiš (hočeš/nočeš)

Lepše in lažje od vsakega autocada pa štemarce :p za nameček si pa še bajto postaviš.....aia ne tist je blo nekoč v 70s :)
Mas fante ki spedicije ne zamenjajo za nic na svetu. Jaz sem pac izbral drugacen nacin zivljenja in bi danes tezko sel to delat in vse ostalo pustil za seboj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.736
6.345
113
Ma ja, sej se razumeva. Sam ne štekajo vsi ki so dali 'keš pa jajca' na mizo tega. Pa to sedenje si omenil. Po mojih izkušnjah je dost lažje 12 ur tolčt v steno, kot pa delat sede. Tist k mu to ni jasno še nikol ni res delal nadur sede. Smo svoje cajte v najini bivši firmi tolkli nadure za Auto cadom ko se je Kosovo zidal. Ni fajn po 10 urah, ko ti grejo črte navzkriž, med tem ko se je dal brez težav po 8 urah sedenja še ene 6 tolčt v steno pa kable vlečt, al pa knauf šraufat.

Jaz nimam tezavz razumevanjem tega, ko sem se resno programiral je blo tud po 12+ ur kdaj. Sedaj tega ne pocnem vec - z razlogom. Enostavno sem raje v bolj dinamicnih okoljih. Ampak point je, da je danes dobrega delavca tezko dobit. In dobri majo vsi placane nadure in so zmenjeni koliko in kdaj bodo delali. Ker sicer grejo delat drugam, dela je trenutno dovolj za pridne.
 
2. okt 2007
3.599
2.041
113
mimogrede, tema je o Policiji, vi pa se prepucavate, kako je kdo in germanija in YU delal...

P.S. sem sedl, štemarco gonil, kramp, pa še kaj drugega.... dajmo za to odpret drugo temo