Policija

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Koliko je zakonska meja? 50 mW ?

Na terenu nas kar yebe ker je moč tako nizka. Že ko je malce več svetlobe, se ne da več izvajati meritev.
Da bi bili laserji tako moteči da bi motili pilota, bi morali imeti nekaj vatov moči, to pa pomeni kontraband. Torej šverc. Če ste uspeli omejiti topovske udare in podobne neumnosti - evo vam novega izziva.
S povsem navadnimi laserčki, ki jih za par €€€ dobiš marsikje se da narediti marsikaj, že od nekdaj pa je znano, da ti laser v primeru usmeritve v oko lahko poškoduje tudi vid.

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
apolo neki me zanima...sedaj ko so bili protesti in so usmerili laserski žarek v helikopter..to je napad na policijo, policiste....je blo kar posledic....zakaj recimo niso uporabili sredstev kot so vodni top, solzivec, gumijaste naboje in podobno? Ste recimo policisti potrošni material ali so pravice prostestnikov daleč nad vami?

nekako mi ne gre v račun da ne uporabite sredstev ko se take reči začno dogajat, ker zadnjič ko ste mal šprical je bil cel halo, zdej ko je vid policista pod vprašajem (pa še vse kar pride zrav) pa je vse tiho....
Te je prizadelo, ko nisi mogel drkati pri nasilju? :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

S povsem navadnimi laserčki, ki jih za par €€€ dobiš marsikje se da narediti marsikaj, že od nekdaj pa je znano, da ti laser v primeru usmeritve v oko lahko poškoduje tudi vid.


Zato pa je zakonsko omejena moč komercialnih laserjev. 30 ali 50 mW, ne vem točno. In tistih ~50 mW je ob jutranji svetlobi, še ni treba sonca, skoraj neopaznih in za delo na terenu neuporabnih. Potem se zezaš z raznimi pripomočki ki ti markirajo lasersko svetlobo ... itd. - tistih dovoljenih 50 mW niti pod približno ni nevarno za opekline mrežnice.

Tako da je mularija imela nekaj bolj konkretnega, kar se mojega znanja tiče.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
S povsem navadnimi laserčki, ki jih za par €€€ dobiš marsikje se da narediti marsikaj, že od nekdaj pa je znano, da ti laser v primeru usmeritve v oko lahko poškoduje tudi vid.

Vojaki, policaji aviacija imajo celade z vizirji, ki po domace razprsijo tako usmerjeno svetlobo. Kaj ti ni jasno?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.147
2.323
113
v lokalni ostariji
Zato pa je zakonsko omejena moč komercialnih laserjev. 30 ali 50 mW, ne vem točno. In tistih ~50 mW je ob jutranji svetlobi, še ni treba sonca, skoraj neopaznih in za delo na terenu neuporabnih. Potem se zezaš z raznimi pripomočki ki ti markirajo lasersko svetlobo ... itd. - tistih dovoljenih 50 mW niti pod približno ni nevarno za opekline mrežnice.

Tako da je mularija imela nekaj bolj konkretnega, kar se mojega znanja tiče.
Demz zakaj ti uporabljas laser? Jaz ga dnevno pa nikoli ni tezav. Uporabljam ga za meritve in prenose visine...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kot nivelir oz. za meritve. Naredi mi koordinatni sistem xyz in to je super za meritve, posnetek terena. Toda samo v notranjih prostorih, če hočem delati zunaj, moram delati zgodaj zjutraj ali zvečer. Razložili so mi, da močnejši ne sme biti zaradi varnosti. Če prav vem, je to 50 mW.

Ti imaš pa teoldolite z optiko, zato nimaš težav podnevi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
245702858_1861723003998700_4695165958786862130_n.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Kot nivelir oz. za meritve. Naredi mi koordinatni sistem xyz in to je super za meritve, posnetek terena. Toda samo v notranjih prostorih, če hočem delati zunaj, moram delati zgodaj zjutraj ali zvečer. Razložili so mi, da močnejši ne sme biti zaradi varnosti. Če prav vem, je to 50 mW.

Ti imaš pa teoldolite z optiko, zato nimaš težav podnevi.
Sedaj vemo, kdo je bil.
Razkurjen geodet se je šel protiletalsko obrambo !
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.147
2.323
113
v lokalni ostariji
Kot nivelir oz. za meritve. Naredi mi koordinatni sistem xyz in to je super za meritve, posnetek terena. Toda samo v notranjih prostorih, če hočem delati zunaj, moram delati zgodaj zjutraj ali zvečer. Razložili so mi, da močnejši ne sme biti zaradi varnosti. Če prav vem, je to 50 mW.

Ti imaš pa teoldolite z optiko, zato nimaš težav podnevi.
Uporabljam LASERSKI nivelir. Prenašam višine, postavljam kanalizacijo (ker moj zna zarek nastaviti v padcu). Zunaj. Celo leto. V najhujšem soncu. Nikoli težav. Zna tudi sam izravunati padec v primeru da mu določim 2 točki... Ne vem kaj ti telovadis da ti ne gre.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Uporabljam LASERSKI nivelir. Prenašam višine, postavljam kanalizacijo (ker moj zna zarek nastaviti v padcu). Zunaj. Celo leto. V najhujšem soncu. Nikoli težav. Zna tudi sam izravunati padec v primeru da mu določim 2 točki... Ne vem kaj ti telovadis da ti ne gre.

Ja, le da ga ti opazuješ skozi optiko. Moj je pa čisti laserski žarek, ki v prostoru nariše absciso, ordinato in še "z" ravnino. Imam koordinarni sistem v prostoru s kordinatnim izhodiščem. Zadeva ni namenjena za na sonce. Upam da sem primerno razložil. Ti ki delaš zunaj, moraš pa laserski žarek opazovati skozi optiko - sicer ne boš videl nič.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.147
2.323
113
v lokalni ostariji
Ja, le da ga ti opazuješ skozi optiko. Moj je pa čisti laserski žarek, ki v prostoru nariše absciso, ordinato in še "z" ravnino. Imam koordinarni sistem v prostoru s kordinatnim izhodiščem. Zadeva ni namenjena za na sonce. Upam da sem primerno razložil. Ti ki delaš zunaj, moraš pa laserski žarek opazovati skozi optiko - sicer ne boš videl nič.


Jaz imam sprejemnik. Ni razloga da bi gledal žarek za nivelacijo. Če pa bi želel pa se lahko kupijo namenska očala... Natančnost sprejemnika je 0.1 mm. To o cemer ti govoris da jaz uporabljam so pa optični nivelirji, nimajo veze z laserjem...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, se strinjam. Ker imaš sprejemnik, je lahko laserski žarek tudi precej šibkejši kot bi ga pa rabil, če bi ga opazoval z golim očesom. Pa tudi v kakih drugačnih valovnih dolžinah, sploh ni nujno da bi bil v vidnem spektru.

Sedaj poglej na tablico, koliko je močan tale tvoj laserski izvor.